PDA

View Full Version : سوال: ایجاد کامنت یا guestbook برای وب سایت

vestaa
جمعه 09 دی 1390, 19:28 عصر
سلام
1. دنبال نوشتن کد کامنت برای وب سایتم هستم که شامل قسمتهای مختلفی مثل مقالات، اخبار، دکوراسیون و بخشهای دیگه هست.. مطمئنن هر بخش هم آپدیت میشه و مطلب جدید بهش اضافه میشه...
در دیتابیس یک جدول درست کردم برای کامنت ولی واقعن نمی دونم چطوری باید کامنتهای بخشهای بالارو مشخص کنم.. یعنی بدجور گیر کردم.. مثلن همچین آدرسهایی دارم تو سایت:
/www.example.com/article/view/10/page,1
/www.example.com/decoration/view/10
/www.example.com/information/view/10
/www.example.com/story/view/10
چطوری میشه کامنت های بخش های مختلف رو جدا کنم تو دیتابیس.. اگه بتونید کمک کنید واقعن ممنونتون میشم...
این توضیح رو هم اضافه کنم که الان فرم رو ساختم و هر جا که فرم وجود داشته باشه، نظر به دیتابیس ارسال میشه.. فقط مشکلم جدا کردن کامنت های بخشهای مختلف سایت هست..

2. کلی تو اینترنت گشتم، دیدم کلی guestbook رایگان هست.. بعضیهاشون به دیتابیس نیاز دارن، بعضی نه... به نظرتون اگه از اونا استفاده کنم بهتره؟ میشه راحت فارسیشون کرد؟ با دیتابیس باشه بهتره یا بدون دیتابیس؟ اگر دیتابیس نداشته باشه، پس نظرها کجا ذخیره میشن؟ اگر با دیتابیسش رو انتخاب کنم که قسمت ادمین هم داشته باشه، میشه راحت به قسمت ادمین سایت خودم اضافه ش کنم؟ با وجود بخشهای مختلف سایت برای درج و خوندن کامنت ها مشکلی وجود نخواهد داشت؟

خلاصه کمک کنید... خیلی خیلی سپاسگزارم

vestaa
یک شنبه 11 دی 1390, 00:59 صبح
کسی نمی خواد کمک کنه؟

MMSHFE
دوشنبه 12 دی 1390, 10:52 صبح
دوست گرامی، کلاً منطق ایجاد Guestbook خیلی ساده است: شما یک فرم در اختیار افراد میگذارین که بتونن مطالبشون رو بنویسن و بعد از دریافت مطالب، اونها رو توی دیتابیس ذخیره میکنید و توی صفحه هم نمایش میدین. حالا کجای این مراحل رو مشکل دارین؟

vestaa
سه شنبه 13 دی 1390, 03:21 صبح
تو سوالم پرسیدم که چطوری میشه کامنت های بخش های مختلف رو جدا کنم تو دیتابیس..
این چیزی که شما فرمودید رو می دونم و الان فرم رو ساختم و هر جا که فرم وجود داشته باشه، نظر به دیتابیس ارسال میشه.. فقط مشکلم جدا کردن کامنت های بخشهای مختلف سایت هست..

اگر ممکنه سوالم رو قشنگ بخونید.. مرسی

MMSHFE
سه شنبه 13 دی 1390, 09:27 صبح
خوب توی دیتابیس یک فیلد اضافه برای نوع کامنت درنظر بگیرین و توی بخشهای مختلف، یک تگ input مخفی ( "type="hidden ) بگذارین و مقدارش رو متناسب با نوعش تنظیم کنید. مثلاً برای نظرات بخش اخبار بنویسید:

<input name="category" type="hidden" value="news"/>

حالا میتونید براساس این فیلد جدید، نظرات هر بخش رو تفکیک کنید.
موفق باشید.

vestaa
سه شنبه 13 دی 1390, 20:51 عصر
بی زحمت نظرتونو راجع به قسمت دوم هم بفرمایید.. مرسی

2. کلی تو اینترنت گشتم، دیدم کلی guestbook رایگان هست.. بعضیهاشون به دیتابیس نیاز دارن، بعضی نه... به نظرتون اگه از اونا استفاده کنم بهتره؟ میشه راحت فارسیشون کرد؟ با دیتابیس باشه بهتره یا بدون دیتابیس؟ اگر دیتابیس نداشته باشه، پس نظرها کجا ذخیره میشن؟ اگر با دیتابیسش رو انتخاب کنم که قسمت ادمین هم داشته باشه، میشه راحت به قسمت ادمین سایت خودم اضافه ش کنم؟ با وجود بخشهای مختلف سایت برای درج و خوندن کامنت ها مشکلی وجود نخواهد داشت؟

MMSHFE
چهارشنبه 14 دی 1390, 09:13 صبح
با سلام، حقیقتش من شخصاً برای مواردی مثل GuestBook که کار خاص و زیاد پیچیده ای نیست، ترجیح میدم خودم کدنویسی کنم ولی کدهای بقیه رو هم ببینم و از طرز کارشون ایده بگیرم. حالا اگه یک مورد سخت و پیچیده بود، میشد از کدهای بقیه استفاده کنیم. البته این نظر شخصی منه.