PDA

View Full Version : مشکل در restore کردن database در sql2008

adineh67
پنج شنبه 08 دی 1390, 19:04 عصر
سلام به همه ی دوستان
من یه backup از DB گرفتم حالا که می خوام restore کنم با ارور زیر روبرو می شم:

79868

تو بخش option گزینه ی overwrite هم که انتخاب می کنم با این ارور روبرو می شم:

79869

دوستان عزیز هر کس بلد دریغ نکنه و سریع جواب بده کارم گیر این مورد هست
از همه پیشاپیش ممنونم

hamed aj
پنج شنبه 08 دی 1390, 19:16 عصر
میگه که دسترسی نداری این کار رو انجام بدی. دیتابیس و فایل بک آپ هر دو روی 1 کامپیوتر هستن؟
با یه user دیگه به دیتابیس لاگین کن

یا شاید هم با تغییر محل restore فایل بتونی این مشکل رو حل کنی

موفق باشی

adineh67
پنج شنبه 08 دی 1390, 19:27 عصر
ممنون از پاسختون
با یه یوزر دیگه لاگین شدم بازم نشد DB و backup هر دو رو یه سیستم هستن DB هم عوض می کنم بازم نمیشه:افسرده:
قبلا این کارو انجام دادم مشکلی پیش نیومده متاسفانه الان اینطوری شده
فایلای db رو هم حتی اجازه نمیده جا به جا کنم!!!

hamed aj
پنج شنبه 08 دی 1390, 19:49 عصر
با دو راه می تونی فایل های مربوط به دیتابیس رو جابجا کنی:
1. داخل خود slq روی db کلیک راست کن، tasks بعد هم detach
2. خود data base engine رو stop کن

بعد فایل رو ببر توی 1 پوشه که همه user ها permission کامل داشته باشن. بعد دوباره توی sql بیا attach کن

in_chand_nafar
پنج شنبه 08 دی 1390, 19:53 عصر
دوست عزيز سرويس اصلي SQL Server را با چه اكانتي Start كرديد
اگه سرور معمولي هست (آزمايشي) اون رو با Local System Account استارت كنيد سرورهاي اينترنتي و سرورهايي كه احتمال حمله به اون ها زياده اين كار رو انجام ندهيد
براي اينكار با استفاده از برنامه SQL Server Configuration مي توانيد اين كار رو انجام دهيد
http://www.dhaneel.com/the-operating-system-returned-the-error-5access-is-denied-sql/
در ضمن حتما اين رو مي دونيد كه بانك اطلاعاتي براي Restore هم نبايد Use باشه (صرفا جهت اطلاع)
اين كار را انجام بدهيد اگر مشكلي وجود داشت بازهم بگين

adineh67
پنج شنبه 08 دی 1390, 20:58 عصر
در ضمن حتما اين رو مي دونيد كه بانك اطلاعاتي براي Restore هم نبايد Use باشه (صرفا جهت اطلاع)

ممنون از پاسختون اینی که فرمودین یعنی چی؟

in_chand_nafar
پنج شنبه 08 دی 1390, 21:13 عصر
يعني اينكه هيچ كس نبايد با بانك اطلاعاتي شما كار كنه (البته قصد جسارت نداشتم فقط گفتم صرفا جهت اطلاع دوستان و... )
به زودي يه سري فيلم آموزشي فارسي در مورد Backup و Restore
انواع Backup و... در SQL Server آماده خواهم كرد توي اين مجموعه مشكلاتي كه كاربران حين Backup Restore به اون بر مي خورند رو بررسي خواهم كرد

adineh67
پنج شنبه 08 دی 1390, 21:31 عصر
اختیار دازین جناب سوء تفاهم نشه پرسیدم چون نمیدونستم چیه
ببخشید sql server configuration واسه sql 2008 هم هست؟
من تو پکیجش ندارم اینو!!!
راجب فیلم های آموزشی اگه آماده کنین لطف بزرگی به دوستان و بنده می کنین این مشکلات زیاد پیش میاد مخصوصا واسه ورژن 2008

in_chand_nafar
جمعه 09 دی 1390, 13:25 عصر
خوب اگر نداريد مشكلي نيست (جاي اون معمولاً در شاخه Configuration Tools مي باشد)
اما اگر بخواهيد مي توانيد با كليك چپ روي My Computer و انتخاب گزينه Manage وارد پنجره Computer Managment شويد پس از آن درختواره سمت راست گزينه Services And Application را پيدا كنيد و اون رو باز كنيد بعد از ان Services را انتخاب كنيد حالا در پنجره سمت راست از ليست سرويسهاي سرويس هاي مربوط به SQL را پيدا كنيد (نام سرويسي كه شما با اون سرو كار داريدSQL Server MSSQLSERVER ) /البته در صورتيكه SQL به شكل Default Instance نصب شده باشد) حال با دابل كليك روي آن در پنجره باز شده وارد قسمت Log On شويد سپس گزينه local system account را انتخاب كنيد و سرويس را ريستارت (كليك راست روي سرويس و انتخهاب گزينه ريستارت) كنيد