PDA

View Full Version : انجام پروژه با راهنمایی شما

nilo_nazanin
شنبه 03 دی 1390, 02:54 صبح
سلام دوستان عزيز خوبيد
من براي پروژه طراحي صفحات وبم استادمون يک پروژه انتخاب واحد داده ، جداول و صفحاتي رو که ميخواد هم داده ، اما من نميدونم بايد از کجا شروع کنم ، به هيچ وجه نميخوام کسي واسم انجام بده ميخوام خودم انجام بدم تا ياد بگيرم ، صفحات و جداولي رو که داده من کشيدم و عکسشو لينکيشو ميدم شما ببينيد ، ميشه شما به عنوان يک مشاور درکنار من باشيد ، مثلا گام به گام بگيد من درهر زمان بايد چيکار کنم ، بگيد اول فلان کارو کن حالا فلان کن ، گام به گام ؟ ممنون ميشم

مثلا اول صفحه main مياد اگر مدير وارد شد بايد بتونه صفحه 1و2و3 دو انجام بده ، و اگر دانشجو وارد شد بايد بتونه انتخاب واحد کنه و صفحه 4و5 رو ببينه و تشخيص و عدم اجازه برداشتن بيش از 20 واحد و دادن پيام مناسب

ممنون ميشم کمکم کنين.

http://up4.iranblog.com/images/4whsc44dzbystt2cd3.jpg

reza erfani
شنبه 03 دی 1390, 03:03 صبح
سلام
پروژه ی سختی به نظر نمیاد
گام اول شما باید اول بانک های اطلاعاتی تون رو درست کنید
گام دوم اینه که تعدادی دانشجو و استاد رو تعریف کن تا در ادامه به مشکل بر نخورید
گام سوم ااین که فرم هاتون رو طراحی کنید
گام چهارم میتونید با توجه به انتخاب گدینه های دانشجو و یا استاد در صفحه ی ورود postBack دکمه ی ورود رو تغییر بدید تا به صفحه ی مربوطه منتقل بشه
گام های بعدی رو هم انشالله بعد این چهار تا میگم اول اینا رو حل کنید

راستی یادم رفت عنوان تاپیکتون کمی بی مربوط هست احتمالا تاپیکتون حذف بشه :)

sobhan5968
شنبه 03 دی 1390, 10:22 صبح
بهتر این است که شما خودتون کار رو شروع کنید بعد هر کجا که به مشکل بر خوردین مشکل رو بیان کنین و دوستان تا حد امکان راهنمایی میکنند .

nilo_nazanin
شنبه 03 دی 1390, 10:55 صبح
آقای عرفانی عزیز سپاسگزارم
گلم 1و2 انجام دادم میزارم ببینیدش گام 3 منظورتون چیه ؟

hamid_shrk
شنبه 03 دی 1390, 11:01 صبح
آقای عرفانی عزیز سپاسگزارم
گلم 1و2 انجام دادم میزارم ببینیدش گام 3 منظورتون چیه ؟
منظور طراحی ظاهر صفحه هست (HTML)

reza erfani
شنبه 03 دی 1390, 12:21 عصر
حمید جان گفتن دیگه منظورم همون طراحیشون بود
همونهایی که تو دفترتون کشیدید رو تو asp پیاده سازی کنید تا برسید به بخش کد نویسی

nilo_nazanin
شنبه 03 دی 1390, 13:43 عصر
با تشکر از 2 دوست بسیار عزیزم
اما تو کلاس به ما چیزی نگفتن محیط کاریمون فقط اکسس بود و vs2005 البته من با sql server کار میکنم

اها یعنی واسه اینکه نمایی خوشکل و منظم داشته باشه ؟ ؟ چر HTML مگه قرار نیست ASPX بشه ؟
با فرونت پیج یا دیم ویور میشه ؟ منظورتون اینه ؟

با تشکر

hamid_shrk
شنبه 03 دی 1390, 13:47 عصر
عزیزم تو ویژوال استودیو وقتی که یک صفحه جدید ایجاد میکنید اون پایین رو Source بزنی میتونی HTML روش کار کنی ، کلی هم ابزار آماده داره که میتونی بکشی بندازی رو صفحت.

