PDA

View Full Version : چطوری باید OCX ی رو که با VB 6.0 ساختم بیارم در .Net؟

Bithiah
دوشنبه 16 آبان 1384, 13:23 عصر
دنبال جواب این سوال خیلی گشتم. می دونم که با برنامه AxImp.exe باید این کار رو کرد، ولی وقتی انجامش می دم دو تا Dll ساخته می شه. Add Reference می کنم اما به کنترلهای فرم اضاف نمی شه.
لطفا بگین چی کار کنم.
ممنون

Bithiah
سه شنبه 17 آبان 1384, 07:21 صبح
پس چرا کسی جواب منو نمی ده؟!

بابک زواری
سه شنبه 17 آبان 1384, 10:22 صبح
خوب از بخش کامپوننتهای Tab مربوطه به COM رو انتخاب کن و Activex رو بیار تو پروژه ات

Bithiah
سه شنبه 17 آبان 1384, 11:41 صبح
من هم دقیقا همین کار رو کردم، اما به کامپوننتهام اضافه نمی شه. جالبه هیچ پیغامی هم نمی ده که مثلا چرا نشده که اضافش کنه. توی گوگل سرچ زدم دیدم مایکروسافت می گه با AxImp.exe باید upgrade کنین. این کار رو هم کردم، دو تا DLL ساخته شد، اونا رو هم که Add کردم باز نیومد. حالا می گین چی کار کنم؟
ممنون که منو راهنمایی می کنین.

بابک زواری
سه شنبه 17 آبان 1384, 16:07 عصر
صبر کن چک کنم اطلاع بدم

sinpin
چهارشنبه 18 آبان 1384, 00:04 صبح
دنبال جواب این سوال خیلی گشتم. می دونم که با برنامه AxImp.exe باید این کار رو کرد، ولی وقتی انجامش می دم دو تا Dll ساخته می شه. Add Reference می کنم اما به کنترلهای فرم اضاف نمی شه.
لطفا بگین چی کار کنم.
ممنون

با سلام
add reference کنترلی به نوار ابزار اضافه نمیکند و مرجع مربوطه را اضافه میکند که از طریق کد نویسی میتونید با اشیا و خصوصیات اونها کار کنید.

sinpin
چهارشنبه 18 آبان 1384, 00:09 صبح
به کامپوننتهام اضافه نمی شه. جالبه هیچ پیغامی هم نمی ده که مثلا چرا نشده که اضافش کنه.

اگه تو قسمت reference ها اضافه میشه یعنی اینکه مشکلی نداشته. و پیغامی نمیده چون شما نگفتید که "اونو به جعبه ابزار اضافه کن" برای اینکار روی جعبه ابزار کلیک راست کرده و add/remove item...

sinpin
چهارشنبه 18 آبان 1384, 00:26 صبح
توی گوگل سرچ زدم دیدم مایکروسافت می گه با AxImp.exe باید upgrade کنین.

(ActiveX Control Importer (Aximp
You create the the ActiveX control wrapper using the Aximp.exe tool included in the SDK

http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/cptools/html/cpgrfWindowsFormsActiveXControlImporterAximpexe.as p

بابک زواری
پنج شنبه 19 آبان 1384, 11:31 صبح
تست کردم مشکلی نبود ؟ خیلی راحت آورد
ببینم مشکلت کجاست آیا VS درست نصب شده ؟

Bithiah
یک شنبه 22 آبان 1384, 10:42 صبح
ممنون از همه دوستان.
من مشکلم از طریق کلیک راست روی ToolBox و گزینه Add/Remove Items... حل شد.
ببخشین که زودتر نگفتم.

بابک زواری
یک شنبه 22 آبان 1384, 18:44 عصر
موفق باشی امیدوارم که همیشه مشکلاتت به این راحتی حل بشه

Bithiah
دوشنبه 23 آبان 1384, 08:20 صبح
ممنون بابک خان.
منم برای شما آرزوی موفقیت دارم.