PDA

View Full Version : سوال: ست کردن تایمر با سرور

idocsidocs
شنبه 03 دی 1390, 16:41 عصر
من یه سایت مزایده نوشتم که تایمر ها تا وقتی به 30 ثانیه نرسیدن هر ثانیه یبار کم می شن. اما زیر 30 ثانیه تایمرها از تنظیم میافتن.

طرز کار این تایمرها به اینصورت هست که اگر کاربر زیر 30 ثانیه و روی ثانیه 10 بید بزنه، تایمر باید برگرده به ثانیه 30 و بقیه اعضای حاضر در سایت هم از این موضوع باخبر بشن.

اگر بخوام این تایمر رو با سرور کم کنم، به دلیل تاخیر در رفت و برگشت پاسخ، تایمر ممکنه چند ثانیه چند ثانیه کم بشه.

کسی می دونه چطور باید این مشکل رو حل کنم؟

J.Masomi
یک شنبه 04 دی 1390, 00:23 صبح
سلام
مگه تایمرها جاوا اسکریپت نیستند؟

idocsidocs
یک شنبه 04 دی 1390, 11:19 صبح
مگه تایمرها جاوا اسکریپت نیستند؟ وقتی زمان بیشتر از 30 ثانیه باشه، تایمرها جاوا اسکریپت هستن. ولی وقتی زیر 30 ثانیه می شه، تایمرها باید با سرور ست بشن.

البته من اینطوری نوشتم و الان اگر پاسخ سرور چند ثانیه طول بکشه، تایمر ها هم منتظر پاسخ سرور می مونن و دقت خودشون رو از دست می دن.

راهی به ذهنتون نمی رسه؟ مثلا کاری کرد که تایمرها هم جاوا اسکریپت باشن و هم با سرور ست بشن و ...

J.Masomi
دوشنبه 05 دی 1390, 13:27 عصر
نمیدونم منظورتون را گرفتم یا نه!؟ فکر نکنم هیچ راهی جز دو راه زیر وجود داشته باشد.

1. یک اسکریپت جاوا بنویسید که بعد از 30 ثانیه درخواست اطلاعات بکنه از سرور هم برای بید شدن و هم زمان(مثلاً حلقه ای با شمارش هر ثانیه درخواست را بفرستد)

2. همه چیز بعد از 30 ثانیه ادامه پیدا کند و سپس با اتمام زمان اطلاعات از سرور گرفته شود و پیام مناسب داده شود.

هر دو روش مشکلات و محاسنی دارند : مثلاً اولی بار روی سرور را زیاد می کند و دومی کاربر را ناراضی
بهر حال اگر روش بهتری پبدا کردید همینجا اعلام کنید تا ما هم استفاده کنیم.