PDA

View Full Version : سوال : روش ایجاد فایل PDF بوسیله کد نویسی در ویژوال بیسک

papeli_83
یک شنبه 04 دی 1390, 20:36 عصر
باسلام

من می خوام یه سری اطلاعات را که در داخل textbox های فرمم هستنو به این صورت

1000 ......................... هزینه
100000 .......................... درآمد
و....
در داخل یه فایل pdf نشون بده
یعنی وقتی کاربر یک دکمه را در داخل فرم کلیک کنه فایل pdf ای که اطلاعات text box ها به صورت بالا داخلش باشه کاربر بتونه اونو هرجایی خواست ذخیره کنه ( البته adobe acrobatتو سیستم کاربر نصب هست )
(برناممو تو ویژوال بیسیک دات نت 2008 نوشتم )
لطفا اگه ممکنه کداشم بذارین
با تشکر

meisam3322
یک شنبه 04 دی 1390, 22:06 عصر
شما میتونین از روش گزارش گیری Crystal Report یا هر ابزار گزارش گیری دیگری استفاده کنین. خیلی راحت به PDF خروجی بگیرین

papeli_83
یک شنبه 04 دی 1390, 22:09 عصر
مرسی
میشه لطف کنید بیشر توضیح بدین

Hybrid
دوشنبه 05 دی 1390, 00:21 صبح
دوست عزیز ، سلام ...

شما میتونین ابتدا برنامتون رو به برنامه ورد ببرید و در اونجا به پی دی اف تبدیلش کنین...یعنی وقتی که مثلا یه دکمه رو کلیک کرد تمام محتویات اون تکست باکس ها بره تو برنامه ورد و در اونجا به پی دی اف تبدیلش کنین..

موفق باشین

papeli_83
دوشنبه 05 دی 1390, 20:40 عصر
دوست عزیز ، سلام ...

شما میتونین ابتدا برنامتون رو به برنامه ورد ببرید و در اونجا به پی دی اف تبدیلش کنین...یعنی وقتی که مثلا یه دکمه رو کلیک کرد تمام محتویات اون تکست باکس ها بره تو برنامه ورد و در اونجا به پی دی اف تبدیلش کنین..

موفق باشین

سلام

نمیشه مستقیما با pdf کار کرد , حتما بایستی از یه برنامه دیگه به عنوان واسط استفاده کنم

papeli_83
دوشنبه 05 دی 1390, 20:43 عصر
شما میتونین از روش گزارش گیری Crystal Report یا هر ابزار گزارش گیری دیگری استفاده کنین. خیلی راحت به PDF خروجی بگیرین

سلام

من تا حالا با crystal report کار نکردم ولی تا جایی که می دونم برای گزارش گیری از بانک اطلاعات از اون استفاده می کنن

Hossein Bazyan
دوشنبه 05 دی 1390, 21:53 عصر
سلام
روشهای فوق قابل استفاده هستند اما مشکلات خودشان رو هم دارند. در ورد مشکل نسخه ورد رو داریم که 2003 باشد یا 2007 سا 2010 که هر کدام dllهای خوشدان رو دارند. همین مشکل رو در یکی از پروژه هام ئارم.
بهترین روش استفاده از Dll رایگان itextsharp.dll میباشد که مستنداتش رو میتونی در گوگل جستجو کنید. کار باهاش خیلی راحته

papeli_83
سه شنبه 06 دی 1390, 22:10 عصر
سلام
روشهای فوق قابل استفاده هستند اما مشکلات خودشان رو هم دارند. در ورد مشکل نسخه ورد رو داریم که 2003 باشد یا 2007 سا 2010 که هر کدام dllهای خوشدان رو دارند. همین مشکل رو در یکی از پروژه هام ئارم.
بهترین روش استفاده از Dll رایگان itextsharp.dll میباشد که مستنداتش رو میتونی در گوگل جستجو کنید. کار باهاش خیلی راحته

با سلام
مرسی دوس عزیز ولی itextsharp.dll برای کار با #C من برنامم با وی بی دات نت هستش اگه می شه لطف کنید یه راه حل تو وی بی بهم نشون بدید

papeli_83
سه شنبه 06 دی 1390, 22:12 عصر
با سلام
کسی تو این تالار نیست که یه کمکی بهم بکنه:ناراحت:

Hossein Bazyan
سه شنبه 06 دی 1390, 23:02 عصر
با سلام
مرسی دوس عزیز ولی itextsharp.dll برای کار با #C من برنامم با وی بی دات نت هستش اگه می شه لطف کنید یه راه حل تو وی بی بهم نشون بدید

من خودم با وی بی کار میکنم و هیچ مشکلی هم نداره شما کدهاتو تبدیل کن کار میکنه.
من خودم دو ساله دارم با وی بی از این دی ال ال استفاده میکنم

papeli_83
چهارشنبه 07 دی 1390, 23:01 عصر
من خودم با وی بی کار میکنم و هیچ مشکلی هم نداره شما کدهاتو تبدیل کن کار میکنه.
من خودم دو ساله دارم با وی بی از این دی ال ال استفاده میکنم

