PDA

View Full Version : باز کردن و بستن SqlConnection

zehs_sha
دوشنبه 12 آبان 1382, 21:19 عصر
بچه ها من کد خودم را در یک زیر روال قرارداده ام اما وقتی دوباره زیر روال فراخوانی می شود Error می دهد که قبلا Connection باز است و هنگامی که قبل از دستور SqlConnection1.Openان را Close می کنم (یعنی قبل از Openکردن ان را می بندم با دستور Closeو سپس Open می کنم دیگر در DataGrid چیزی نمایش داده نمی شود .

Dim scTemp As New SqlCommand("Update tblTest Set Name ='New Name';", SqlConnection1)
SqlConnection1.Open()

If scTemp.ExecuteNonQuery > 0 Then
MsgBox("Updated successfully.")
End If

Amin_tus
سه شنبه 13 آبان 1382, 00:56 صبح
شما فقط نصف روال را اینجا نوشته اید .... من فکر میکنم که شما محتویات DATA SET را پاک میکنید که در DATAGRID چیزی نمایش داده نمیشود.... چون بدلیل اینکه ویژوال بیسیک بصورت DISCONECT از منبع داده کار میکند ... نباید مشکلی برای DATAGRID با بستن Connection بوجود آید....

کم حوصله
سه شنبه 13 آبان 1382, 02:06 صبح
:shock: :shock:
دوست عزیز می گه دیتا گرید نه mshflex grid
دیتا گرید به صورتی طراحی شده که همیشه connect باشه یعنی به محض اینکه منبعش بسته شه آن هم پاک می شه یعنی اطلاعاتش می ره
ولی mshflex grid اینجوی نیست یعنی با اولین مقدار دهی دیگه مقدار خود را حفظ کرده و با بسته شدن منبعش به قوت خود باقی است

zehs_sha
چهارشنبه 14 آبان 1382, 09:04 صبح
نه من محتویات DataSet را پاک نمی کنم ولی ان را Update می کنم :mrgreen:

S.Azish
پنج شنبه 15 آبان 1382, 21:33 عصر
دقیقآ کد رو به خاطر نمیارم که sqlConnection کجا باز میشد ولی اگر باز هست نمیشه دوباره بازش کرد و احتمالآ به همین خاطر دفعه دوم خطا میگیرید. لازم نیست Connection رو ببندید, چک کنید اگر باز هست دوباره بازش نکنید.

zehs_sha
یک شنبه 18 آبان 1382, 11:51 صبح
متشکرم دوستان