PDA

View Full Version : سوال: کنترل پانل همچین سایتی رو از کجا میتونم ببینم؟

behzad1367
چهارشنبه 30 آذر 1390, 20:26 عصر
سلام سایت زیر نگاه کنید
http://www.babycenter.com/

دوستان من تا حالا پانل یک سایت رو ندیدم.میخام بدونم کنترل پانل سایتی شبیه به سایتی که گذاشتم چطوریه؟دوستان شما میتونید یه نمونه کنترل پانل شبیه به اون سایت معرفی کنید؟
دوستان منتظر راهنمایی شما هستم

Rohollaes
چهارشنبه 30 آذر 1390, 21:41 عصر
دوست عزیز آدرس کنترل پنل رو ،هاستی که خریداری میکنی بهت میده و با یوزرنیم و پسووردی که بهت میده باید واردش بشی
مثل عکس ضمیمه

rana-writes
چهارشنبه 30 آذر 1390, 23:46 عصر
سلام
شما با داشتن آدرس اصلي يك سايت كه نميتونين بدونين كنترل پنلش چيه
وقتي هاست رو خريداري كردين تو مشخصات هاست معلوم كرده كه كنترل پنلش چيه
مثل عكسي كه دوست بالايي گذاشتن مربوط به هاستهايي هست كه كنترل پنلشون website panel هست يا بعضي از سايتها از Plesk استفاده ميكنن يا Helm
اين كاملا بستگي به نوع هاست شما داره

موفق باشين

behzad1367
پنج شنبه 01 دی 1390, 01:11 صبح
نه دوستان.منظور من پانل خود سایت بود نه کنترل پانل هاست.به عنوان مثال قسمت مدیریت مطالب و از این چیزا

aminghaderi
پنج شنبه 01 دی 1390, 01:49 صبح
اگر سایت رو خریدید ، خوب از فروشنده بپرسید.
اگر سایت رو خودتون طراحی کردید که خوب آدرس پنلش رو شما باید ارائه بدید.
معملا administrator یا admin هست ،حالا بعضی اوقات هم طراح نمی خواد پنلش راحت در دسترس باشد و یه آدرس دیگری برای آن دارد به این صورت :
MyWebsite.com/administrator

behzad1367
پنج شنبه 01 دی 1390, 01:55 صبح
آقا ممنون.حالا من میخام مثل اون سایت یه سایت طراحی کنم.میخام بدونم چه قسمت هایی باید برای پنل مدیریت تعریف کنم؟ منبعی میتونی معرفی کنی؟

aliyeh
پنج شنبه 01 دی 1390, 09:25 صبح
ببینید ، اینکه شما بخواین چه امکاناتی رو برای پنل مدیریت سایت تعریف کنید بستگی به سایتی که می خواین طراحی کنید و همینطور انتظارات کاربر از سایتتون داره.
مثلا این سایت یک قسمت news داره پس مسلما شما باید در پنل مدیریت بخشی برای مدیریت اخبار (حذف،درج و ویرایش) قرار بدید.
بسته به نیازتون و همچنین تغییرات احتمالی سایت ، اگه بخواین منو ها رو به صورت پویا ایجاد کنید باید در پنل مدیریت بخش "مدیریت منو" رو هم قرار بدید.
برای قسمت نظرسنجی سایت هم همینطور هستش، یعنی لازمه که مدیر سایت بتونه نظرسنجی جدیدی ایجاد کنه یا نظرسنجی های قبلی رو ویرایش کنه.
همینطور میتونید بخش مدیریت کاربران رو برای مدیر اصلی سایت قرار بدید تا بتونه در صورت نیاز کاربرانی با سطوح دسترسی متفاوت ایجاد کنه.

behzad1367
پنج شنبه 01 دی 1390, 11:28 صبح
خب اینطور که شما گفتید خیلی کار داره.آیا قسمت هایی که نام بردید سورس آمادش نیست توی وب که من فقط این قسمت ها رو با هم ادغام کنم؟ و آیا اون قسمت که فرمودین بخش مدیریت منو ها منظور اینه که مدیر بتونه یه منوی جدید درست کنه؟ خب اگه بخاد منوی جدید درست کنه طبیعتا باید یه صفحه هم درست کنه واسه وقتی که روی منو کلیک شد اون صفحه بره.درسته؟

rana-writes
پنج شنبه 01 دی 1390, 15:41 عصر
سلام
ببينين كدهاي آماده بيشتر براي راهنمايي شما توي انجام كارها مورد استفاده قرار ميگيرن، نه اينكه سايت آماده باشه و شما براي استفاده خودتون ازشون استفاده كنين
شما اول بايد سايتي كه ميخواين طراحي كنين رو تحليل كنين و ببينين چه نيازمنديهايي دارين بر اساس اونا تصميم به ايجاد بخشهاي مديريتيش بگيرين.
اينطوري فكر نمي كنم به جواب مناسبتون برسين.
اول در مورد سايتتون فكر كنين، نيازمنديهاشو در نظر بگيرين، ديتابيسش رو ايجاد كنين وقتي رسيدين به كدنويسي متوجه ميشين براي هر بخش چي نياز دارين
مثلا فرض كنين يه سايت معمولي كه چند تا كاربر داره و هر كاربر امكان ايجاد پست يا مطلب رو داره
براي تحليل همچين سايتي شما بايد مديريت كاربرها رو داشته باشين، مديريت مطالب براي هر كاربر كه فقط بتونه پستهاي خودشو مديريت كنه، مديريت پستها براي مدير اصلي سايت و ....

موفق باشين