PDA

View Full Version : تغییر مطالب گرید ویو

Arezoo62
شنبه 03 دی 1390, 18:30 عصر
سلام دوستان
من با استفاده از گرید ویو اخبار سایتم و نشون دادم حالا می خواهم دو تا لینک ایجاد کنم تا مطالب قدیمی و جدید و بشه توش نشون داد
برای مثال: گرید ویو 7 تای آخر نشون میده یل لینک پایین باشه تا با زدنش به ترتیب تا 7 تای آخر بره
و لینک جلو به همین شکل
ممنونم

hamid_shrk
یک شنبه 04 دی 1390, 09:31 صبح
خاصیت AllowPaging="True" کنید و بهش یک سایز بدید تا تعداد پیج ها ی نمایشی مشخص بشه

Arezoo62
یک شنبه 04 دی 1390, 12:44 عصر
آقا حمید وقتی از Template میشه از گرید ویو نمیشه از Paging استفاده کرد

Arezoo62
یک شنبه 04 دی 1390, 15:54 عصر
دوست عزیز من وقتی PAGING رو اضافه می کنم با ارور DateBaind مواجه میشم

alonemm
یک شنبه 04 دی 1390, 19:35 عصر
سلام دوستان
من با استفاده از گرید ویو اخبار سایتم و نشون دادم حالا می خواهم دو تا لینک ایجاد کنم تا مطالب قدیمی و جدید و بشه توش نشون داد
برای مثال: گرید ویو 7 تای آخر نشون میده یل لینک پایین باشه تا با زدنش به ترتیب تا 7 تای آخر بره
و لینک جلو به همین شکل
ممنونم

با سلام:
شما برای ایجاد این دو لینک میتونید 2 دکمه پایین گرید داشته باشید.
پس از کلیک روی هر کدوم میتونید عملیات واکشی داده رو از جدول مورد نظر از پایگاه داده داشته باشید بر اساس قدیمی یا جدید هم کوئری رو تغییر بدید.

اما در کل این کار از نظر بهینه بودن کار درستی نیست. شما باید واکشی داده رو از طریق کوئری به تعداد لازم انجام بدید.
خود پیجینگ گرید هم این کارو به صورت نمایشی انجام میده.
در این مورد بحث شده توی تالار جستجو کنید.
(تا چندی دیگر یک DataAccess طراحی کردم که با یک متود این عملیات رو انجام میده برای دانلود در اختیار کاربران سایت قرار میدم).

موفق باشد.

hamid_shrk
دوشنبه 05 دی 1390, 09:20 صبح
با سلام:
شما برای ایجاد این دو لینک میتونید 2 دکمه پایین گرید داشته باشید.
پس از کلیک روی هر کدوم میتونید عملیات واکشی داده رو از جدول مورد نظر از پایگاه داده داشته باشید بر اساس قدیمی یا جدید هم کوئری رو تغییر بدید.

اما در کل این کار از نظر بهینه بودن کار درستی نیست. شما باید واکشی داده رو از طریق کوئری به تعداد لازم انجام بدید.
خود پیجینگ گرید هم این کارو به صورت نمایشی انجام میده.

عزیزم این راهتون زیادی بهینه نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با page data source و یک الگوریتم ساده میشه این کار رو بصورت دستی انجام داد.

79732

alonemm
سه شنبه 06 دی 1390, 15:21 عصر
عزیزم این راهتون زیادی بهینه نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با page data source و یک الگوریتم ساده میشه این کار رو بصورت دستی انجام داد.

79732

گلم اگر دقت کنی و زبان فارسی رو قشنگ بخونی میبینی که در آخر گفتم که این روش بهینه ای نیست و باید از پیجینگ استفاده کنید.
(قبل از پست دادن مطلب رو به دقت بخونید.)

موفق باشد.

hamid_shrk
سه شنبه 06 دی 1390, 15:29 عصر
گلم اگر دقت کنی و زبان فارسی رو قشنگ بخونی میبینی که در آخر گفتم که این روش بهینه ای نیست و باید از پیجینگ استفاده کنید.
(قبل از پست دادن مطلب رو به دقت بخونید.)

موفق باشد.
منم کامل خوندم ، وگفتمم که وقتی میشه خیلی راحت اینکار رو انجام داد نیازی نیست همچین کاری کرد ، شاید لحنم خوب نبوده ،معذرت.

alonemm
سه شنبه 06 دی 1390, 15:43 عصر
منم کامل خوندم ، وگفتمم که وقتی میشه خیلی راحت اینکار رو انجام داد نیازی نیست همچین کاری کرد ، شاید لحنم خوب نبوده ،معذرت.

دوست من پروژه ای که گزاشتید رو برسی کردم این روش هم فایده نداره چون شما در SP باز هم کل رکورد ها رو دارید با دستور زیر واکشی میکنید:

ALTER PROCEDURE [dbo].[sp_News_getListNews]

AS
select * from news
RETURN

و بعد به در کد صفحتون به صورت مجازی نمایش میدید.

راهنمایی:
باید از دستور ROW_NUMBER() این عملیات رو انجام بدید و به تعداد لازم (Page Size ) داده رو از سمت جدول پایگاه داده واکشی کنید.
تا چندی دیگه فریم ورکی که این عملیات رو انجام میده و کوئری لازم رو میسازه برای کاربران سایت به انتشار میزازم.

موفق باشید.