PDA

View Full Version : سوال: خطا در connect به sql

ابراهیم1
پنج شنبه 08 دی 1390, 13:45 عصر
با سلام من دیشب روی سیستم یکی از بچه sql2008 و visoul studio 2008 را نصب کردم زمانی که یک فرم ایجاد کردم میخواستم به دیتابیس وصل بشم رفتم از منوی data گزینه connect to database را انتخاب کردم ولی وقتی منوی این قسمت را باز کنه راست کلیک می کنم روی sqlexpress و گزینه ی add connection را میزنم این خطا را میده

error the event log file is full
زمانی که گزینه creat datbase را میزنم همه کار ها را انجام میدم دیتابیس را ایجاد نمیکنه

اصلا دلیلیش نمیفهم من قبلا همین دوتا را بر روی سیتم رومیزی نصب کردم و جوابم داد حال دلیلش نمی فهم خود sql2008 قشنگ کارمیکنه اما در محیط ویژوال استودیو این مشکل را دارم اگه کسی دلیلش را میفهمه به من بگه
با تشکر

asma2010
پنج شنبه 08 دی 1390, 18:23 عصر
سلام شاید اگه از این طریق برید مشکلتون حل بشه روی data کلیک کنید و بعد وارد add new data source بشید و... این طوری به دیتا بیس وصل بشید.ولی ظاهر خطای شما نشون می ده که جای کافی وجود نداره از این لحاظ هم یه چک بکنید. از این گذشته ورژن دیتابیستون چنده؟ شاید با C#‎‎ 2008 سازگار نیست!
امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم.

gilas1368
پنج شنبه 08 دی 1390, 21:53 عصر
زمانیکه VS رو نصب می کنین یه ورژن از SQL نصب میشه که کار راه اندازه و به نظر من نیازی به نصب خود SQL نداره
اما زمانیکه شما دوباره میاین SQL رو نصب می کنین یه اختلال توی Server Name پیدا می کنه.دلیل این Error هم همینه