PDA

View Full Version : برنامه نویسی در آندروید

asf_pack
پنج شنبه 01 دی 1390, 16:49 عصر
سلام
میشه تو آندروید برنامه نویسی کرد؟
ممنون

powerboy2988
پنج شنبه 01 دی 1390, 17:10 عصر
سلام
میشه تو آندروید برنامه نویسی کرد؟
ممنون
سلام
بله...

اما قبل ایجاد پست.. تو سایت سرچ کنید به جواب سوالتون می رسید
کلی هم راهنمایی شده بابت اینکه از کجا و چطور شروع کنید

موفق باشید

asf_pack
پنج شنبه 01 دی 1390, 18:21 عصر
من منظورم اینه که می خوام مثلاً VB یا C++ تو گوشی بنویسم و روی کامپیوتر اجرا بشه!
میشه؟

powerboy2988
پنج شنبه 01 دی 1390, 18:41 عصر
من منظورم اینه که می خوام مثلاً VB یا C++ تو گوشی بنویسم و روی کامپیوتر اجرا بشه!
میشه؟

فکر نکنم... همچین چیزی ندیدم دوست عزیز

codelover
پنج شنبه 01 دی 1390, 22:56 عصر
من منظورم اینه که می خوام مثلاً VB یا C++‎‎ تو گوشی بنویسم و روی کامپیوتر اجرا بشه!
میشه؟

بله امکان پذیره ولی با کلی دردسر

باید روی گوشی اوبونتو رو بالا بیارید و بعد هم توی اوبونتو با gcc مثلا به زبان cبرای لینوکس برنامه بنویسید
یا این که توی اوبونتو jdk نصب کنید و به زبان جاوا برنامه بنویسید تا روی ویندوز هم اجرا بشه ولی در کل باید قید vb رو بزنید:لبخند:

vcldeveloper
جمعه 02 دی 1390, 16:16 عصر
من منظورم اینه که می خوام مثلاً VB یا C++‎ تو گوشی بنویسم و روی کامپیوتر اجرا بشه!
منظور فقط نوشتن کد هست، یا اینکه کامپایل بکنید؟ اگر منظور فقط نوشتن کد در یک محیط اندرویدی هست، کد رو میشه در یک ویرایشگر متن ساده هم نوشت، یا اینکه از ابزارهایی که Syntax Highlighter هم دارند، میشه استفاده کرد. اگر میخواید کامپایل کنید، ابزارهایی مثل Terminal IDE می تونند در محیط اندروید کدهای جاوا را کامپایل هم بکنند. البته برای زبان های اسکرپیتی مثل Python که نیاز به کامپایل ندارند هم ابزارهای مختلفی موجود هست.

باید روی گوشی اوبونتو رو بالا بیارید و بعد هم توی اوبونتو با gcc مثلا به زبان cبرای لینوکس برنامه بنویسید
خب اون دیگه اندروید نیست، اوبونتو هست. مثل این هست که فرضا بگیم، در لینوکس می تونید برنامه ویندوز بنویسید، به این صورت که لینوکس را حذف، و یک سیستم عامل ویندوز روی دستگاه نصب می کنید، سپس در ویندوز برنامه خودتان را می نویسید! :چشمک:

powerboy2988
جمعه 02 دی 1390, 16:52 عصر
منظور فقط نوشتن کد هست، یا اینکه کامپایل بکنید؟ اگر منظور فقط نوشتن کد در یک محیط اندرویدی هست، کد رو میشه در یک ویرایشگر متن ساده هم نوشت، یا اینکه از ابزارهایی که Syntax Highlighter هم دارند، میشه استفاده کرد. اگر میخواید کامپایل کنید، ابزارهایی مثل Terminal IDE می تونند در محیط اندروید کدهای جاوا را کامپایل هم بکنند. البته برای زبان های اسکرپیتی مثل Python که نیاز به کامپایل ندارند هم ابزارهای مختلفی موجود هست.

باهاش میشه java byte code های استاندارد تولید کرد؟؟

codelover
جمعه 02 دی 1390, 18:32 عصر
خب اون دیگه اندروید نیست، اوبونتو هست. مثل این هست که فرضا بگیم، در لینوکس می تونید برنامه ویندوز بنویسید، به این صورت که لینوکس را حذف، و یک سیستم عامل ویندوز روی دستگاه نصب می کنید، سپس در ویندوز برنامه خودتان را می نویسید! :چشمک:

سلام

در مورد اون اوبونتو باید بگم که اوبونتو تو محیط اندروید اجرا میشه نه خارج از اون و مثلا همچنان می تونید sms بگیرید (موازی با اندروید)

در مورد نوشتن برنامه با استفاده از برنامه های اندروید هم لازم میدونم یه توضیح مختصری بدم

همون طور که آقای کشاورز فرمودند یه سری نرم افزار هستن (APK) که فقط متن رو highlight می کنن مثل java code viewer برای جاوا و Code Peeker تقریبا برای همه زبان ها

یه سری های دیگه هم متن رو highlight می کنن و حتی برنامه رو کامپایل هم می کنن و تو گوشی اجرا هم می کنن ولی هدفشون فقط آموزشه مثل c4droid و m32

یه سریه دیگه هم هستن که علاوه بر highlight کردن قابلیت کامپایل آنلاین هم دارن یعنی کد رو تو یه سروری upload میکنن و بعد هم جواب رو برمی گردونن مثل sourceLair و touchqode که html و جاوا اسکریپت رو اجرا می کنه ولی زبان های دیگه رو آنلاین کامپایل می کنه

یه سری دیگه هم هستن که فقط برای جاوای برنامه های اندروید طراحی شده اند و حتی aapt و apkBuilder و zipsigner و .... تو خودشون دارن مثل java IDE (android)

در مورد زبان های خاص هم می تونم به موارد زیر اشاره کنم

زبان اسمبلی m32
زبان سی c4droid
جاوا اسکریپت javaScriptShell
پاسکال Pascal و PascalGUI
سی شارپ و جاوا و سی پلاس و پیتون و جاوا اسکریپت و html و ... code peeker و touchqode و IDEdroid
و کلی برنامه ی دیگه

اگر به bash هم علاقه مند باشید می تونید با روت کردن گوشی و نصب busybox و نصب یه ترمینال bash هم کار کنید :لبخند:

دیگه چی کم دارید ؟:چشمک:

srfarzad
شنبه 03 دی 1390, 18:00 عصر
با سلام
می تونید به جای جاوا از html5 استفاده کنید چون در اینده نزدیک همه رو به این تکنولوژی میارن و بهتره با html5 کار کنید.

vcldeveloper
شنبه 03 دی 1390, 19:54 عصر
می تونید به جای جاوا از html5 استفاده کنید چون در اینده نزدیک همه رو به این تکنولوژی میارن و بهتره با html5 کار کنید.
html5 یک زبان برنامه نویسی نیست، بلکه یک زبان تعریف و فرم دهی محتوا هست؛ پس کارکردش با یک زبان برنامه نویسی فرق میکنه، و قرار هم نیست که جایگزین زبان های برنامه نویسی بشه!

srfarzad
دوشنبه 05 دی 1390, 16:52 عصر
بله درسته ولی بهتره از html5 استفاده بشه من خودم الان روی این تکنولوژی کار می کنم به این دلیل که انعطاف پذیره.

vcldeveloper
شنبه 10 دی 1390, 10:31 صبح
بله درسته ولی بهتره از html5 استفاده بشه
گفتم که، html کاربرد خاص خودش رو داره. برای سایر کاربردها همچنان ناچار خواهید بود از ابزارهای مخصوص همون کاربردها استفاده کنید.