reza erfani
شنبه 03 دی 1390, 14:15 عصر
ابته منظور من همون ابزار ها بود مثلا تو فرم اولتون که نام کاربری و رمز رو میگیره دو تا label و دو تا textbox و یک buttom و دو تا rediobautton وجود داره اونا رو بزارید و هر جور مایلید چیدمانش رو تغییر بدید

nilo_nazanin
شنبه 03 دی 1390, 18:11 عصر
سلام

این جداول و دیاگرامی که انجام دادم فقط ببینید کم و کسری نداره ، رابطه ها درسته ، و نکته ای هست راهنمای کنین

با سپاس
http://s2.picofile.com/file/7223505585/T_WEB.rar.html

meisam3322
شنبه 03 دی 1390, 18:38 عصر
با سلام،

اینطوری که من متوجه شدم، این دوست عزیزمون چیزی از ASP.NET و Visual Studio.NET نمیدونن. و مطمئن هستم که با 1000 پست دیگه توی این تاپیک چیزی رو عوض نمیکنه. بهتره یه PDF مقدماتی و تقریبا خلاصه و کار راه انداز به دوستمون معرفی کنن. ایشون هم اون رو مطالعه کنند. در ادامه کار اگه مشکلی بود ، اونوقت میشه کمکشون کرد.

عزیزم تو ویژوال استودیو وقتی که یک صفحه جدید ایجاد میکنید اون پایین رو Source بزنی میتونی HTML روش کار کنی ، کلی هم ابزار آماده داره که میتونی بکشی بندازی رو صفحت.

ابته منظور من همون ابزار ها بود مثلا تو فرم اولتون که نام کاربری و رمز رو میگیره دو تا label و دو تا textbox و یک buttom و دو تا rediobautton وجود داره اونا رو بزارید و هر جور مایلید چیدمانش رو تغییر بدید

با این وضع نه اون بنده خدا به جایی مرسه و نه اینکه پروژشون جلو میره.

موفق باشین.

nilo_nazanin
شنبه 03 دی 1390, 18:57 عصر
خوبه باقی دوستان مثل شما فک نمیکنن

نه دقیقا منظور خبره دیگه
مثلا اعلام کنن فلان کلاس تشکیل نمیشه
فلان روز کنفرانسه
اینجوری

به نظرتون دیتابسم از نظر رابطه مشکلی نداره ؟ یا کلا مشکلی دیگه ؟

سلام خوببید

من دیتابیسو گزاشتم .
اینم طراحی فرمها ، خیلی بی نظم وسادست وصرفا جهت کارای اولیه ایت ، میشه ببینید و بگید الان باید چیکاذ کنم ؟
من میخوام تو پیج admin اون کارایی که بوسیله منو گزاشتم رو تو همون صفحه انجام بدم ، مثلا روی "ثبت خبر " که کلیلک میکنم جدول دریافت اطلاعات خبر همونجا ثبت بشه
بگید دیگه باید چیکار کنم /
راستی چه منوی زشتی داره / پطور میشه فانتزیش کرد

http://http://s2.picofile.com/file/7225759993/T_Web.rar.html

meisam3322
شنبه 03 دی 1390, 19:28 عصر
خوبه باقی دوستان مثل شما فک نمیکنن

خوب میخواین من پروژتون را کامل انجام بدم ، تا شما فکر کنین من هم مثل بقیه فکر میکنم. !!!! منظور بنده این بود که با این روشی که گفتم خدمتتون ، خیلی سریعتر به هدفتون میرسین.

ببین من هم مثل باقی بچه ها دوست دارم که شما به هدفتون برسین. لطفا این کتابها رو دانلود کنین. خواندن اینها فقط 1 روز وقت شما رو میگیره. فقط بخشهایی رو بخونین که مد نظر برنامه شما هست. سعی کردم کتاب های خلاصه شده و مفید رو واستون بزارم :

79643 79644 79645

ببخشین ، داشتم اون الگوریتمی که با دست کشیدین رو نگاه میکردم. یه سوال دارم، چرا در بخش 4 ، خبر استفاده می کنین. میتونین توضیح بدین ؟

دوست من ، برای ساده تر شدن کار ، و گام به گام جلو رفتن. شما بهتره ابتدا صفحات ثبت نام دانشجو و ورود اعضا رو بسازید. برای ورود شما نیاز دارید که ابتدا صفحه ای ثبت نام دانشجو را بسازید که دانشجویان به صورت دینامیک و بدون مشارکت شما برای خود نام کاربری و کلمه عبور بسازند. برای مدیر هم میتونین خودتون یه نام کاربری و کلمه عبور بسازین.

