PDA

View Full Version : چاپ عکس پرسنلی در کریستال ریپورت بدون ذخیره خود عکس یا مسیر در بانک

hosseinarefi
پنج شنبه 08 دی 1390, 00:18 صبح
سلام بر همگی
لطفا راهنمایی بفرمایید
یه برنامه میخوام بنویسیم به زبان وی بی دات نت 2008 که تو کریستال رپپورتش عکس پرسنلی کارمندان رو چاپ کنم

توضیح:
بانکی که استفاده می کنم اکسس هستش بانک رو قبلا نوشتن من فقط می خوام از اون بانک استفاده کنم.کد ملی کلید اصلیشه

کلیه عکس ها در مسیر برنامه در پوشه امیج و داخل پوشه امیج 1024 فولدر هستند که براساس 2 رقم اول کد ملی افراد درست شده اند.
کد ملی هر نفر داخل پوشه هستش که 2رقم اول کد ملی آن با نام پوشه یکی باشه
مثال:
داخل پوشه 19 عکس افراد با کد ملی هایی مثل1931083839 و یا 1935658569و1952652252
داخل پوشه 58 کد ملی 5896584585 و 5865256325

این نرم افزار رو من ننوشتم فقط می خوام از بانک اون و عکساش استفاده کنم.
اگه لطف کنین سورس این که چطورعکس رو داخل کریستال ریپورت چاپ کنم برام بنویسین.
عکس ها داخل کریستال مانند پیکچر باکس باید به اندازه دلخواه ما باشندمانند زیر

PictureBox1.SizeMode = PictureBoxSizeMode.StretchImage

ممنون

hosseinarefi
پنج شنبه 08 دی 1390, 15:18 عصر
کرار واضع تر سوال:

دارم با یه بانک از قبل درست شده کار می کنم که اطلاعات حدود 100 هزار نفر داخلش هست . برنامه نویس قبلی اومده اطلاعات
رو در یه بانک اکسس ذخیره کرده و عکس اونا رو در مسیر برنامه بنام کد ملی نفر داخل یه پوشه بنام image ذخیره کرده.
نحوه دخیره عکس در پوشه image:
عکس هر نفر با کد ملی آن فرد ذخیره شده و براساس 2 حرف اول کد ملی فرد اگه پوشه وجود نداشت پوشه با نام 2 رقم اول کد ملی
درست می کند اگر پوشه وجود داشت آن عکس را در آن پوشه ذخیره می کند.
یعنی پوشه 19 هر چی عکس که دو رقم اول کد ملی انها 19 باشد هست در پوشه 58 تما عکس های با کد ملی که دو رقم انها 58 باشد و ....
با این ترفند میشه 1024 تا پوشه ساخت که برای جستجو عکس مورد نظر در تعداد زیاد که به ملیون برسد خیلی سریع عمل می کند.
اطاعات من هم بعد از چند سال به میلیون می رسد.

مشکل کار:
برنامه که من میخوام بنویسم فقط از اطلاعات اون بانک و عکس ها استفاده میکنه به سورس اون برنامه هم دسرسی ندارم.وتاکید میکنم

هیچ هیچ گونه مسیر یا عکس ذخیره شده ای در بانک نیست.
و فقط عکی به اسم کد ملی فرد در پوشه image ذخیره میشه.

سوال: میخوام با وارد کردن کد ملی نفر در یک textbox و زدن دکمه اطلاعات آن نفر (چاپ ملیه مشخصات )
همراه با عکس پرسنلی آن در کریستال ریپورت چاپ کنم.

فرم رو طراحی کردم فقط با آوردن عکس داخل کریستال ریپورت مشکل دارم.

سوال دوم:

و مشکل دیگه اینکه وقتی کد ملی نفر رو وارد میکنم به جای اینکه فقط اطلاعات اون نفر رو نشون بده تمام افراد بانک رو نشون میده.
کد جستجو من:

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim con As New OleDbConnection
Dim cmd As New OleDbCommand
Dim dt As New DataTable
Dim ds As New DataSet
Dim rpt As New CrystalReport1

con.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=D:\mydb.mdb"
cmd.Connection = con
cmd.CommandText = "select *from tbl_master where sh_mel='" + TextBox1.Text + "'"
con.Open()
cmd.ExecuteNonQuery()
da.SelectCommand = cmd
dt.Clear()
da.Fill(dt)
rpt.SetDataSource(dt)
Form2.CrystalReportViewer1.ReportSource = rpt
Form2.Show()
con.Close()
End Sub

اگه لطف کنین یه نمونه برنامه با زبان کوچکvb.net و بانک اکسس که فقط یه text box و یه دکمه داشته باشه و وقتی کد ملی فرد مورد نظر
رو وارد کردی نام و عکس اون رو نمایش بده براساس توضیحات بالا

خیلی خیلی ممنون.

powerboy2988
پنج شنبه 08 دی 1390, 21:39 عصر
http://forums.devx.com/showthread.php?t=142236