PDA

View Full Version : سوال: بستن تمامی فرم های باز

morteza@z
سه شنبه 06 دی 1390, 12:06 عصر
سلام من در برنامه ام فرم یوزر نیم و پسورد دارم و این فرم را را hide کردم و وقتی که برنامه را می بندم فرم یوزر نیم و پسوردم بسته نمی شود و می خوام کمکم کنید که چه جوری فرم را وقتی برنامه بسته شد فرم نیز بسته شود با تشکر؟

morteza@z
سه شنبه 06 دی 1390, 13:05 عصر
کسی نیست جوابگو باشد

meisam3322
سه شنبه 06 دی 1390, 13:40 عصر
با سلام

داخل رویداد Diposed فرمی که میخواهید بسته بشه و تمام برنامه ها بسته شن. این کد رو بنویس

Private Sub Form1_Disposed(ByVal sender As Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Me.Disposed
Dim Frm As Form
For Each Frm In My.Application.OpenForms
Frm.Close()
Next
End Sub

البته از منوی Project گزینه properties ، همون گزینه آخر رو انتخاب کنین. در سربرگ Application در کمبو باکس Shutdown Mode میتونین اینتخاب کنین که با بسته شدن فرم اول برنامه تموم شه، یا با بسته شدن آخرین فرم ، برنامه تموم بشه. این رو باید با توجاه به برنامه خودتون تنظیم کنین.

alimanam
سه شنبه 06 دی 1390, 16:22 عصر
با سلام

برای اینکار هم میشه با یک خط کد باعث بشین که برنامه ( نه فرم ) کلاً از حافظه خارج بشه . البته کدی که آقا میثم گذاشتن حالت کلی داره و حرفه ایی تره و برای شما که میخواین برنامه نویس باشین بهتره چندین روش رو بلد باشین و برحسب نیاز یکی رو انتخاب کنین .

Private Sub Form2_FormClosed(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.FormClosedEventArgs) Handles Me.FormClosed
Application.Exit()
End Sub

یا کد زیر هم نتیجه یکسان میده .

Private Sub Form2_FormClosed(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.FormClosedEventArgs) Handles Me.FormClosed
End
End Sub

موفق باشید ./