سلام حسین آقای عزیز
من یه مشکل کوچولوی دیگه هم دارم و اونم اینه که اصلا #C بلد نیستم و برای پژوه هم وقت زیادی ندارم اگه براتون زحمتی نیست می شه کدهای تبدیل شده بزارین
با تشکر

Hossein Bazyan
چهارشنبه 07 دی 1390, 23:49 عصر
79851
سلام حسین آقای عزیز
من یه مشکل کوچولوی دیگه هم دارم و اونم اینه که اصلا #C بلد نیستم و برای پژوه هم وقت زیادی ندارم اگه براتون زحمتی نیست می شه کدهای تبدیل شده بزارین
با تشکر

سلام
دوست عزیز تبدیل سورسهای سی به وی بی کار شاقی نیست . وب سایتهای زیادی هستند که تبدیل میکنند.
اما مهم نیست.
سورس زیر را از یکی از پروژه هام درآوردم ( یه خورده سورسهای اضافی داره ) اما خیلی کامله. ( هم جدول داره هم عکس هم ستون بندی و خلاصه خیلی جامع و کامله )
در ریشه دیسک C:\test.pdf را میسازد
وب سایت اجازه آپلود فایل itextsharp.dll را بهم نداد فکر کنم حجمش زیاد بود. قبل از باز کردن برنامه در دات نت این دی ال ال را از وب سایتش دانلود کن بعد در شاخه bin\debug کپی کن و برنامه را اجرا کن.

papeli_83
پنج شنبه 08 دی 1390, 00:34 صبح
79851

سلام
دوست عزیز تبدیل سورسهای سی به وی بی کار شاقی نیست . وب سایتهای زیادی هستند که تبدیل میکنند.
اما مهم نیست.
سورس زیر را از یکی از پروژه هام درآوردم ( یه خورده سورسهای اضافی داره ) اما خیلی کامله. ( هم جدول داره هم عکس هم ستون بندی و خلاصه خیلی جامع و کامله )
در ریشه دیسک C:\test.pdf را میسازد
وب سایت اجازه آپلود فایل itextsharp.dll را بهم نداد فکر کنم حجمش زیاد بود. قبل از باز کردن برنامه در دات نت این دی ال ال را از وب سایتش دانلود کن بعد در شاخه bin\debug کپی کن و برنامه را اجرا کن.

سلام حسین آقا
مرسی از فایلی که گذاشتین واقعا لطف کردین .من itextsharp.dll ورژن 5.1 رو استفاده کردم ولی برنامتون ران نمیشه ! می شه لطف کنین بگین از چه ورژن itextsharp.dll استفاده کردین
با تشکر

Hossein Bazyan
پنج شنبه 08 دی 1390, 00:42 صبح
سلام حسین آقا
مرسی از فایلی که گذاشتین واقعا لطف کردین .من itextsharp.dll ورژن 5.1 رو استفاده کردم ولی برنامتون ران نمیشه ! می شه لطف کنین بگین از چه ورژن itextsharp.dll استفاده کردین
با تشکر

از مسیر http://www.bazyan.nl/dll/itextsharp.rar دانلودش کن

این فایل تا دو ساعت دیگر حذف میشود.

papeli_83
پنج شنبه 08 دی 1390, 01:06 صبح
از مسیر http://www.bazyan.nl/dll/itextsharp.rar دانلودش کن

این فایل تا دو ساعت دیگر حذف میشود.

سلام حسین اقا
مرسی از فایلی که گذاشتین . وقتی برنامتونو رو ران می کنم و روی creatpdf کلیک می کنم پیغامnot success می ده و فایل پی دی اف و ایجاد نمیکنه

Hossein Bazyan
پنج شنبه 08 دی 1390, 01:11 صبح
سلام حسین اقا
مرسی از فایلی که گذاشتین . وقتی برنامتونو رو ران می کنم و روی creatpdf کلیک می کنم پیغامnot success می ده و فایل پی دی اف و ایجاد نمیکنه

سلام
شما که سورس دستتونه برو ببین مشکلش چیه!؟
اما من فکر میکنم چون مسیر پروژه روی کامپیوتر من و شما مختلفه باید دوباره دی ال ال رو اضافه کنید.
به رفرنسهات د ال ال رو اضافه کن کار میکنه

papeli_83
پنج شنبه 08 دی 1390, 01:30 صبح
سلام
شما که سورس دستتونه برو ببین مشکلش چیه!؟
اما من فکر میکنم چون مسیر پروژه روی کامپیوتر من و شما مختلفه باید دوباره دی ال ال رو اضافه کنید.
به رفرنسهات د ال ال رو اضافه کن کار میکنه

سلام حسین آقا
مشکل از درایو c بود که اجازه ایجاد فایل تست رو نمی داد .وقتی درایو عوض کردم حل شد .
مرسی از کمکتون