PDA

View Full Version : سورس ID كالر

star_star
جمعه 02 دی 1390, 18:00 عصر
دوستاي گرامي كي سورس يه آدي كالر رو داره كه واقعا كار كنه ؟

Mr'Jamshidy
جمعه 02 دی 1390, 23:45 عصر
سورس های Caller ID اکثرا سالم هستن اما شما باید مودمت این قابلیت رو پشتیبانی کنه و همینطور با سیستم CallerID ایران هم سازگاری داشته باشه تا جواب بده

NaserHadi
جمعه 07 بهمن 1390, 11:04 صبح
آقای جمشیدی آیا شما مودمی سراغ دارید که قابلیتهایی رو که گفتید داشته باشه؟
و با سیستم ایران سازگار باشه؟
منظورم مودم معمولی یه

NaserHadi
جمعه 07 بهمن 1390, 11:05 صبح
لطفا به این سوال پاسخ بدید
یه مودم معمولی که واقعا کالر ایدی بده کسی سراغ داره؟

shahabbasic
جمعه 07 بهمن 1390, 11:47 صبح
همین مودم های دیال آپ توانایی برقراری ارتباط با تلفن رو دارن و حتی میتونید گفت و گوها رو ضبط و شنود کنید

vbhamed
شنبه 08 بهمن 1390, 14:01 عصر
سلام

من از اين مودم ها دارم

mahmood744
شنبه 08 بهمن 1390, 16:52 عصر
مودم با مارک های زیر را من تست کردم
Modem Acorp بهترین
Modem Elife
Modem Silicon

و مودم هایی که چیپ آنها Rockwell HCF v92 56K Data Fax PCI Modem است

NaserHadi
شنبه 08 بهمن 1390, 21:28 عصر
سلام آقای vbhamed میشه لیست مودمها تونو بفرستید یا اینجا بذارید
ضمنا برای ساختن یگ تلفن گویا فقط کالر آیدی کافی نیست باید مودم شما DTMF هم باشه یعنی دکمه های فشرده شده توسط تماس گیرنده را دریافت کنه
آیا این خاصیت را هم داره؟
من ایمیلمو هم گذاشتم منتظر جواب شما هستم

naser_hadi@yahoo.com

NaserHadi
شنبه 08 بهمن 1390, 21:44 عصر
مودم با مارک های زیر را من تست کردم
Modem Acorp بهترین
Modem Elife
Modem Silicon

و مودم هایی که چیپ آنها Rockwell HCF v92 56K Data Fax PCI Modem است

بخاطر این لیستی که فرستادید ممنونم
اگه مودمی معمولی می شناسید که در بازار فعلی ایران هست و این خصوصیتها را هم داره لطفا اسمشو بنویسید
و نیز اون سه مودمی که نام بردید سه چیپ هستند یا نه

vbhamed
یک شنبه 09 بهمن 1390, 08:11 صبح
سلام

اين مدل مخصوص همين كالر آي دي است كه به سفارش ايران در چين ساخته شده است
ضمنا براي ساخت تلفن گويا بهتره از مودم هاي حرفه اي تر Dialogic يا Danjin استفاده بشه كه البته خيلي گرونتر هستن

ra0661
یک شنبه 09 بهمن 1390, 17:18 عصر
داداش ها اگه میخواهید باید دستگاه داشته باشید که باید «آن را بخرید در غیر اینصورت با کد نویسی میشه سر و تش را هم اورد ولی باید بلد باشی

NaserHadi
دوشنبه 10 بهمن 1390, 22:11 عصر
متوجه منظورتون نشدم اگه ممکنه واضح تر بگید منظورتون از دستگاه چیه
و در غیر اینصورت یعنی بدون دستگاه و سخت افزار آیا میشه تلفن گویا درست کرد؟

vbhamed
سه شنبه 11 بهمن 1390, 02:14 صبح
سلام

براي دريافت كالر آي دي ميشه از مودم استفاده كرد، اما متاسفانه سيستم كالر آي دي بيشتر مودم هاي بازار با مخابرات سازگار نيست، ضمن اينكه مودم يك خط رو پشتيباني مي‌كنه و نصب چند تا مودم علاوه بر محدوديت فضاي مادربرد ممكنه باعث ايجاد تداخل درايور هم بشه، بنابراين برنامه نويسان از دستگاهي به نام دستگاه كالر آيدي استفاده مي‌كنن كه به خط تلفن متصل شده و اطلاعات رو از طريق پورت سريال يا يو اس بي به كامپيوتر ارسال مي‌كنه، البته اين دستگاهها قابليت استفاده به عنوان مودم براي شماره گيري، فكس و ... رو ندارن ولي تو بعضي از مدلها ميشه براي تلفن گويا از اونها استفاده كرد، ضمن اينكه مي‌تونين از اين دستگاه براي دريافت شماره و از مودم براي ساير عمليات مورد نياز براي ساخت تلفن گويا استفاده كنيد

البته مودم هاي مخصوص و حرفه اي هم براي اينكار وجود دارن اما با قيمت بالا

ra0661
پنج شنبه 13 بهمن 1390, 17:27 عصر
نگاه كن دوست عزيز با كد نويسي ميشه اين كار را كرد كه والا من خودم بلد نيستم ولي يكي را ميشناسم كه در برابر مقداري پول اين كار را انجام ميده و الا هم رو بيشتر مودم ها كار ميكنه

NaserHadi
جمعه 28 بهمن 1390, 09:21 صبح
خب اگه میشه بیشتر توضیح بدید
این دوست شما چه اطلاعاتی میده و با مودم معمولی ایا کار میکنه و ...
naser_hadi@yahoo.com

Mr'Jamshidy
جمعه 28 بهمن 1390, 13:33 عصر
ببین دوست من

شما میتونی یک موجود زنده خلق کنی؟ نه، وقتی نمیتونی یعنی نمیتونی حتی اگر ریز به ریز بدن اون موجئدی که میخوای بسازی بدونی از چی تشکیل شده و به همه چیزش واقف باشی

مودم هم همینطور

مودمی که نمیتونه با سیستم کالر آیدی ایران ارتباط برقرار کنه نمیتونه دیگه وقتی نمیشه یعنی نمیشه دیگه اگر و اما نداره

تنها راهش اینه که چیپ اون مودم رو از نو پروگرام کنی که فکر نمیکنم دوست شما این کار رو بلد باشه

NaserHadi
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 20:03 عصر
دوست من اگه میشه در مورد پروگرام کردن چیپ یه توضیحی بدید ممنون میشم
البته مشکل اصلی ما در مورد کالر آیدی انداختن مودم است اگه شما بتونید در این مورد به ما کمک کنید ممنون میشیم

Mr'Jamshidy
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 20:12 عصر
در مورد پروگرام کردن میتونم کمکت کنم اما در مورد برنامه نویسیش نه
چون از پروتوکل های خط تلفن چیزی نمیدونم

میتونی برای شروع نرم افزار CodeVision رو دانلود کنی (این نرم افزار برای میکرو کنترلر های AVR هست و به زبان C باید برنامه نویسی کنی)
BasCom هم همین کار رو انجام میده اما به زبان Basic هست و برای پروتوکل های خط تلفن توابع آماده داره

شما این کارو انجام بده برای ارتباطش با سیستم و همینطور پروگرام کردنش من کمکت میکنم (هر چند که تازه اومدم تو این وادی ولی خوب به جاهای خوبی رسیدم خدارو شکر عصر ارتباطاته دیگه)