بانک دانشجوی شما شامل 3 فیلد هست . ID و نام و رشته . شما میبایست نام کاربری و کلمه عبور و یه فیلد هم با عنوان وضعیت جهت شناسایی دانشجو و مدیر ، رو نیز به این فیلدها در این جدول اضافه نمایید. که برنامه با تشخیص نام کاربری و کلمه عبوری که کاربری وارد میکند، چک می کند که آیا نام کاربری و کلمه عبور در بانک وجود دارد یا خیر. اگه وجود داشت ، خوب حالا باید فیلد وضعیت رو بخونه که مشخص کنه کاربر دانشجو هست یا مدیر.

این قدم اول

nilo_nazanin
شنبه 03 دی 1390, 20:03 عصر
با تشکر از دوست عزیز

اون صفحه خیرهایی که مدیر گزاشته رو میتونن دانشجو ها ببینن

meisam3322
شنبه 03 دی 1390, 20:40 عصر
اون صفحه خیرهایی که مدیر گزاشته رو میتونن دانشجو ها ببینن

منظورم این بود که محتواش چی هست ؟ به نظرم شاید واسه این باشه که مثلا اگه مدیری درسی رو حذف کرد یا ساعت تدریس دروس تغییر کرد. اعلام بشه ؟ درسته ؟

nilo_nazanin
سه شنبه 06 دی 1390, 10:51 صبح
خوب چرا پاک میکنید بابا ، خوب من فایل گزاشتم دوستان ببینین
بزارید به یک سرانجامی برسیم بعد از بن و ریشه تاپیک و حذف کنین
مدیران لطفا
این فایل فرم ها
http://s2.picofile.com/file/7225896876/T_Web.rar.html

nilo_nazanin
جمعه 09 دی 1390, 16:31 عصر
سلام

ببینید من چندتا سوال دارم

1. من فرم لاگین رو ساختم ، ی جدول دارم به نامه یوزر ، که فیلد نام و پسورد داره ، که من ادمین و رمزش رو بهش دادم ، حالا میخوام بررسی کنه تو بانک که نام و پسورد با ادمین و پسوردش یکی هست یا خیر چیکار باید بکنم ؟ طوری که بعد بشه پاسش رو عوض کرد/؟
2. اگه درست بود وارد یک پیج دیگه بشه ؛ غلط بود ارور
3. و من چطور میتونم اگه یک عکس گزاشتم طوری بزارمش هم وسط صفحه باشه و هم تکون نخوره ؟
ضمنا من از تکس باکس استفاده میکنم نه از کنترل لاگین
با تشکر

hjran abdpor
جمعه 09 دی 1390, 23:27 عصر
سلام .
این یک نمونه کد است که فقط کافی فیلدهات را عوض کنید :

int item;
SqlConnection con = new SqlConnection(ConfigurationManager.ConnectionStrin gs["ConnectionStringDB"].ToString());
SqlCommand com = new SqlCommand();
com.Connection = con;
com.CommandText = "select count(*) from AdminName where UserName='" + TextBox1.Text + "' and pass ='" + TextBox2.Text + "'";
con.Open();
item = (int)com.ExecuteScalar();
if (item > 0)
{
Session["admin"] = TextBox1.Text;
Response.Redirect("AdminPage.aspx");

}
else
{
TextBox1.Text = string.Empty;
TextBox2.Text = string.Empty;
Label1.Visible = true;

}

}

در ضمن این کدها فقط برای اموزش است .

