PDA

View Full Version : سه سوال مهم در رابطه با برنامه های کاربردی در بیسیک

m-amini
دوشنبه 16 آبان 1384, 19:33 عصر
سلام

قبلا از توجه شما با این موضوع تشکر می کنم.

برنامه ای با vb نوشتم که با یک بانک اطلاعاتی اکسس کار میکنه این برنامه پس از تبدیل به برنامه اجرایی و تست روی کامپیوتر های مختلف با چند مشکل مواجه شده که اگه بتونید در حل اون بهم کمک کنید ممنون میشم.

1- روی بعضی کامپیوترها منو بار برنامه به جای از راست به چپ ار چپ به راست چیده می شود.

2- این برنامه از فونت TAHOMAو NAZANIN استفاده می کند که این فونتها در اکثر ویندوزها به صورت اتوماتیک رجیستر شده و به فونت برنامه را که شامل زبان فارسی است اجازه نصب نمی دهد .چطور می توانم فونتی کاملا شبیه فونتهای برنامه ولی با نام دیگر داشته باشم .

3- برای این برنامه یک برنامه نصب نوشتم . به مشکل DLL SELF REGISER کردن فایلها برخوردم . جریان این DLLSELFREGISTER در فایل VB6STKIT.DLL چیست . واصولا چطور می توانم منبع کامل و فارسی از DLL ها بدست اورم.

4- ایا راهنمایی در مورد برنامه نصب و نصب فایلها روی یک سیستم جدید دارید که به من بدهید.

5- اگر از نحوه رجیستر کردن فایلها ویا share انها ونیز نحوه عمل برنام setup1 که مربوط به ایجاد برنامه نصب در VB است اطلاعی دارید در صورت امکان در اختیار من قرار دهید

6- چطور می توانم شماره سریال بایوس یا یک سخت افزار دیگر بجز هارد و سی دی را بدست اورم.

7- چطور می توان از یک بانک اطلاعاتی SQl در برنامه های VB استفاده کرد بدون اینکه از قبل SQL روی سیستم نصب شده باشد.
با تشکر

PalizeSoftware
دوشنبه 16 آبان 1384, 21:43 عصر
برای 1 کافیه بهمراه برنامه فایل lama.dll رو هم توی شاخه system ویندوز بریزی.(lama.dll رو روی سیستم خودت پیدا کن)
2) با برنامه فونت‌سازی نظیر Font Creator نام فونت‌های رو تغییر بده
3) پیشنهاد می‌کنم از WISE Install Master استفاده کنی برای نصب
4) همون 3
5) همون 4
6) با توابع API‌ و روتین‌های سطح پایین. توی سایت جستجو کن زیاد هست
7) کافیه که فایل MDACTYP رو نصب کنی. توی سی‌دی وی‌بی هست. جای دیگه هم می‌تونی پیدا کنی(مثلا سایت مایکروسافت) فقط بدون که هر ورژنی که نصب کردی باید همون ورژن هم به همراه برنامه بذاری

ehsan_ansaripoor
دوشنبه 16 آبان 1384, 22:05 عصر
برای 1 کافیه بهمراه برنامه فایل lama.dll رو هم توی شاخه system ویندوز بریزی.(lama.dll رو روی سیستم خودت پیدا کن)
بذاری
فکر کنم منظور پالیز جان فایل VBAme.Dll بوده

دوست عزیز در مورد فونت هایی هم که قبلا ریجستر شده اگر از برنامه Vise استفاده می کنی میتونی پیش فرضش را طوری قرار بدی که یا از کاربر سوال کنه یا اگر ریجستر شده بود دیگه ریجستر نکنه
در مورد بدست آوردن اطلاعاتی از Bios سیستم هم یه نگاهی به این OCX بنداز

m-amini
سه شنبه 17 آبان 1384, 21:27 عصر
از دوستان عزیزم احسان و پالیز بسیار سپاسگزارم . امیدوارم در همه مراحل زندگی و کارشون موفق باشن.

