PDA

View Full Version : سوال: کد برای موس

ashkaseman
چهارشنبه 30 آذر 1390, 07:33 صبح
سلام
من چند تا linkLable دارم که وقتی کلیک میکنم صفحه ای رو باز می کنه که فقط حاوی عکس هستش،حالا می خوام کدی رو برای موس بنویسم که اگر موس اومد روش عکس رو بهم نشون بدهفاز دوستان خواهش میکنم کمک کنند،اگر براتون امکان داره کدش رو بذارید .
ممنون.

Hybrid
چهارشنبه 30 آذر 1390, 08:04 صبح
سلام دوست عزیز ....

منظورت اینه که وقتی رو لینک لیبل کلیک میکنی یه صفحه وی میاد و یه عکس رو نشون میده؟؟؟؟ در رابطه با درخواستت ، میخوای که وقتی موس اومد روی لینک لیبل یه فرم جدا باز بشه و عکس رو نشون بده یا همون صفحه وب باز بشه؟؟؟؟

لطفا کن واضحتر بگو تا بتونم کمک کنم..

موفق باشین

ashkaseman
چهارشنبه 30 آذر 1390, 15:37 عصر
منظورم اینه وقتی موس رو میاره روش هنوز کلیک نکرده صفحه مربوه به اون لینک(ممکنه هر چی باشه برای من عکس هست)را نشون بده
اگر باز هم منظورم روشن نبود بگید دوباره بگم.
ممنون

meisam3322
چهارشنبه 30 آذر 1390, 15:49 عصر
حالا می خوام کدی رو برای موس بنویسم که اگر موس اومد روش عکس رو بهم نشون بده

دوست من تمامی کدهایی که داخل رویداد کلیک اون LinkButton نوشتی رو ببر بزار داخل رویداد MouseMove ش. یعنی رویداد MouseMove زمانی اتفاق میفته که ماوس توط کاربر برروی کنترل بیاد یا حرکت کنه یا انتقال داده بشه. ...

موفق باشی

meisam3322
چهارشنبه 30 آذر 1390, 16:10 عصر
با کد نویسی داخل رویداد MouseLeave هم میتونی اون پنجره رو ببندی. این رویداد زمانی اتفاق میفته که ماوس از روی یک کنترل خارج میشه

ashkaseman
شنبه 03 دی 1390, 11:05 صبح
ببخشید من متوجه نشدم چیکار باید بکنم اگر میشه واضح تر بگید یا یک نمونه مثال بزنید ممنون میشم.

tohi.hoseein
شنبه 03 دی 1390, 11:41 صبح
شما از چه نسخه ای از ویژوال بیسیک استفاده میکنی؟
اگه از 2008 و سینتکس هایی که شبیه 2008 هست استفاده میکنی از کد زیر استفاده کن

Private Sub LinkLabel1_LinkClicked(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.LinkLabelLinkClickedEventArgs ) Handles LinkLabel1.MouseEnter

End Sub
یعنی اول بر روی لینک لیبل دابل کلیک کن و سپس اون کد هایی رو که نوشتی مربوط به عکس ها و اینها یه جایی کپی کن و بعد هرچی کد هست رو حذف کن و بعد کد بالا رو کپی کن و بعد کد هایی که نوشتی را در وسط کد بالایی کپی کنپ
و برای اینکه ماوس از روی لیبل کنار رفت کاری انجام بگیره از کد زیر استفاده کن

Private Sub LinkLabel1_LinkClicked(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.LinkLabelLinkClickedEventArgs ) Handles LinkLabel1.MouseLeave

End Sub

ashkaseman
یک شنبه 04 دی 1390, 09:06 صبح
خیلی ممنون دوست عزیز ولی من برای عکس ها کد ننوشتم فقط یک picture box گذاشتم و عکس رو درونش import کردم شما خیلی خوب توضیح دادید ولی هنوز متوجه نشدم که منظورتون از کد درون عکس چی هست.
خیلی ممنون میشم که در این باره توضیح بدید.

Hybrid
یک شنبه 04 دی 1390, 09:15 صبح
سلام دوست عزیز ، این دوستمون که توضیح دادن و اون کد ها رو نوشتن مربوط به رویداد های MouseEnter و MouseLeave لینک لیبلتون هست ....

MouseEnter : رویدادی هست که وقتی نشانگر موس به روی اون لینک لیبل مورد نظر میاد اتفاق میوفته..
MouseLeave : این رویداد زمانی اتفاق میوفته که موس از روی لینک لیبل کنار بره...

به خاطر این دوستمون این کد ها رو نوشتن که وقتی شما روی لینک لیبل مورد نظر میرید(دقت کنید کلیک نمیکنین فقط نشانگر را روی اون لینک لیبل میبرید) صفحه مورد نظر باز میشه و وقتی از روی لینک لیبل کنار میرید(mouseLeave ) صفحه مورد نظر محو میشه...

شما فقط کافیه کد نشان دادن صفحه رو در رویداد mouseEnter و کد محو کردن یا خارج شدن صفحه مورد نظر را در رویداد MouseLeave بنویسید.

اگه توضیحات اضافی خواستین در خدمتم..

موفق باشین.

ashkaseman
دوشنبه 05 دی 1390, 08:13 صبح
خیلی ممنونم خیلی خوب توضیح دادید ولی این ارور رو میده:افسرده:79726

Hybrid
دوشنبه 05 دی 1390, 09:38 صبح
سلام دوست عزیز ، این کد رو هم قرار بده ببینم اشکال میده (کامل کپیش کن)

Private Sub LinkLabel1_MouseEnter(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles LinkLabel1.MouseEnter
Dim frm2 As New Form2
frm2.Show()
End Sub

موفق باشین