PDA

View Full Version : درخواست: راهنمایی در ساخت یک صفحه با مشخصات خاص.

disho1
جمعه 02 دی 1390, 00:41 صبح
با سلام خدمت دوستان
من یک صفحه با مشخصات زیر لازم دارم ( دقیقا )؛ که نمونه اون رو در آدرس زیر می‌بینید:

http://kanoon.ir/Public/TopStudents.aspx
خب مشخصات این صفحه چیه:
۱- استفاده از منو درختی [TreeView]
۲- لود شدن به صورت داینامیک [TreeView Dynamic Loading]
۳- امکان اضافه شدن خودکار زیر منو به منوی درختی [تو این آدرس: یعنی‌ برای هر آزمون که در آینده گرفته می‌شه نیاز به دست کاری سورس نباشه؛ به طور مثل استفاده از توابعی برای لیست کردن محتویات دایرکتوری و مشخص کردن هر زیر منو با توجه به اسم فایل ...]
۴- لود صفحه مرتبط با اون در صفحه اصلی‌ بدون استفاده از iFrame
۵- بدون استفاده از برنامه‌های آماده و بدون استفاده از دیتابیس [برخی‌ از پلاگین‌ها علاوه بر حجم زیاد و استفاده از دیتابیس کارایی‌ خوبی‌ ندارند.]
۶- استفاده از ای‌جکس و جی‌کوئری
۷- پشتیبانی‌ کامل از زبان فارسی + منو و زیر منو هم
.

دوستانی که تجربه دارند لطفا کمک کنند، و احیانا اگه کسی‌ چنین صفحه‌ای رو قبلا کار کرده و یا اینکه می‌خواد بسازه‌ و یا اگه بسازه‌ یه دنیا ممنون میشم...
[ در ضمن من فعلا هیچ مبلغی رو برای اینکار مّد نظر قرار ندادم < فعلا دستمون جایی‌ بند نیست = پول نداریم >، پس دوستان لطف کنند و در پست‌ها "انجام اینکار به ازای مبلغ ..." رو قرار ندند ... ]
.
با تشکر

M.Rahi
جمعه 02 دی 1390, 01:50 صبح
سلام دوست عزیز
خب شما میتونی اطلاعات را از دیتابیس خوانده و رکوردها را به عنوان گزینه های منو قرار بدی.
کدی که مربوط به قراردادن لینک هاست، باید برای هر تگ <a> یک id که شامل مقادیری که میخواهیم به صورت Ajax بفرستیم، باشه.
باید یکم JQuery و Ajax بلد باشی تا مقادیر رو بفرستی به یک صفحه ی PHP که حاوی کدهایی است که اطلاعاتی با توجه به اون مقادیر از دیتابیس استخراج کرده و برمیگردونه، حالا این اطلاعات بازگشتی رو کافیست توی یه تگ مثلا div قرار بدی.
البته من خیلی مختصر توضیح دادم والا برای آموزشش باید یه تاپیک جدا زد و مفصل توضیح داد.
موفق باشی

irGeek
جمعه 02 دی 1390, 13:24 عصر
اقای کرامتی یک چیز نوشته ببین به درت میخوره؟
http://keramatifar.ir/php-treeview-class.php

disho1
شنبه 03 دی 1390, 13:06 عصر
با سلام مجدد خدمت دوستان

از هر دو کاربر محترم تشکر می‌کنم که زحمت کشیدند و پاسخ دادند...

اما توجه داشته باشید که من همون اول گفتم که اینکار بدون استفاده از دیتابیس مد نظر هست.

کلاس نوشته شده آقای کراماتی هم قبلا دانلود کردم اما این هم از دیتابیس استفاده میکنه...

باز هم ممنون.