PDA

View Full Version : سوال: سایت دو امضایی یعنی چی و پیاده سازی چنین سایتی چطور امکان پذیر هست؟

idocsidocs
دوشنبه 05 دی 1390, 01:15 صبح
سایت دو امضایی یعنی چی و پیاده سازی چنین سایتی چطور امکان پذیر هست؟

idocsidocs
پنج شنبه 22 دی 1390, 02:54 صبح
کسی از دوستان در این مورد نظری نداره؟

djsaeedkhan
پنج شنبه 22 دی 1390, 09:35 صبح
همانطور كه مي دانيد دو نوع رمز گذاري داريم متقارن و نامتقارن منظور من از پياده سازي نامتقارن است كه از دوكليد public key و private key استفاده مي شود به اين صورت كه توسط كليد عمومي پيام قفل مي شود و گيرنده با كليد خصوصي پيام را باز مي كند اين در فروشگاهها اينترنتي هم كاربرد دارد حال من مي خواهم يك فرم ساده با asp .net ساخته شود و با استفاده از الگوريتم rsa يا هر الگوريتم ديگري اين دو امضايي را پياده سازي كنم در ضمن asp .net از الگوريتم rsa پشتيباني مي كند البته ابزار هايي هم وجود داره كه زوج كليد رو توليد مي كنه و بطور خلاصه منظور اطلاعات فرم رمز گذاري شود و پس از ارسال در طرف ديگر توسط كليد خصوصي خوانده شود.
براي اطلاع بيشتر اين سايت
http://www.rasekhoon.net/forum/ThreadShow-36525-1.aspx
در ضمن يك سايت مشابه و ابزار ساخت زوج كليد رو هم ارسال مي كنم

idocsidocs
پنج شنبه 22 دی 1390, 10:27 صبح
گيرنده با كليد خصوصي پيام را باز مي كنددر اینجا منظور از گیرنده همون سرور وب هست؟

من بعضی جاهها دیدم که می گن سایت باید دو امضایی طراحی بشه. برای اینکار باید کد نویسی پی اچ پی رو تغییر داد یا اینکه فقط باید در سمت سرور کارهای مربوط به پیاده سازی دو امضایی رو انجام داد؟

توی سی پنل چه قسمتی از سایت برای این کار مناسب هست؟

djsaeedkhan
پنج شنبه 22 دی 1390, 10:57 صبح
در اینجا منظور از گیرنده همون سرور وب هست؟
من بعضی جاهها دیدم که می گن سایت باید دو امضایی طراحی بشه. برای اینکار باید کد نویسی پی اچ پی رو تغییر داد یا اینکه فقط باید در سمت سرور کارهای مربوط به پیاده سازی دو امضایی رو انجام داد؟ توی سی پنل چه قسمتی از سایت برای این کار مناسب هست؟

فرقی نمی کنه
اگر امضای دیجیتال رو مطالعه کنی بیشتر با مفهوم این ها آشنا میشی.
مثلا فرض بفرمایید من یه نامه دارم و می خوام به شما برسونم. نامه رو میدم دست شخصی و میگم اینو به دست شما برسونه. اگر قرار باشه طرف فقط برسونه که مهم نیست. ولی اگر مهم باشه مثلا اونو توی پاکت میزارم و مهر و موم می کنم و بهش میدم. شما هم وقتی نامه دستت رسید میبینی آیا نامه باز شده یا نه. اگر باز نشده بود یعنی درست رسیده.

یه وقت شما یه نامه محرمانه داری و مهر و موم کردن اصلا مهم نیست. چون اگر باز بشه دیگه ارزش نداره
من میام با شما قرار میذارم(فقط باشما.ممکنه با بقیه فرق کنه) که هر نامه ای به دستت رسید با این کلید(جابجایی حروف و ....) اونو تغییر بده و بخون.
حالا اینجوری اگر نامه رسان هم نامه رو بخونه هیچی ازش سر در نمیاره

این یه نمونه از کارایی امضای دیجیتاله

یا کارایی دیگش هم تشخیص هویت واقعی طرف مقابل هست که مثلا شما مطمئن باشی این نامه از طرف من اومده نه جعلی

بازم سرچ کنی مطالب بهتری پیدا می کنی