PDA

View Full Version : Config کردن یک سوئیچ

taze kar
دوشنبه 16 آبان 1384, 11:08 صبح
با سلام

می شه من رو در مورد Config کردن یک سوئیچ راهنماییس کنید ....... و اگه امکانش هست یه منبع معرفی کنید....

ممنون

taze kar
چهارشنبه 18 آبان 1384, 23:49 عصر
اقا کسی نیست که کار ما رو راه بندازه ....... حد اقل اگه یه منبع میشناسید معرفی کنید ......

ممنون

Inprise
چهارشنبه 18 آبان 1384, 23:55 عصر
به نظرت چطور میشه در مورد کانفیگ کردن "یک سوئیچ" کسی رو راهنمائی کرده یا منبعی معرفی کرد ؟ "یک سوئیچ" رو کدام کمپانی تولید کرده و چه ویژگیهائی داره ؟ از این "یک سوئیچ" کجا و به چه صورت قراره استفاده بشه ؟ تا وقتی بدون ذکر جزئیات سوال میپرسی ، میتونی امیدوار باشی یکی از دوستان مسلط به علوم غیبیه بتونه کمکت کنه .

taze kar
جمعه 20 آبان 1384, 20:52 عصر
آقا بچه که زدن نداره .....

من اصلا" هیچ اطلاعاتی در مورد Config کردن سوئیچ ندارم ...... و سوالم هم یه ریزه حالت کلی داشت ..
اول میخوام بدونم که این کار دقیقا" یعنی چی . و بعد سوالات جزئی تری بپرسم ......
( البته ببخشید اگه سوالم یه ریزه مشکل داشت )

ممنون

hamidr1st
شنبه 21 آبان 1384, 17:02 عصر
من تا حالا تو عمرم نشنیدم کسی یک switch را config کنه .... اشتباه نمی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

taze kar
شنبه 21 آبان 1384, 18:02 عصر
سلام

شاید من اشتباه کنم ولی این جور که به من گفتن همینه که نوشتم ..
حالا نمی دونم شاید اسمش یه چیزه دیگه باشه .
مثلا" فرض کنید که 10 تا سیستم رو به یک سوئیچ وصل کردیم و حالا می خوائیم که به 2 تا گروه کاملا" مستقل جداشون کنیم . به طوری که اگر از یک گروه سیستمی رو از توی گروه دیگه ای Ping کردیم اصلا" جوابی دریافت نکنیم . انگار که سیستم هاییکه توی اون یکی گروه هستند اصلا" وجود ندارند . در صورتی که هر دو گروه وجود دارند و به یک سوئیچ متصل هستند .
منظورم هم از گروه WorkGrpoup ای که از طریق سیستم عامل پیکر بندی میکنیم نیست . بلکه خود سوئیچ برنامه ریزی میشه به گونه ای که بسته های اطلاعاتی رو از یه تعداد IP به بقیه نده ..

ممنون

a.joolaie
یک شنبه 06 آذر 1384, 15:13 عصر
اقا جون میشه یک سوییچ را config کرد به این کاری هم که شما توضیح دادین میگن ساختن vlan(virtual lan) اگر که سوییچ شما layer 2 باشه و شما vlan را تعریف کنید این 2 تا lan مجازی که ساختین به هیچ عنوان نمیتونن همدیگر را ببینن.
اگر هم که خواستین من برای شما دستوراتشو مینویسم.
در ضمن با hyper terminal یا telnet به switch وصل میشن و ان را config میکنن.برای یادگیری این مسایل میتوانید وارد دوره های cisco بشین و از ccna شروع کنید

mehdisat2003
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1385, 21:36 عصر
باید نرم افزار سوییچ رو بریزی البته سوییچ باید منیج باشه بعد v lan درست کنی

RED-C0DE
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1385, 15:40 عصر
شاید منظورت از سوئیچ یک روتر Router باشه؟؟؟

Identifier
شنبه 09 اردیبهشت 1385, 08:10 صبح
شاید منظورت از سوئیچ یک روتر Router باشه؟؟؟

اگر چه تاریخ این موضوع دوشنبه 16 آبان 1384 است , اما Switch های Layer 2 همانند Router ها IOS دارند و قابل مدیریت می باشد به عنوان مثال switch catalyst 3550 cisco .

موفق باشید.