PDA

View Full Version : آموزش: آموزش ساخت ستاپ برای برنامه های دارای دیتابیس sql server

majid.gymnast
شنبه 03 دی 1390, 18:59 عصر
دوستان سلام
من در رابطه با ساخت ستاپ مقاله ای نوشتم که گزاشتم تو بخش مقالات سایت شرکت به آدرس پایین.امیدوارم که بدردتون بخوره
http://pgar.ir/index.aspx?id=8&loc=magh
http://pgar.ir

NasimBamdad
پنج شنبه 06 بهمن 1390, 17:11 عصر
لینک ها خراب هستند

میشه یک لینک سالم بدید ، یا اینکه همین جا قرار بدید ؟

majid.gymnast
جمعه 07 بهمن 1390, 10:24 صبح
لینکها مشکلی نداره .

yousef.5008
پنج شنبه 27 بهمن 1390, 17:32 عصر
دست گلتون درد نکنه .. مطلبتون خیلی مفید بود ..

aflatoon
دوشنبه 08 اسفند 1390, 01:42 صبح
از مطلب مفیدتون ممنونم

andaron
دوشنبه 08 اسفند 1390, 17:48 عصر
سلام دوست عزیز من طبق آموزش های شما پیش رفتم
ولی هنگامی که برنامه مورد نظرم رو در جایی نصب می کنم فقط اطلاعات رو می خونه یعنی مثلا اگر دیتا گرید ویو داشته باشید که به بانک متصل هستش اطلاعات رو می گیره و مشکلی نداره ولی هنگامی که می خوام توش اطلاعات وارد کنم ارور می ده و می نویسه که دیتابیس reed only هستش

majid.gymnast
دوشنبه 08 اسفند 1390, 18:21 عصر
سلام
این موضوع مربوط به تنظیمات پایگاه دادتون میشه اگر یه سرچ بزنی به پاسختون میرسین و اینکه وقتی کدهای ساخت پایگاه دادتون رو گرفتین به غیر از کدهای مربوط به ساخت جداول و پروسیجرها و درج اطلاعات بقیه کدها را پاک کنید.

andaron
دوشنبه 08 اسفند 1390, 22:33 عصر
سلام دوست عزیز
این تنضیمات که می گید کجا هستند آخه تو خود ساهت ستاپ داره که می گه read only باشه یا نه
ولی من false هستش ولی باز این مشکل رو دارم بعد منظورتونرو نفهمیدم در مورد این این چیزی که گفتید

وقتی کدهای ساخت پایگاه دادتون رو گرفتین به غیر از کدهای مربوط به ساخت جداول و پروسیجرها و درج اطلاعات بقیه کدها را پاک کنید.

با تشکر

andaron
سه شنبه 09 اسفند 1390, 13:45 عصر
دوست عزیز
کمکی به من بکن خیلی مشکی دارم؟

majid.gymnast
سه شنبه 09 اسفند 1390, 17:19 عصر
سلام ببخشید که دیر شد
ببینید وقتی که عمل generation script... رو روی دیتابیس اصلیتون اجرا میکنید تا کدهای مربوط به ساخت جداول و دیگر آبجکتهای پایگاه دادتون رو بگیرین رو ابتدا اصلاح کنید سپس این کدها رو داخل پایگاه داده جدیدتون اجرا کنید تا پایگاه داده جدیدتون مثل پایگاه داده قدیمیتون بشه.
موفق باشید

andaron
چهارشنبه 10 اسفند 1390, 10:17 صبح
سلام دوست عزیز
ممنون از پاسختون
ولی باز من بلد نیستم این کارها رو انجام بدم
البته بگم من از اول پایگاه داده رو در خود ویژوال استادیو ساختم .
و اینم بگم مشکلم تاحدود حل شد
وقتی به ConnectionString
string cs = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\data_tbt.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";
این مقدار رو می دهم وقتی اجرایی نرم افزار رو می گیرم فقط اطلاعات رو از جدول می خونه و نمی تونه اطلاعات رو بنویسه
ولی وقتی به ConnectionString
string cs = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=I:\u\TBT\TBT\ data_tbt.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";
و هنگامی که این مقدار رو می دهم نرم افزار درست کار می کنه فقط مشکلش اینه که پایگاه داده باید در آدرس بالا باشه یعنی بعد از نصب نرم افزار باید پایگاه داده رو دستی انتقال بدیم به این آدرس بالا
با تشکر

sajadmetall
پنج شنبه 08 تیر 1391, 11:00 صبح
این که همون sqlexpress قدیمی خودمونه دوست عزیز ایا راهی برای صرفا sqlserver بدون تغیییر وجو داره؟؟؟

majid.gymnast
یک شنبه 11 تیر 1391, 19:17 عصر
این که همون sqlexpress قدیمی خودمونه دوست عزیز ایا راهی برای صرفا sqlserver بدون تغیییر وجو داره؟؟؟
تاحالا که به نتیجه ای نرسیدم.

