PDA

View Full Version : آیا دستکاری فایل webconfig برای ایجاد سطوح دسترسی به صفحات سایت اشکالی نداره؟

davood59
سه شنبه 06 دی 1390, 14:30 عصر
سلام دوستان؛
وقت همگی بخیر
من قصد داشتم برای بعضی از صفحات خودم یک login ایجاد کنم که هر شخصی نتونه وارد صفحات مورد نظر بشه؛ یعنی همون مجوز دسترسی به صفحات مورد نظر و اینکه فقط شخصی با عنوان مدیر یا admin بتونه وارد اون صفحات بشه!حالا میشه یه login کلی ایجاد کرد و بعدش از طریق اون به صفحات مدیریتی دست پیدا کرد.
دیشب یه مقاله دیدم که نوشته بود کل محتویات فایل webconfig رو پاک کرده و خطوط زیر رو به اون اضافه کنید:

<?xml version="1.0"?>
<configuration>
<system.web>
<customErrors mode="Off"/>

<authentication mode="Forms">
<forms name="MyAppCookie" loginUrl="Login.aspx" protection="All" timeout="30" defaultUrl="Default.aspx" ></forms>
</authentication>

<authorization>
<deny users="?"/>
</authorization>

</system.web>
</configuration>

اولا میخواستم ببینم اگه محتویات کل webconfig رو حذف و خطوط بالا رو جایگزین کنم اشکالی بوجود نمیاره؟ هر چند که اینکار رو کردم و برنامه کار کرد ولی در حالت کلی میخواستم بدونم؟
ضمنا رشته connection خودم رو که در webconfig قبلی درست کردم کافیه اینجا قرار بدم دیگه درسته؟
در خصوص این خط میشه یکم بیشتر توضیح بدید:

<authentication mode="Forms"> <forms name="MyAppCookie" loginUrl="Login.aspx" protection="All" timeout="30" defaultUrl="Default.aspx" ></forms> </authentication>

ضمنا برای اینکه به صفحاتی که میخوام دسترسی عمومی نداشته باشن، حتما باید یه دایرکتوری ایجاد کرده و در اون قرار بدم صفحات مورد نظرم رو؟