nilo_nazanin
شنبه 10 دی 1390, 04:41 صبح
سلام
من این فرمو درست کردم 2تا مشکل دارهممنون میشم رانمایی بفرمایید
1. اینکه این منو در زمانی که مرورگر درحالت مینیموم درست وسطه ، اما تگه صفحه رو بزرگ کنم مایل به چپ میشه
2. اگر در تکس باکس 1 باشم با زدن دکمه تب به جای اینکه برم به تکس باکس دو میره به رادیو باتون چیکارش کنم؟
با سپاس
فرم ضمیمه :
http://s2.picofile.com/file/7230183438/WebSite16202.rar.html (http://s2.picofile.com/file/7230183438/WebSite16202.rar.html)

hamid_shrk
شنبه 10 دی 1390, 13:29 عصر
. اگر در تکس باکس 1 باشم با زدن دکمه تب به جای اینکه برم به تکس باکس دو میره به رادیو باتون چیکارش کنم؟
با سپاس

با tabindex این قضیه رو درست کنید و به ترتیب tabindex بدید به کنترل هاتون.

اینکه این منو در زمانی که مرورگر درحالت مینیموم درست وسطه ، اما تگه صفحه رو بزرگ کنم مایل به چپ میشه

من منویی ندیدم

nilo_nazanin
شنبه 10 دی 1390, 13:45 عصر
سلام .

int item;
SqlConnection con = new SqlConnection(ConfigurationManager.ConnectionStrin gs["ConnectionStringDB"].ToString());
com.Connection = con;
com.CommandText = "select count(*) from AdminName where UserName='" + TextBox1.Text + "' and pass ='" + TextBox2.Text + "'";
con.Open();
if (item > 0)
{

}
else
{
Label1.Visible = true;

}

}

سلام ممنون از شما
اما ارور میده ، من این کدو در رویداد دکمه اول پیجم گزاشتم ، aDMINname رو به USER تغییر دادم و usernae هم به name
از gs ایراد میگیره و میگه سیمی کالن میخواد چی هست اصلا این gs

با تشکر

با tabindex این قضیه رو درست کنید و به ترتیب tabindex بدید به کنترل هاتون.

من منویی ندیدم

یک عکسه دیگه که تکس باکس دو تا و دو تا لیبل و یک باتون داره دیگه

hamid_shrk
شنبه 10 دی 1390, 13:54 عصر
چیزی که من دیدم یک فرم خیلی بزرگ و بهم ریخته بود که دلیلش هم استفاده از posidion : absolute بود ، بهتره با یک table فرمتون رو درست کنید.

nilo_nazanin
شنبه 10 دی 1390, 14:04 عصر
اره من از position زیاد استفاده کردم

ببینید میخوام یک عکس بزارم رو صفحه و بعد روی ائن عکسه تیبل و لیبل و اینا بزارم که راهی جز پوزیشن نداره
پس چرا روی کام خودم درست میبینمش

hamid_shrk
شنبه 10 دی 1390, 14:26 عصر
بخاطر اینه که مرورگر من با شما فرق داره ،واسه اینکار به فرمتون background-image بدید

nilo_nazanin
شنبه 10 دی 1390, 14:37 عصر
آخه میخوام بکگراند هم بزارم
و یه عکس هم وسظش که کنترل روش بشینه

hamid_shrk
شنبه 10 دی 1390, 14:39 عصر
بیا اینو بزار روش کار کن :