clupcd
چهارشنبه 10 آبان 1391, 02:06 صبح
دوست عزیز من new item رو میزنم کدوم یکی از این item ها رو باید انتخاب کنم؟

majid.gymnast
دوشنبه 15 آبان 1391, 14:47 عصر
باید دیتابیسی که طبق آموزش ساختی رو انتخاب و به پروژه اضافه کنی.

mehdi.fni
چهارشنبه 17 آبان 1391, 11:12 صبح
دوستان سلام
آیا اینگونه ساختن setup برای پروژه های تحت وب هم مورد استفاده داره اگه نه پس چطور میشه از اونا setup ساخت تا روی کامپیوتر دیگه بدون نصب vs کار کنه ؟

amirmms
شنبه 20 آبان 1391, 14:38 عصر
سلام این ارور رو میده

94730

mhs5862
یک شنبه 21 آبان 1391, 14:20 عصر
با سلام
من یه Database که در SqlExpress2005 ایجاد کردم دارم و اون در کنار source پروژه ام قرار دادم و ConnectionString رو به صورت زیر مقداردهی کرده ام
<Value>
Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Test.mdf;Integrated Security=True;User nstance=True
</Value>
جالبه که در پروژه ام همل Insert انجام می گردد اما عمل Select به ازای همان رکوردهای Insert شده انجام نمی شود، در Express هم DB رو Attach کردم هیچ دیتایی انگار وارد نشده در صورتی که عمل Insertبا موفقیت انجام میشه .
به نظر شما چیکار باید بکنم؟راستی permision رو هم تست کردم داره ولی باز کار نمیکنه.

majid.gymnast
یک شنبه 28 آبان 1391, 08:21 صبح
میگه یا دیتابیسی با این نام وجود داره و یا کسی دیگه تو شبکه داره ازش استفاده میکنه و یا نمیشه بازش کرد. فکر کنم دیتابیسی که ساختی رو از sql دتچ نکردی.
سلام این ارور رو میده

94730

shahram_735
دوشنبه 20 آذر 1391, 16:11 عصر
سلام
منم روش این دوستمونو انجام دادم ولی نتیجه مثل andaron شد. مال منم نمی تونه اطلاعات بریزه. حتی کد دومی هم وارد کردم ولی بازم فایده نداشت. باید چی کار کرد؟؟؟؟؟

amirmms
یک شنبه 26 آذر 1391, 12:28 عصر
آقا نشد که نشد مرسی که هیشکی جواب نمیده

Omid4Omid
جمعه 01 خرداد 1394, 09:56 صبح
در Express هم DB رو Attach کردم هیچ دیتایی انگار وارد نشده در صورتی که عمل Insertبا موفقیت انجام میشه .

سلام
وقتی از دیتابیس که فایلش داخل پروژه قرار داره (که معمولا Express) استفاده می کنیم باید این نکته راهم در نظر داشته باشیم که پس ار هر بار BUILD فایل mdf پروژه به خروجی که داخل مسیر Bin/Debug هستش کپی میشه و تغیرات روی اون اعمال میشه و شما هیچ تغیری روی دیتابیسی که در ویژوال هست نمی بینید.

masoud sh
شنبه 10 مرداد 1394, 22:13 عصر
دوستان سلام
من در رابطه با ساخت ستاپ مقاله ای نوشتم که گزاشتم تو بخش مقالات سایت شرکت به آدرس پایین.امیدوارم که بدردتون بخوره
http://pgar.ir/index.aspx?id=8&loc=magh
http://pgar.ir

در اول ممنون از این مقالتون
دوم اینکه من نمیخوام دیتابیسم را اکسپرس کنم چون همه اونایی که با اکسپرس کار کردن میدونن که بعد یه مدت برنامشون مشکل پیدا میکنه با بزرگ شدن دیتابیس یا زیاد شدن رکوردها عملا استفاده از اکسپرس اشتباهه
حالا میخوام اگه راهی میدونید که همون دیتابیس که با اسکیوال ساخته شده را استفاده کرد ممنون میشم راهنمایی کنید
چون هرچقدر سرچ زدم تنها راهی که پیدا کردم همین بوده و به نظرم این پاک کردن صورت مساله اس نه حل مساله

راستی یادم رفت بگم من مشکلی تو ساخت ستاپ ندارم جز همین دیتابیس که مجبورم خودم برای کامپیوتر مقصد اسکیو ال نصب کنم چون نصبش مراحلی داره و مثل اکسپرس اتوماتیک نیس و حتما هم باید فولدری که توش برنامه نصب میشه و دیتابیس هس سطح دسترسیش بالا باشه وگرنه read only میشه

ببخشید طولانی شد:لبخند: