PDA

View Full Version : سوال: بالاخره PHP بهتره یا ASP مسئله این است !

idocsidocs
چهارشنبه 07 دی 1390, 13:54 عصر
ما که متوجه نشدیم، بالاخره PHP بهتره یا ASP مسئله این است !

دوستانی که می گن ASP کارش خوبه و توی ایران همه شرکتها و سازمانها از ASP استفاده می کنن لطفا یه نگاهی به یاهو و فیسبوک و ... ببندازن و ببینن که قدرت PHP چقدره و ضعف ASP چقدر !

مثال بیشتر و توضیح هم خواستید در خدمتیم.

Samsam2010
چهارشنبه 07 دی 1390, 23:06 عصر
به رسم ادب اول سلام

آقا یکی به دوستان دو آتیشه ما لطف کنه بگه ASP زبان جونیه اون موقع که یاهو گوگل پیدا شدن ASP.net نبود ! رفتن رو PHP الانم بسترشون رو روی php دارن توسعه میدن مثل سابق ! اما باهات شرط میبندم
اگر شرکت کلفتی مثل اونا بخواد پیدا بشه در همین سال های اخیر میاد رو ASP چرا که کار باهاش راحت و لذت بخشه ! و امکانات خوبی هم داره دوست من میدونی اشکال ما کجاست

ما از یه دید همیشه قضاوت میکنیم ! php خوبه یا ASP ؟ مثل این میمونه که بگیم پنجره آهنی خوبه یا آلمینیومی ! بعدش بیایم بگیم آهنی خوبه برو پنجره های ساختمان فلان جا رو تو ایالات متحده نگاه کن آهنیه ! این که دلیل نمیشه ! چون فلز آهن زود تر از آلمینویم کشف و مورد استفاده قرار گرفته بگیم فقط آهن خوبه ! آلمینوم بده !

بعد شما یه چیز و در نظر داشته باش دوست من اگر php بدون نقص بود ASP پیداش نمی شد و ASP اومد که نقص های PHP رو برطرف کنه و یه سری چیز جدید برای ما بیاره

از من به شما هم نصیحت سنگ این زبان و اون زبان رو به سینه نزن فقط خودتو خسته میکنی ! من الان دارم هم با PHP و هم با ASP کد میزنم کلی هم حال میکنم ! یه عده هم میشینن بحث و جدل میکنن
کدوم خوبه کدوم بده ! دوست من اگر شما میخوای با برنامه نویسی حال کنی کامپیوتر همش عشقه از اسمبلیش گرفته تا دات نت و جاوا و ...

idocsidocs
چهارشنبه 07 دی 1390, 23:14 عصر
آقا یکی به دوستان دو آتیشه ما لطف کنه بگه ASP زبان جونیه اون موقع که یاهو گوگل پیدا شدن ASP.net نبود ! رفتن رو PHP الانم بسترشون رو روی php دارن توسعه میدن مثل سابق ! اما باهات شرط میبندم
فیسبوک هم عمر زیادی نداره، اون چطور؟ زمانی که فیسبوک اومد چرا رفت سراغ پی اچ پی؟

ما از یه دید همیشه قضاوت میکنیم ! php خوبه یا ASP ؟ مثل این میمونه که بگیم پنجره آهنی خوبه یا آلمینیومی !
مثال خوبی نبود

بعد شما یه چیز و در نظر داشته باش دوست من اگر php بدون نقص بود ASP پیداش نمی شد
ASP پیداش شد که فقط درآمد شرکت مایکروسافت و استفاده از سیستم عاملشون بیشتر بشه و دلیل شما منطقی نیست.

در ضمن می شه چندتا از عیب های پی اچ پی رو بگید؟

Samsam2010
پنج شنبه 08 دی 1390, 13:42 عصر
دوست من شما تعصب رو یک نرم افزار خاص رو بزار کنار ! (البته ایرانی ها من جمله خود من تعصبی اند) ولی جدا از تعصب !
با پی اچ پی راحت تری یا ASP صرف نظر از اینکه یکی اش رایگانه یکی اش مال مایکروسافته ! ؟
برنامه های که مایکروسافت ارائه میده بی رو دربایستی فوق العاده کاربر پسند و کار باهاش راحته ! از windows اش گرفته تا آفیس و ...
من رو مایکروسافت تعصب ندارم اما چون هر چی از کامپیوتر یاد گرفتم از محصولات مایکروسافت بوده و بابتش ریالی به این شرکت ندادم خودم رو مدیون این شرکت میدونم !(به هر حال من به واسطه نرم افزار های اونا به اینجا رسیدم)

فیسبوک هم عمر زیادی نداره، اون چطور؟ زمانی که فیسبوک اومد چرا رفت سراغ پی اچ پی؟

حالا چرا فیسبوک اومده روی پی اچ پی ! دلیلش خیلی خیلی واضحه ! دوست من توی آمریکا یه قانون هست به نام کپی رایت یعنی اگر من یک سرور ویندزی بخوام چند صد دلار باید بیشتر هزینه کنم
تا یه سرور لینوکسی ! (دلیل این هم که ASP توی ایران زیاد کار میشه بخاطر نبود کپی رایت و ارزان بودن سرور های ویندوزیه)

خوب فیسبوک که به قولی دویست میلیون کاربر داره چند تا سرور میخواد ؟ مثلا ما میگیرم 500 تا ! 500 * 1000 یعنی چیزی حدود 500 هزار دلار باید ماهانه اضافه بده ! شما بودی دوست داشتی این رقم از جیبت خارج بشه برای سیستم عامل !؟؟؟؟ خوب میگی بریم روی سرور ها لینوکسی که رایگانه ! اینم حکایت فیسبوکو و گوگل و .... امیدوارم دیگه این دفعه نگی مثال خوبی نبود !!

مثال خوبی نبود
در مثل مناقشه نیست !

ASP پیداش شد که فقط درآمد شرکت مایکروسافت و استفاده از سیستم عاملشون بیشتر بشه و دلیل شما منطقی نیست.
ببین دوست من خارجی ها مثل ایرانی ها نیستن بخاطر یه هدف یه کاری بکنن ! اون موقعی که ASP رو معرفی کرد هم به فکر سود بود هم به فکر رقابت بود هم به واسطه این دوتا که گفتم (سود و رقابت)
به فکر بهتر شدن زبان تحت سرور بود که موفق هم بوده !

در ضمن می شه چندتا از عیب های پی اچ پی رو بگید؟

بازم گفتم هر کدوم از زبان ها یه سری محدودیت دارن که نمیشه کتمان کنی ! هر کدوم نقطه ضعف و قدرت خودشون رو دارن!