و انشاء ا... یه روزی جبران کنم.

m-amini
چهارشنبه 18 آبان 1384, 15:47 عصر
سلام

ببخشید یه سوال دیگه

اگه میشه در مورد سوال 7 توضیحات کاملتری به من بدین و از کجا میتونم WISE Install Master رو دونلود کنم .

مرسی

ehsan_ansaripoor
چهارشنبه 18 آبان 1384, 23:29 عصر
دوست عزیز اگر از ADO استفاده می کنی در زمان مشخص کردن نوع بانک اطلاعاتی SQL را انتخاب کن برای نرم افزار Vise Install هم یه سری به آدرس زیر بزن

www.mindvision.com/downloads.asp

PalizeSoftware
پنج شنبه 19 آبان 1384, 00:23 صبح
البته این رو بگم که Vise Install یه نرم‌افزار هست و Wise Install Master یه نرم‌افزار دیگه.

mohandese_javan
پنج شنبه 19 آبان 1384, 23:52 عصر
سلام!
راجع به برنامه نصب من Install Shield رو پیشنهاد می کنم.

سید محسن (عضو جدید هستم)

m-amini
جمعه 20 آبان 1384, 16:27 عصر
سلام دوستان
از راهنمای شما ممنونم من میتونم از SQL در برنامه ام استفاده کنم اما میخوام برنامه وقتی رو یه سیستم دیگه که SQL SERVER رو اون نصب نشده هم کار کنه . من نحوه نصب MDAC_TYP و رجیستر کردن انو تو برنامه نصبی که برای نرم افزارم نوشتم بلدم . منتها برنامه نصب نرم افزارم رو بعضی کامپیوتر ها نصب نمیشه و از رجیستر کردن فایل اشکال میگیره . اگه لطف کنید توضیح کاملی درباره تابع DLLSELFEREGISTER در فایل VB6STKIT.DLL به من بدین که بتونم با موفقیت فایلهایی رو که باید همراه برنامه نصب و رجیستر بشه رو نصب و رجیستر کنم که رو هیچ کامپیوتر اشکال نگیره ممنون میشم .

2- من میخوام فایل بانک اطلاعاتی برنامه رو که به SQL تبدیل کنم و روی یه سیستم جدید با کمک ODBC MANEGER ویندوز و با برنامه نویسی به صورت یک سیستم فایل نصب کنم . اگه اینم به صورت کامل بهم توضیح بدین ممنون میشم.

3- منو بار برنامه رو بعضی سیستم ها به هم میریزه به طوری که حتی در یک قسمت حرف ک درسته ولی ر یه قسمته دیگه اون رو به صورت ~ نشون میده . ایا با عوض کردن فونت درست میشه و چطور میشه فونت منوبار رو عوض کرد

4 - دوست عزیزم احسان با تشکر از فایل خوبی که برام فرستادی اگه بتونی یه سورس بهم بدی که علی الخصوص سریال بایوس و مادربرد و پردازنده رو بهم بده ممنونت میشم .

ehsan_ansaripoor
جمعه 20 آبان 1384, 23:00 عصر
دوست عزیز در مورد ریجستر نشدن فایلها روی بعضی سیستم ها باید عرض کنم که اگر فایل قبلا ریجستر شده باشه و در اختیار برنامه دیگری باشه این امکان وجود نداره که دوباره فایل ریجستر بشه

درمورد منو هم باید عرض کنم که اگر Version ویندوزت فرق کنه مثلا تحت 98 برنامه بنویسی و روی XP اجرا کنی یا بر عکس این موضوع طبیعیه و باید از یک نوع ویندوز استفاده کنی

و در مورد سورس برنامه Bios بر روی سیستمم داشتم ولی شرمنده پیدا نکردم اگر پیدا کردم به روی چشم حالا علی الحساب یه نگاه به این Help بکن شاید کمکت کنه

m-amini
شنبه 21 آبان 1384, 15:01 عصر
احسان جان از لطفت بی نهایت سپاس گزارم

m-amini
شنبه 21 آبان 1384, 15:07 عصر
احسان جان از لطفت بی نهایت سپاس گزارم