PDA

View Full Version : سوال: چرا با ویژوال بیسیک نمیشه فایل hosts رو در ویندوز سون7 رو ادیت کرد ؟

elimiz
سه شنبه 29 آذر 1390, 23:45 عصر
سلام دوستان میخواستم بدونم چرا توی ویندوز 7 نمیشه فایل hosts رو ادیت کرد ؟
چطوری میتونم با ویژوال بیسیک ادیتش کنم و یک خط متن به اخرش اضافه و ذخیره کنم ؟
توی ویندوز ایکس پی میشه اما هفت نمیشه
منتظر راهنمایی دوستان هستم
مرسی

M.T.P
چهارشنبه 30 آذر 1390, 01:20 صبح
قابلیت UAC رو غیر فعال کنید و یا برنامه رو run as adminstrator اجرا کنید.

elimiz
چهارشنبه 30 آذر 1390, 13:25 عصر
سلام
چطوری قابلیت UAC رو غیر فعال کنم ؟
با ویژوال بیسیک میشه این کار رو کرد ؟
اگر میشه راهنمایی بفرمایین.
ممنون داداش

elimiz
چهارشنبه 30 آذر 1390, 13:36 عصر
اینو از یه سایت خاجی پیدا کردم
Private Declare Function RegSetValueExA Lib "advapi32.dll" (ByVal hKey As Long, ByVal lpValueName As String, ByVal Reserved As Long, ByVal dwType As Long, lpData As Long, ByVal cbData As Long) As Long
Private Declare Function RegOpenKeyEx Lib "advapi32.dll" Alias "RegOpenKeyExA" (ByVal hKey As Long, ByVal lpSubKey As String, ByVal ulOptions As Long, ByVal samDesired As Long, phkResult As Long) As Long
Private Declare Function RegCloseKey Lib "advapi32.dll" (ByVal hKey As Long) As Long

Public Sub DisableUac()
Dim lKey As Long

Call RtlAdjustPrivilege(17, True, True, 0)
If RegOpenKeyEx(&H80000002, "SOFTWARE\Microsoft\Security Center", 0&, &H20000 Or &H2& Or &H4&, lKey) = 0& Then
If (RegSetValueExA(lKey, "UACDisableNotify", 0, 4, 0, 4) = 0&) Then
RegCloseKey lKey
End If
End If
If RegOpenKeyEx(&H80000002, "SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies \System", 0&, &H20000 Or &H2& Or &H4&, lKey) = 0& Then
If (RegSetValueExA(lKey, "EnableLUA", 0, 4, 0, 4) = 0&) Then
RegCloseKey lKey
End If
End If
End Sub
نتونستم ازش استفاده کنم. اگر امکان داره اساتید راهنمایی بفرمایین

pcdownload.bloghaa.com
چهارشنبه 30 آذر 1390, 14:31 عصر
سلام به قول دوستمون یا باید از روش run as administrator استفاده کنید یا UAC را غیر فعال کنید.
که صد درد غیر فعال کردن UAC به ریجستری مربوط میشه.(روش غیر دستیش البته)

این یکی از قابلیت های خوب win7 هست که اینچنین اجازه هایی را نمیده تا همه نتونن به راحتی براش ویروس بسازن.

elimiz
چهارشنبه 30 آذر 1390, 16:41 عصر
ولی بنده قصد نوشت ویروس ندارم
اگر امکان داره در مورد کد بالا توضیح بدین.
ممنون میشم

Mr'Jamshidy
پنج شنبه 01 دی 1390, 08:11 صبح
کدی که شما گزاشتی فکر کنم مقادیر UAC رو تو رجیستری دستکاری میکنه که انو غیر فعال کنه که صد البته UAC بهتون اجازه نمیده این کار رو انجام بدید مگر این که برنامه Run as Administrator باشه که البته در اون حالت هم به بعضی کارا گیر میده

اگر شما در حالت دستی بخوای UAC رو غیر فعال کنی بعدش سیستم رو هم باید Restart کنی