PDA

View Full Version : درج تاریخ در دیتا بیس(روش نوشتن کوئری)

sara_aryanfar
شنبه 03 دی 1390, 12:04 عصر
با سلام من یه فیلد در دیتا بیسم دارم که می خوام وقتی رکورد جدیدی اضافه میشه تاریخ رو هم خودش اضافه کنه در جستجوهایی که انجا دادم ظاهرا خود sql این کار رو انجام میده حالا می خوام بدونم کوئری که می نویسم چطوری باید باشه تا در هنگام درج یک رکورد تاریخ هم به فیلد مورد نظر اضافه بشه

fa_karoon
یک شنبه 04 دی 1390, 10:36 صبح
سلام اگه می خوای تاریخ رو شمسی ذخیره کنی که هنگام Insert تویه جدولت غیراز داده هایی که احیانا از ورودی می گیری تاریخ میلادی رو تبدیل به شمسی می کنی و در همون دستور Insert درجش می کنی(کد سمت Code_behind)
اما اگه می خوای خود اسکیوال همان تاریخ میلادی را درج کند که از تابع GetDate() و سایر توابع کار با تاریخ در اسکیوال می تونی تاریخ رو بخونی و در دستور Insert تون استفاده کنید
موفق باشید

-تو همین سایت بگردید شاید نمونه کد هم پیدا کنید

Rohollaes
یک شنبه 04 دی 1390, 17:26 عصر
شما میتونی با استفاده از تابع زیر تاریخ رو به شمسی تبدیل کنی و اونو همراه داده های دیگه در table ذخیره کنی:
public string ReturnDateClockToPersian()
{
System.Globalization.PersianCalendar PersianCalender = new System.Globalization.PersianCalendar();
int _YearJari = int.Parse(PersianCalender.GetYear(DateTime.Now).To String());
int _MonthJari = int.Parse(PersianCalender.GetMonth(DateTime.Now).T oString());
int _DayJari = int.Parse(PersianCalender.GetDayOfMonth(DateTime.N ow).ToString());
string _Clock = PersianCalender.GetHour(DateTime.Now).ToString() + ":" + PersianCalender.GetMinute(DateTime.Now).ToString() ;
string date = string.Format(_YearJari + "/" + _MonthJari + "/" + _DayJari);
date += " ساعت " + _Clock;
return date;
}

didaaa
دوشنبه 05 دی 1390, 00:40 صبح
با سلام من یه فیلد در دیتا بیسم دارم که می خوام وقتی رکورد جدیدی اضافه میشه تاریخ رو هم خودش اضافه کنه در جستجوهایی که انجا دادم ظاهرا خود sql این کار رو انجام میده حالا می خوام بدونم کوئری که می نویسم چطوری باید باشه تا در هنگام درج یک رکورد تاریخ هم به فیلد مورد نظر اضافه بشه

1- پیشنهاد میکنم اگه میخوای با تاریخ کار کنی اونو به همون شکل میلادی ذخیره کنی 2- همونطور که دوستمون هم گفتند بهتره تو خصوصیت Default Value فیلد مورد نظرت تابع GetDate() رو وارد بکنی.