PDA

View Full Version : گرفتن تاریخ جاری به صورت 24 ساعته از دیتابیس

solaleh
دوشنبه 05 دی 1390, 16:33 عصر
سلام دوستان
من میخوام توی برنامه م تاریخ و ساعت جاری رو از دیتابیس بگیرم(نمیخوام تاریخ جاری سیستم رو بگیرم).این کار رو از طریق تابع GetDate() انجام میدم.ولی وقتی میخوام خروجی دستور زیر رو به برنامه م برگردونم تاریخ رو 12 ساعته نشون میده،نه 24 ساعته.به عنوان مثال ساعت 16 رو 4 نشون میده.من میخوام همون 16 به کاربر نمایش داده بشه:
cmd.CommandText = "Select GetDate()";
همین تابع رو اگر در sql اجرا کنم درسته و ساعت 16 رو برمیگردونه.
لطفا راهنماییم کنین.
ممنون.

programerinfonet
دوشنبه 05 دی 1390, 16:59 عصر
دوست عزیز
شما به همون شکل کامل تاریخ رو توی یک رشته ذخیره کن بعد بگو اگه فرضأ PM بود همونو نشون بهد و اگه FM بود با عدد 12 جمع کن
و راه بسیار است

solaleh
دوشنبه 05 دی 1390, 17:16 عصر
ممنون از جوابتون ولی به نظرم اومد باید راه دیگه ای هم داشته باشه که بیخود درگیر substring و این چیزا نشم.اگه راه دیگه ای دارین ممنون میشم راهنمایی کنین.

linux
دوشنبه 05 دی 1390, 23:13 عصر
سلام دوستان
من میخوام توی برنامه م تاریخ و ساعت جاری رو از دیتابیس بگیرم(نمیخوام تاریخ جاری سیستم رو بگیرم).این کار رو از طریق تابع GetDate() انجام میدم.ولی وقتی میخوام خروجی دستور زیر رو به برنامه م برگردونم تاریخ رو 12 ساعته نشون میده،نه 24 ساعته.به عنوان مثال ساعت 16 رو 4 نشون میده.من میخوام همون 16 به کاربر نمایش داده بشه:
لطفا راهنماییم کنین.
ممنون.
DateTime d= DateTime.pars(txt);
بعد d را هر جوری که دوست داشتی نمایش بده

ASKaffash
سه شنبه 06 دی 1390, 07:27 صبح
سلام دوستان
لطفا راهنماییم کنین.
ممنون.

سلام :

Declare @Amrooz DateTime
Set @Amrooz=GetDate()
Select Convert(VarChar(4),DatePart(yyyy,@Amrooz))+'/'+Convert(VarChar(2),DatePart(mm,@Amrooz))+'/'+Convert(VarChar(2),DatePart(dd,@Amrooz))
Select Convert(VarChar(2),DatePart(hh,@Amrooz))+':'+Conve rt(VarChar(2),DatePart(mi,@Amrooz))+':'+Convert(Va rChar(2),DatePart(ss,@Amrooz))

mjnikbn
چهارشنبه 07 دی 1390, 17:10 عصر
اميدوارم كه مفيد باشه اينجا (http://www.technoreader.com/SQL-Server-Date-Time-Format.aspx) هم لينك منبع

79827