PDA

View Full Version : پهنای استاندارد سایت

behnam shamlo
دوشنبه 05 دی 1390, 21:52 عصر
سلام
در طراحی صفحات وبی اگه نخواهیم تمام صفحه باشه و سمت چپ و راست صفحه فضای خالی باشه، چه اندازه ای به واحد پیکسل مناسب تر هست و معمولا میانگین پهنای صفحه رو چقدر در نظر گرفت بهتر هست
مثلا اگه بخواهیم پهنا رو حدود 1000 پیکسل بگیریم در مانیتور های واید خیلی فضای خالی اطراف سایت بوجود میاد ولی در مانیتور های معمولی تقریبا کل صفحه پر میشه
اگر هم بخواهیم بزرگ تر در نظر بگیریم در مانیتورهای معمولی که واید نیستن صفحه اسکرول میشه
حالا با این تفاسیر استاندارد ترین پهنا چقدر هست؟
و اینکه اگه درصد باشه مقیاس ما بهتره یا به صورت پیکسل و سانتیمتر ،در کل واحدهای نسبی مناسب تر هست یا واحدهای با طول ثابت
در همین سایت برنامه نویس که اندازه درصدی داره و هر چقدر هم مانیتور بزرگ باشه طول سایت کش میاد مشکلی ایجاد نمیشه از نظر ظاهر چون همه سایت تکست هست حتی لوگو اش هم گرافیک چندانی نداره
ولی سایت های دیگه اگه بخواد به این شکل عمل کنن مطمئنا زیبایی نخواهند داشت

ravand
دوشنبه 05 دی 1390, 23:03 عصر
توي اينترنت با اين سرعت كم كيفيت همچين اهميتي نداره. من به div قالبم درصد دادم و تونستم با همه ي نمايشگر ها سازگارش كنم ولي نتونستم مشكل اندازه ي عكس زمينه رو حل كنم!

rahmatr
سه شنبه 06 دی 1390, 04:00 صبح
اکثر سایتهای معتبر مقداری ثابت و حدود 950 پیکسل در نظر می گیرند مگر اینکه صفحه تمام عرض باشد.
مثلا اگر به سورس سایت Asp.net (http://www.asp.net/) نگاه کنی، عرض سایت 970 پیکسل است.

hamid_shrk
سه شنبه 06 دی 1390, 08:40 صبح
توي اينترنت با اين سرعت كم كيفيت همچين اهميتي نداره.

شما خودت شخصا اینو گفتی؟این دیدگاه جلوی پیشرفتتون رو میگیره ، دیگه جایی نگو ، اصلا پستتو پاک کن به نظر من.ببخشیدا ولی من رکم یکم..

سلام
در طراحی صفحات وبی اگه نخواهیم تمام صفحه باشه و سمت چپ و راست صفحه فضای خالی باشه، چه اندازه ای به واحد پیکسل مناسب تر هست و معمولا میانگین پهنای صفحه رو چقدر در نظر گرفت بهتر هست
مثلا اگه بخواهیم پهنا رو حدود 1000 پیکسل بگیریم در مانیتور های واید خیلی فضای خالی اطراف سایت بوجود میاد ولی در مانیتور های معمولی تقریبا کل صفحه پر میشه
اگر هم بخواهیم بزرگ تر در نظر بگیریم در مانیتورهای معمولی که واید نیستن صفحه اسکرول میشه
حالا با این تفاسیر استاندارد ترین پهنا چقدر هست؟
و اینکه اگه درصد باشه مقیاس ما بهتره یا به صورت پیکسل و سانتیمتر ،در کل واحدهای نسبی مناسب تر هست یا واحدهای با طول ثابت
در همین سایت برنامه نویس که اندازه درصدی داره و هر چقدر هم مانیتور بزرگ باشه طول سایت کش میاد مشکلی ایجاد نمیشه از نظر ظاهر چون همه سایت تکست هست حتی لوگو اش هم گرافیک چندانی نداره
ولی سایت های دیگه اگه بخواد به این شکل عمل کنن مطمئنا زیبایی نخواهند داشت

