PDA

View Full Version : تکمیل برنامه انبارداری و ثبت فاکتور ()

hassan_2011
پنج شنبه 08 دی 1390, 22:42 عصر
سلام دوستان این برنامه که مشاهده میکنید فقط چند تا نقص کوچیک داره که اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم .
اول ::جنسی که وارد انبار میشه مثلا 4 حلقه لاستیک چطور در مرحله بعد مثلا 2حلقه لاستیک برای یه خودرو دیگه از انبار79877 خارج میشه حالا چطور اینو از اون 4 حلقه ورودی کم کنم

royasaz_bam
چهارشنبه 14 دی 1390, 01:57 صبح
عزیز جان برادر برای فیلدهایت از نام فارسی استفاده نکن به قولی فنگلیسی در نام فیلد استفاده کن سپس در قسمت کپچن caption نام فارسی را بده در اکسس مجاز به استفاده نام فارسی در فیلد نیستیم چه بسا که نام جدولهایت را هم فارسی گذاشتی اول این مشکل حل کن بعد هرچه بخواهی با کد نویسی امکان پذیر است

royasaz_bam
چهارشنبه 14 دی 1390, 02:27 صبح
البته در برنامه ات دیدم که از ماکرو ها استفاده کردی که این قدم خوبی برای رفتن به کد نویسی است برای درک بهتر میتوانی ماکرو را تبدیل به تابع یا همان ماژول بکنی به این ترتیب که بروی ماکرو کلیک راست گزینه save as سپس در قسمت as گزینه module را انتخاب کن و بعد کانورت بزن بدین ترتیب تو یک ماژول ساختی که همان کار ماکرو را انجام میدهد با این تفاوت که انعتاف پذیری و قدرت بیشتری دارد و کارها را بسیار راحتر میکند من مدتی با ماکروها کار میکردم و از ماژولها چیزی سر در نمی آوردم و از ترس یادگیری چیز جدیدی به طرف کد نویسی نمیرفتم که بکمک این سایت بر ترسم فاعق آمدم و الآن پیشرفت زیادی در برنامه هایم پدید آمده باید عرض کنم که اکسس بدون کد نویسی و ماژول قدرت زیادی نداره و تو حتی نمیتوانی یک برنامه فروش ساده را با ان به طور استاندارد بسازی ولی با کد نویسی قدرت بسیار بالائی جهت برنامه های کابردی مشاغل کوچک و متوسط و حتی بزرگ پیدا میکنه با این تفاوت نسبت به سایر برنامه ها که توسعه و ایجاد برنامه با اکسس بسیار سریع و مقرون به صرفه است اطلاعات ثبت شده در نمونه برنامه های من تا ده ها هزار فیلد رسیده و این در حالی است طی چند سال حتی یک بار هم نشده بار خرابی و تخریبی که نتوان حل کرد بوجود بیاید سازگاری با انواع ویندوزها 32 یا 64 بیتی قابل اجرا بر روی نسخه های مختلف افیس و سایر سازگاریهای دیگر البته باید گفت بهترین مکانهای مورد استفاده اکسس برای مشاغل ادارات و شرکنهای کوچک و متوسط می باشد و برای ثبت اطلاعات در سطح کشوری و یا شهرهای بزد به قولی میلیونی در تئوری نباید استفاده کرد و معمولا از اس کیو سرور و یا سایر به کار میرود حال خود تصمیم بگیر در چه سطحی مخاهی کار کنی در سطح میلیاردی یا همین مشاغل کوچک متوسط یا اینکه میخواهی کلاس کارتو ببری بالا و با برنامه های سنگین کار کنی در خاتمه باید بگویم در چین با جمعیت میلیاردی راز و رمز موفقیت در اقتصاد در کارگاهای کوچک و بنگاها و تولیدی های به اصطلاح خانگی و کوچک متوسط است که این کشور را به دومین اقتصاد جهتن مبدل کرده حالا ما باشیم اول از یک درب بزرگ میخواهیم وارد بشیم آخرش به بمبست میخوریم و لی اونا از دربهای کوچک شروع میکنند در آخر به دروازه های موفقیت میرسند حالا بلند شو برو اینجا اونجا بگو من با اکسس یک برنامه نوشتن چی میگن ، برو بابا اکسس قدرت نداره امنیت نداره فلال اله بعد میری سراغ اراکل اسکیوسرور هی وقتتو میزاری مغذتو داغون میکنی که چی که بگن به به بعد آخر سر یک برنامه فروش مینویسی اخرشم چی اسمش اینه که با اسکیو یا اراکل نوشتی امنیت بالائی داره فلان حال متوانستی با همین اکسس بسار سریعتر آسان تر بنویسی که هم خودت راضی باشی و هم مشتری حالا هرچی بقیه می خوان بگن مهم اینه که کاری را تو میخواهی انجام میده ... چی شد اصلا خودم بریدمو دوختم اصلا یادم رفت سوالت چی بود

hassan_2011
پنج شنبه 15 دی 1390, 11:58 صبح
سلام رویا ساز
خیلیل ممنون از توجه شما به این تایپک
همونطو که گفتین فیلدا رو انگلیسی کردم 80212

