PDA

View Full Version : مبتدی: سوال : مفهوم flag در دلفی چیه.

تجلی
جمعه 09 دی 1390, 16:54 عصر
اگه یکی مفهوم flag یا پرچم رو در برنامه نویسی دلفی توضیح بده خیلی ممنون میشم.

MohsenB
شنبه 10 دی 1390, 00:29 صبح
سلام

فلگ در چی؟

معمولا از این واژه در تمام زبانهای برنامه نویسی استفاده میشه که بخوان طی یه بلوک از کد وضعیت نهایی اون کد رو بدونن . برای مثال تو یه برنامه نیاز دارین که چند تا شرط چک بشه تا در صورت صحیح بودن اونا یه کنترل فعال بشه .
خوب یه راهش استفاده از فلگ هست به این صورت که :

یه متغییر بولی به نام فلگ تعریف میکنید . و مقدار اولیشو روی "درست" قرار میدید .
تو تمام اون چک کردن هایی که قرار اتفاق بیفته اگر شرط چک شده "غلط" بود اون فلگ رو "نقیض" میکنید .
دست آخر این فلگ رو چک میکنید و اگر اون "درست" بود مثلا اون کنترل رو فعال میکنید .

موفق باشید

تجلی
شنبه 10 دی 1390, 21:36 عصر
یا من متوجه نشدم یا اینکه این کار میشه لقمه رو از پشت سر به دهن بردن . پس صد در صد من متوجه شدم !! اگر میشه با کد مثال بزنید .

BORHAN TEC
شنبه 10 دی 1390, 22:23 عصر
این هم یک مثال:
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var
myFlag: Boolean;
begin
if DirectoryExists('c:\a\') then
myFlag := True
else
myFlag := False;

if myFlag then
DoSomething()
else
begin
CreateDir('c:\a\');
myFlag := Not myFlag;
DoSomething();
end;

// ...
end;

MohsenB
شنبه 10 دی 1390, 22:46 عصر
یا من متوجه نشدم یا اینکه این کار میشه لقمه رو از پشت سر به دهن بردن . پس صد در صد من متوجه شدم !! اگر میشه با کد مثال بزنید .

سلام

اصلا نگران نباشید . چیز زیاد مهمی نیست . مثل این میمونه که کسی بگه Break Point چیه ، شاید خیلی تا حالا ازش استفاده کرده ولی تا حالا اسمش رو ندیده و یا اصلا بدردش نمیخورده . شما حتما در برنامه نویسیهای آیندتون از این فلگ استفاده خواهید کرد و یا شایدم استفاده کردید ولی اسمش رو چیزی غیر از فلگ ( پرچم ) گذاشتین و یا اصلا تا حالا نیازی به همچین روشی نداشتین .

موفق باشید