سلام دوست عزیز ، هیچ وقت پهنای سایتت رو با واحد پیکسل تنظیم نکن چون همونطور که خودت گفتی تو مانیتورهای مختلف بهم میریزه ، از واحد های نسبی استفاده کن ، من تو کار خودم جدیدا استاندارد 97em رو انجام میدم ، قبلا 1000px میذاشتم ولی تو مانیتورهای مختلف افتضاح بود.
به این لینک یه سری بزن :
http://www.keramatifar.ir/ShowTopic.php?id=%2020

ravand
سه شنبه 06 دی 1390, 09:59 صبح
خب وقتي يه سايت حجيم سه سال ميكشه تا باز شه شما بايد به من حق بدي :لبخند:
بگذريم آيا اگه من اندازه ي عكس زمينه ي div رو با واحد em در نظر بگيرم با مانيتور هاي مختلف درست كار ميكنه؟

ravand
سه شنبه 06 دی 1390, 10:24 صبح
اين لينكي كه شما داديد مربوط به مبحث فونت هست. الان اگه من براي فونت يه نوشته از واحد em استفاده كنم اندازه ي اون نوشته در نمايشگر هاي مختلف يكسان هست ؟ و توي نمايشگر هاي بزرگ ديگه كوچك نشون نميده؟

hamid_shrk
سه شنبه 06 دی 1390, 11:11 صبح
اين لينكي كه شما داديد مربوط به مبحث فونت هست. الان اگه من براي فونت يه نوشته از واحد em استفاده كنم اندازه ي اون نوشته در نمايشگر هاي مختلف يكسان هست ؟ و توي نمايشگر هاي بزرگ ديگه كوچك نشون نميده؟
خیر هیچ مشکلی بوجود نمیاد

ravand
سه شنبه 06 دی 1390, 11:40 صبح
نگفتيد براي اندازه ي عكس زمينه بايد از چه روشي استفاده كنم؟

hamid_shrk
سه شنبه 06 دی 1390, 11:54 صبح
عکس زمینتون چه مشکلی داره؟
احتمالا چون اندازش ثابت و مشخصه نمیشه مشکل رو حل کرد.

ravand
سه شنبه 06 دی 1390, 12:38 عصر
عکس زمینتون چه مشکلی داره؟
احتمالا چون اندازش ثابت و مشخصه نمیشه مشکل رو حل کرد.

من اندازه ي div رو به در صد دادم چون ميخواستم وقتي با يه نمايشگر بزرگ برخورد ميكنه بزرگ بشه براي عكس زمينه هم دنبال روشي هستم كه مثل div وقتي با يه نمايشگر بزرگ برخورد ميكنه مثل div بزرگ بشه. و طوري نباشه كه فقط div بزرگ بشه. من روش هاي مختلفي رو براي عكس زمينه انجام دادم ولي جواب نداد .
البته عكس زمينه ي يك div منظورمه.

Saber Mogaddas
سه شنبه 06 دی 1390, 18:00 عصر
سلام
پهنارو بهتره 1000 کمتر بدید..تا تو همه مانیتورها درست جواب بده..و یا بصورت % عرض و ارتفاع بدید که دیو هاتون با کوچک و بزرگ شدن مرورگر کوچک شن ..
موفق باشی..

بهزاد علی محمدزاده
چهارشنبه 07 دی 1390, 10:53 صبح
960 و 950 پیکسل در فریم ورک های css بکار برده شده . و به نظر من اینها اندازه های مناسبی هستند .

behnam shamlo
چهارشنبه 07 دی 1390, 21:10 عصر
اکثر سایتهای معتبر مقداری ثابت و حدود 950 پیکسل در نظر می گیرند مگر اینکه صفحه تمام عرض باشد.
مثلا اگر به سورس سایت Asp.net (http://www.asp.net/) نگاه کنی، عرض سایت 970 پیکسل است.
عرض این سایت که بر حسب درصد هستش

behnam shamlo
چهارشنبه 07 دی 1390, 21:20 عصر
به نظر خودم اندازه بر حسب پیکسل مناسب ترین روش هست ، و همونطور که پژمان هم گفتش 1000 پیکسل ( کمی بیشتر یا کمتر ) مناسب ترین هستش ، فقط یه آماری اگه وجود داشت که میگفت میانگین عرض مانیتور کاربران اینترنت چقدر هست خوب بود
البته فکر میکنم میانگین رو 1028 پیکسل باشه

Alen
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 10:49 صبح
اگه بخواهبم عرض وب سایت مثل همین سایت برنامه نویس نسبی باشه و با رزولوشن صفحه تغییر کنه از % استفاده میکنیم یا em به فرض .
میخواستم بپرسم در این حالت چه نکاتی رو باید رعایت کنم تا سایتم به هم نریزه به خصوص در مورد سایز فونت نوشته ها