royasaz_bam
پنج شنبه 15 دی 1390, 15:14 عصر
به موجودی در فرم فاکتور توجه کن

hassan_2011
جمعه 16 دی 1390, 13:55 عصر
[QUOTE=royasaz_bam;1411479]به موجودی در فرم فاکتور توجه کن[/QU
خیلی خیلی ممنون .
به نظر شما این برنامه خوبه .
اونجایی که من کار میکنم مثلا مثله یه شرکته که ماشین زیاد داره ،و یه تعمیرگاه داره و یه انبار قطعات ،که یه مامور خرید داره که قطعاتو میخره و با فاکتور خرید میده به انبار دار ،و انبار دار قطعاتو طبق فرم faktor وارد انبار میکنه ، حالا یه ماشین احتیاج به چنتا قطعه داره حواله میده به انبار قطعاتو و انباردار قطعات طبق حواله میده به اون تعمیرکار ،حالا من میخام یه فرمی داشته باشم که مثلا انباردار اون قطعات رو با وارد کردن توی اون فرم از موجودی انبار کم بشه ، به نظر شما چیکار کنم بهتره؟

royasaz_bam
جمعه 16 دی 1390, 15:16 عصر
از یک رئیس شرکت فولادسازی که در کارش بسیار موفق بود پرسیدند که علت موفقت شما چیست آیا شما در زمینه فولاد و تکنولوزی آن نابغه هستید و راز موفقیت شما دانش علم شماست جواب داد که خیلی از کارگرانی که زیر دست من کارمیکنند اطلاعاتشان در این زمینه ها بیشتر از من است ولی چیزی را که من بلدم آنها بلد نیستند فکر میکنی چی بود .. سلوک با مردم و نحوه برخورد با کارگران بله علم و دانش تنها 15 % موفقیت را تضمین میکند و 85% آن سلوک و برخورد رفتار تو است و تو به نظر میاد آن 15% آشنایی با اکسس را بلد باشی حال با همین اطلاعاتت و پشتکار متوانی در شرکتت موفق باشی در مورد اکسس کتابهای خوبی وجود داره بیشتر دنبال آن دسته کتابهایی باش که ساده و روان باشند دنبال حجم کتاب و قیمت آن نباش در همین سایت هم میتوانی کمک بسیار بگیری نمونه برنامه های کاربردی را دانلود کن و سعی کن روش کار آنها را درک کنی در آنها به دلخواهت تغییرات بوجو بیار ریسک کن و نترس ممکنه ار خیلی از آنها سر در نیاری و گیچ کننده باشند ولی همانند کودکی که سعی به یادگیری زبان مادری دارد این زبان را یاد بگیری سعی کن با این زبان نتنها حرف بلکه فکر کنی مسائل نتنها کاری بلکه روزمره را از دید این زبان ببین اکسس قدرت زیادی در شی گرائی داره و تو بدون دانستن کد هم میتوانی از ÷رسجوها و کوریها بهره زیادی ببری زبان آنها sql که با تبدین آنها میتوانی این زبان را درک کنی در فرمها از ویژوال بیسیک استفاده شده که زبات قابل درک و شیوایی است اگر در مورد ویژوال بیسیک تحقیق بکنی و برخی از توابع کاربردی آن را یاد بگیری متوجه میشود که چقدر کارهایت را در فرمها آیان میکند برای sql هم متوانی به طور نمونه در نمای دیزاین ک.ری با کلیک راست در لبه ÷نجره و انتخاب گزینه کوری نحوه کم کردن موجودی انبار را در متوجه بشی در هر صورت باید بگویم من خود چند سالی بود با اکسس کار میکردم ولی از کدنویسی چیزی نمیدونستم و کارهایم را به حر نحوی بود انجام میدادم جالب اینجاست که نام تمام فیلدهایم فارسی بودند برای کد نویسی نامناسب و بدون اینکه بدانم هرگاه سعی میکردم کد نویسی بکنم با خطا مواجه میشدم و این باعث دلسرئی من میشد ولی تو همین اول کار متوجه این مشکلت شدی و این قدم خوبی رای ادامه کار است و قدر همین مطلب بسیار کوچک ولی اساسی را بدون که هیچکس نبئد به من بگه تا اینکه با این سایت آشنا شدم قدر چیز دیگری را که باید بدانی همین سایت و دست اندر کاران آن میباشد ارتباطت را با سایت قطع نکن و باجستجو در این سایت " جستجو پشرفته قسمت تالارها انتخاب اکسس" مطالبت را جستجو و مطالعه کن یک سری مطالب در مورد توابع داخلی اکسس میباشد که بصورت آموزش عنوان شده که
آنها را نیر مطالعه بفرما کمی اطلاعاتت را بیشتر بکنی متوجه میشوی سوالاتت را که همچون کوهی بزرک در یر راحت بودند چقدر ساده میتوانستی برطرف کنی من سعی دارم بجای گرفتن ماهی برای تو ماهیگیری را یاد بگیرم اگر در مورد پستهای من در این سایت جستجو کنی متوجه میشوی که سوالات من چقدر پیش پا فتاده و ابتدایی بودند که خود تو هم میتوانستی جواب بدی ولی در همین مدت کوتاه به کمک همین سایت و بیشتر با جستجو توانستم بر خیلی از سوالاتم فائق آیم به امید موفقیت اگر ممکنه در تاپیک بعدی سمت را عنوان کن