PDA

View Full Version : توضیح درباره برنامه مدیریت ویدیو کلوپ

Hybrid
چهارشنبه 07 دی 1390, 17:38 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز ، میخوام برای یه لوپ برنامه ای درست کنم ،

فقط هیچ ایده ای برای پیاده سازیش ندارم ، مثلا این برنامه باید چه امکاناتی داشته باشه بانکش چی باشه و.... از تمام دوستانی که در این زمینه تجربه دارن درخواست میکنم کمکم کنند...مشکل پیاده سازی کد ندارم فقط مشکل ایده است ..

با تشکر

Samsam2010
چهارشنبه 07 دی 1390, 18:33 عصر
با سلام

(برای شروع یه سرچی بزن تو نت تصاویر برنامه مدیریت ویدئو کلوپ رو ببین حالا خارجی یا ایرانی از رو عکس هاشون ایده بگیر )

اما برای کار با برنامه های دیتابیسی شما باید بیای موجودیت پیدا کنی و صفاتش رو در بیاری تبدیل به ER کنی و ER رو تبدیل به جدول کنی (این پروسه منطقی اش هست)

ولی برای کار شما :

نظر من اینه که برنامه رو جوری بنویس که چند تا تکست باکس داشته باشی اطلاعات کسی که کرایه میگیره رو از تکست باکس ها بگیری و در بانک ذخیره کنی !

مثلا هر شخص یه کد اشتراک داره که یونیکه (منحصر به فرده ) ، نام ،نام خانوادگی ،کد ملی و ...

حالا بانک اطلاعاتی شما باید جدول داشته باشه ! یکی جدول مشتری بود
یکی هم جدول فیلم هاست که اونا هم یکسری اطلاعات میگیره کد فیلم نام فیلم و ...
یه جدول هم داری به اسم امانت !
مثلا تاریخ امانت تاریخ بازگشت دیر کرد و ...

کلا یه بانک درست کن با سه تا جدول و فیلد هاشو اون چیزایی که فکر میکنی مورد نیازه بزار !

بعد همیشه به فکز زیبا سازی هم باش از کامپونت های DEVExpress 2011 هم برای زیبایی و هم برای گزارش گیری و هم برای مدیریت داده ها استفاده کن ! این کامپونت ها رو خواستی بهم پی ام بده

بانکت هم اکسس 2003 انتخاب کن .که خیلی راحته

ببین برنامه های دیتابیس خوب از این جهت مطرح میشن که میتونن گزارشات خفن بگیرن ! تو کوری و گزارش گیری خیلی کار کن تا کارت خوب باشه
مثلا افرادی که بین تاریخ فلان تا فلان فیلام فلان را به امانت برده اند و از این نفرات کدامشان تاخیر داشته اند و بیشترین جریمه مال کدام بوده

اینطور جستجو داشته باشی کارت خیلی خوب میشه و گرنه برنامه های دیتابیسی زیاد به ایده احتیاج نداره !

از امکانات برنامه :
محاسبه تاخیر دیرکرد
استفاده تاریخ شمسی
و ....

سوالی داشتی بپرس !

Hybrid
چهارشنبه 07 دی 1390, 20:26 عصر
ممنون دوست عزیز از نظرت خیلی استفاده کردم.....یعنی میگین که برای ساختن چنین برنامه ای باید حتما گزارش قوی داشته باشه و خوب روش فکر کنم و قابلیت های زیادی رو بهش اضافه کنم؟؟؟...

دوستان اگه نظری دارند حتما بگن قول می دم بعد از اینکه درستش کردم سورسش رو همراه توضیحات قرار بدم ....

با تشکر