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head runat="server">
<title></title>
<style type="text/css">
.style1
{
width: 100%;
}
</style>
</head>
<body>
<form id="form1" runat="server">
<div>
<center>
<div style="width: 450px; height: 281px; background-image: url('1.jpg'); background-repeat: no-repeat;">
<table class="style1" dir="rtl">
<tr>
<td colspan="2" style="height: 85px">
&nbsp;
</td>
</tr>
<tr>
<td align="right" style="width: 40%; padding-right: 20px">
<asp:Label ID="Label1" runat="server" Text="نام کاربری :"></asp:Label>
&nbsp;
</td>
<td align="right">
<asp:TextBox ID="TextBox2" runat="server" ForeColor="#0066FF" TabIndex="1" TextMode="Password"></asp:TextBox>
</td>
</tr>
<tr>
<td align="right" style="width: 30%; padding-right: 20px">
<asp:Label ID="Label2" runat="server" Text="گذر واژه :"></asp:Label>
</td>
<td align="right">
<asp:TextBox ID="TextBox3" runat="server" ForeColor="#0066FF" TabIndex="2" TextMode="Password"></asp:TextBox>
</td>
</tr>
<tr>
<td>
&nbsp;
</td>
<td>
&nbsp;
</td>
</tr>
<tr>
<td colspan="2" align="center">
<asp:RadioButtonList ID="RadioButtonList1" runat="server" Style="top: 308px; left: 538px;
height: 30px; width: 192px;" TabIndex="3" RepeatColumns="2" RepeatDirection="Horizontal"
ValidationGroup="G" Font-Bold="False" Font-Size="Medium" TextAlign="Left">
<asp:ListItem>مدیر</asp:ListItem>
<asp:ListItem>دانشجو</asp:ListItem>
</asp:RadioButtonList>
</td>
</tr>
<tr>
<td>
&nbsp;
</td>
<td>
<asp:Button ID="Button1" runat="server" Style="top: 356px; left: 554px; height: 34px;
width: 111px" Text="ورود" TabIndex="4"/>
</td>
</tr>
<tr>
<td>
&nbsp;
</td>
<td>
&nbsp;
</td>
</tr>
</table>
</div>
</center>
</div>
</form>
</body>
</html>

خوب کجاش رو مشکل دارید؟
اگه کلا مشکل دارید باید یه آموزش ببینید.
فقط از posision:absolute استفاده نکنید.

nilo_nazanin
شنبه 10 دی 1390, 15:01 عصر
من اصلا نمیتونم عین مال شما به چندین قسمت تقسیم کنم
بگید اول باید چی بکشم رو تصویر
بعد چی و چطور تقسیمشون کنم
ممنون مبشم

nilo_nazanin
شنبه 10 دی 1390, 15:38 عصر
سلام .

int item;
com.Connection = con;
con.Open();
if (item > 0)
{

}
else
{
Label1.Visible = true;

}

}

میشه توضیج بدید
سلام ممنون از شما
اما ارور میده ، من این کدو در رویداد دکمه اول پیجم گزاشتم ، aDMINname رو به USER تغییر دادم و usernae هم به name
از gs ایراد میگیره و میگه سیمی کالن میخواد چی هست اصلا این gs

با تشکر

hjran abdpor
شنبه 10 دی 1390, 16:02 عصر
با سلام.
این خط بالای ارتباط شما به پایگاه داده است ، این نام ConnectionStringDB همون کانکشن است که من به صورت زیر تو کانفیگ ان را ذخیره کردم به اینصورت :
<connectionStrings>
<add name="ConnectionStringDB" connectionString="Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\HardwareWEB_Data.MDF;Integrated Security=True;User Instance=True" providerName="System.Data.SqlClient"/>
</connectionStrings>

nilo_nazanin
شنبه 10 دی 1390, 16:26 عصر
متوجه نمیشم یعنی من دقیقا الان باید چیکار کنم؟

آقا حمید اون کد شما که گزاشتین وقتی تکس باکس اول مربوط به نام کاربری رو از حالت پسورد در میارم اندازش از تکست باکس زیریش بزرگتر میشه ونمیشه کاریش کرد

hamid_shrk
شنبه 10 دی 1390, 17:11 عصر
من اینکارو کردم ولی تغییری نکرد

raziee
شنبه 10 دی 1390, 21:04 عصر
با سلام.
nilo_nazanin بهتر شروع به خوندن کتاب های آموزشی مقدماتی کنید.
پروژه های زیادی رو دوستان در این سایت قرار دادند اون ها دانلود و بررسی کنید.
با این شیوه ای که پیش گرفتید نه شما پیشرفتی خواهید کرد و نه این تاپیک مفید برای دیگران خواهد بود.
بعد از یادگیری های اولیه سوالاتی براتون مطرح خواهد شد مطمئنا اکثر سوال های شما توسط دیگران پرسیده شده پس میتونید با جستجو کردن به نتیجه ای بهتر برسید.
اگر سوالی براتون باقی موند هر سوال رو در یک تاپیک مطرح کنید.
قوانین سایت رو مطالعه کنید.
این تاپیک قفل شد.