PDA

View Full Version : طراحی بانک برای سایت با تعداد نامشخص فیلد

احمد سامعی
جمعه 09 دی 1390, 23:01 عصر
سلام
من یک سایت دارم برای کار با جشنواره های هنری.
مدیر سایت هر هفته چندین جشنواره در سایت اعلام می کنه کاربران آثار خودشون برای مدیر ارسال می کنند و اون گروهی آثار به جشنواره می فرسته
در هر جشنواره تعداد بخش ها مختلف هست از یک تا بیش از 15 بخش. کاربر هم می تونی فقط برای یک بخش اثر بده و یا برای چندتا بده و چندتا رو هم خالی بزاره. معمولا تعداد آثار هم برای هر بخش 4 تا هست که ممکن یک کاربر یک تا 4 عکس بده یعنی می تونه کمتر از 4 تا هم بده

من می خوام بانکی درست کنم که هر کاربر بتونه درخواست شرکت در جشنواره رو که می ده برای هر بخش آثار مربوطه را آپلود کنه اما ساختار این جدول نمی دونم چطوره باید باشه به دلیل نامشخص بودن تعداد بخش ها؟

Galawij
شنبه 10 دی 1390, 07:54 صبح
سلام،

شما یک جدول برای نگهداری جشنواره ها دارید با مشخصات آن.
یک جدول دیگر برای بخش های مربوط به هر جشنواره، که از جدول بالا کلید خارجی می گیرد.
یک جدول برای مشخصات کاربران لازم دارید.
یک جدول برای کاربران شرکت کننده در هر بخش که از دو جدول بالا کلید خارجی می گیرد(جدول کاربران و جدول بخش ها).
یک جدول دیگر برای آثار کاربران شرکت کننده از جدول بالا کلید خارجی می گیرد(جدول کاربران شرکت کننده در هر بخش).

احمد سامعی
شنبه 10 دی 1390, 10:40 صبح
درود و ممنون

اگر به جای جدول بخش های هر جشنواره یک فیلد در جدول اصلی مشخصات جشنواره ها اضافه کنم و مشخصات بخش های مختلف در اون ثبت کنم و هر بخش با یک کارکتر خواص جدا کنم و زمان نمایش ترجمه کنم در برنامه چطوره ؟ مثل رکورد زیر:

1:آزاد&2:رنگی&3:خلاقه

یعنی: به صورت زیر در برنامه نمایش داده بشه
بخش اول آزاد
بخش دوم رنگی
بخش سوم خلاقه

Galawij
شنبه 10 دی 1390, 11:05 صبح
اونوقت چطوری می خواید تشخیص بدید که برای هر بخش چه کاربرانی شرکت کرده اند و چه آثاری را فرستاده اند؟!

احمد سامعی
شنبه 10 دی 1390, 15:57 عصر
در جدول درخواست ها آی دی تمام اثرها با نام بخشش در یک فیلد ذخیره می شه
مثلاً

120:آزاد&121:آزاد&134:رنگی و همین طور تا انتها در یک فیلد ذخیره می شه
عدد ها مربوط به شماره آی دی اثر در جدول آثار هست. ممکن یک کاربر بخواهد یک اثر در چندین جشنواره ارسال کنه اینطوری فقط کافی از آرشیو خودش انتخاب کنه