PDA

View Full Version : سوال: اگر کران جابز هر 5 ثانیه بک بار اجرا بشه، به سرور فشار وارد می شه؟

idocsidocs
پنج شنبه 01 دی 1390, 10:40 صبح
اگر کران جابز هر 5 ثانیه بک بار اجرا بشه، به سرور فشار وارد می شه؟

امیـرحسین
پنج شنبه 01 دی 1390, 12:41 عصر
بستگی به سرور داره و پردازشی که انجام میشه...

idocsidocs
پنج شنبه 01 دی 1390, 12:48 عصر
بستگی به سرور داره و پردازشی که انجام میشه...

سرور اشتراکیه

پردازش هم ممکنه خیلی زیاد باشه، ولی دقیقا نمی تونم بگم که چه تعداد پردازش انجام می شه.

نظرتون چیه؟

امیـرحسین
پنج شنبه 01 دی 1390, 13:44 عصر
سرور اشتراکی بسته به هاستینگ داره که چقدر اجازه میده که معمولا چنین اجازه‌ای نمیدند. نمونه‌ی چنین حجمی برای سیستمهای چت وجود داره که هاستینگهای اشتراکی اجازه نمیدند.
در هر صورت در ۹۰ درصد شرایط میشه درخواستهای این شکلی رو بازنگری که تا یا بازه‌ی زمانیش بیشتر بشه یا پردازشش حداقل بشه یعنی مطمئن باشید که حتما جای بازنگری داره. تحقیق کنید ببینید بقیه چطوری کاری که شما میخواید انجام بدید رو انجام دادند.
شاید حتی بشه از سیستمهایی مثل NodeJS بجای آپاچی و PHP استفاده کرد تا درخواستها یک چندم بشه. بستگی به هدف شما داره...

idocsidocs
پنج شنبه 01 دی 1390, 14:10 عصر
شاید حتی بشه از سیستمهایی مثل NodeJS بجای آپاچی و PHP استفاده کرد تا درخواستها یک چندم بشه. بستگی به هدف شما داره...
می خوام یه سیستم ارسال و دریافت ایمیل بسازم.

کاربرها می تونن عضو بشن و برای خودشون ایمیل درست کنن. آدرسهای ایمیل اعضا توی دیتابیس نگه داری می شه.

وقتی یه ایمیل دریافت می کنم، باید چک کنم که آدرس گیرنده توی دیتابیس موجود هست یا نه.

از اونجاییکه نمی دونم موقع دریافت یه ایمیل جدید، چطور می تونم یه اسکریپت رو فعال کنم می خوام از کران جابز استفاده کنم.

بغیر از کران جابز راهی به ذهن شما نمی رسه؟

امیـرحسین
پنج شنبه 01 دی 1390, 14:23 عصر
اولا که ۵ ثانیه برای چنین کاری سختگیرانه‌است. تا ۲ دقیقه هم قابل قبوله. یعنی از لحظه‌ای که ایمیل میاد حداکثر ۲ دقیقه طول بکشه تا به من نشون بده.
معمولا برای چنین کارهایی از برنامه‌های تحت سرور استفاده میشه. چطور ایمیلها رو چک می‌کنید؟ IMAP؟ وصل شدن به IMAP خودش از ۵ ثانیه ممکنه بیشتر طول بکشه...
اصولا برای ایمیل استفاده از سرور معمولی چندان جالب نیست و برای پروژه‌های جدی کلا امکانپذیر نیست....

idocsidocs
پنج شنبه 01 دی 1390, 15:44 عصر
اولا که ۵ ثانیه برای چنین کاری سختگیرانه‌است. تا ۲ دقیقه هم قابل قبوله. یعنی از لحظه‌ای که ایمیل میاد حداکثر ۲ دقیقه طول بکشه تا به من نشون بده.اگر توی سرور اشتراکی کران جابز رو هر دو دقیقه یکبار ست کنم، مشکل حل می شه؟
مسئله دیگه اینه که آیا ایمیلها توی میل سرور ذخیره می شن تا اسکریپت پی اچ پی اجرا بشه و بگه که آدرس گیرنده کدوم ایمیل درست هست و کدوم ایمیل درست نیست؟ اصلا آدرسهای ایمیل کاربران باید توی دیتابیس نگه داری بشه یا توی میل سرور؟

معمولا برای چنین کارهایی از برنامه‌های تحت سرور استفاده میشه. چطور ایمیلها رو چک می‌کنید؟ IMAP؟ وصل شدن به IMAP خودش از ۵ ثانیه ممکنه بیشتر طول بکشه...بله از IMAP استفاده می کنم. چه زبانهایی برای این کار مناسبه؟

اصولا برای ایمیل استفاده از سرور معمولی چندان جالب نیست و برای پروژه‌های جدی کلا امکانپذیر نیست....
من فعلا می خوام توی یه سرور ارزون تست کنم و اگر اعضا زیاد شد و دیدم که به صرفه هست یه سرور اختصاصی می خرم.

امیـرحسین
پنج شنبه 01 دی 1390, 16:23 عصر
اگر توی سرور اشتراکی کران جابز رو هر دو دقیقه یکبار ست کنم، مشکل حل می شه؟
کاملا بستگی به سرور داره میتونید تست کنید یا یه جوری از خودشون سوال کنید.

مسئله دیگه اینه که آیا ایمیلها توی میل سرور ذخیره می شن تا اسکریپت پی اچ پی اجرا بشه و بگه که آدرس گیرنده کدوم ایمیل درست هست و کدوم ایمیل درست نیست؟ اصلا آدرسهای ایمیل کاربران باید توی دیتابیس نگه داری بشه یا توی میل سرور؟
من تخصص ندارم در این زمینه. منتظر باشید افراد با تجربه پاسخ بدند.

بله از IMAP استفاده می کنم. چه زبانهایی برای این کار مناسبه؟
برای خوندن ایمیل IMAP از بقیه بهتره ولی خودش کلی کنده....

پیشنهاد می‌کنم قبل از اینکه دیر بشه تحقیق بیشتر بکنید و اینطور نشه که برای اصلاح مجبور بشید خیلی کارها رو از اول انجام بدید.