PDA

View Full Version : دریافت اطلاعات ارسالی از طریق SendMessage بین دو برنامه

javad p
یک شنبه 11 دی 1390, 09:42 صبح
با سلام به همه دوستان
میخوام بدونم چطور میتونم زمانی که یک برنامه اطلاعات یا دستوری رو با استفاده از SendMessage برای یه برنامه دیگه ارسال میکنه به دست آورد؟
آیا میشه این کار رو کرد و آیا راهی برای ایمن کردن این کار هست که کسی نتونه اون اطلاعات رو به دست بیاره!
ممنون میشم راهنمایی کنید

BORHAN TEC
یک شنبه 11 دی 1390, 09:57 صبح
میخوام بدونم چطور میتونم زمانی که یک برنامه اطلاعات یا دستوری رو با استفاده از SendMessage برای یه برنامه دیگه ارسال میکنه به دست آورد؟
یادم میاد که قبلاً یک نمونه از این مورد را در مثال های مربوط به JVCL دیده بودم.

آیا میشه این کار رو کرد و آیا راهی برای ایمن کردن این کار هست که کسی نتونه اون اطلاعات رو به دست بیاره!
شما میتوانید اطلاعات کد شده را بین برنامه ها رد و بدل کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید رشته ای را رد و بدل کنید ابتدا آن را کد کرده و عبارت کد شده را از طریق پیام ها به برنامه مقصد بفرستید و در برنامه مقصد عمل دیکد کردن اطلاعات را انجام دهید و از آن استفاده کنید.

javad p
یک شنبه 11 دی 1390, 13:16 عصر
یادم میاد که قبلاً یک نمونه از این مورد را در مثال های مربوط به JVCL دیده بودم.
میتونید راهنمایی بکنید این نمونه رو از کجا میتونم بدست بیارم؟

شما میتوانید اطلاعات کد شده را بین برنامه ها رد و بدل کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید رشته ای را رد و بدل کنید ابتدا آن را کد کرده و عبارت کد شده را از طریق پیام ها به برنامه مقصد بفرستید و در برنامه مقصد عمل دیکد کردن اطلاعات را انجام دهید و از آن استفاده کنید.
متاسفانه نمیتونم این کار رو بکنم
چون میخوام این کار رو برای پلاگین سازی برای نرم افزار مولتی مدیا بیلدر به کار ببرم، تو SDK منتشر شده قسمتی وجود داره که با استفاده از SendMessage دستوری رو برای اجرای کدهای بیلدر میفرسته که من نمیخوام کسی به اون قسمت دسترسی داشته باشه
خوب بیلدر هم امنیت بالایی نداره که بشه روش حساب باز کرد
به هر جهت بسیار ممنون بابت جواب سریعتون.

BORHAN TEC
دوشنبه 12 دی 1390, 12:36 عصر
نمیدونم که از کدوم نسخه دلفی استفاده می کنید ولی نحوه دریافت JVCL مربوط به Delphi XE و احتمالاً نسخ قدیمی تر:متفکر: در آدرس زیر توضیح داده شده است:
http://stackoverflow.com/questions/3609866/jedi-library-and-delphi-xe

توجه داشته باشید که قبل از نصب JVCL باید JCL رو نصب کنید که لینک دریافت JCL هم در لینک بالا وجود داره.

lord_viper
دوشنبه 12 دی 1390, 13:09 عصر
با استفاده از هوک مسیج هم میتونین بدست بیارین کافیه مسیجهای دریافتی برنامه مقصد رو هوک کنین
خود ویندوز امکاناتشو به صورت api به شما میده

BORHAN TEC
دوشنبه 12 دی 1390, 13:50 عصر
حق با شماست ولی به هر حال استفاده از JVCL کار رو خیلی راحت تر میکنه!

Mask
دوشنبه 12 دی 1390, 15:42 عصر
نمیدونم که از کدوم نسخه دلفی استفاده می کنید ولی نحوه دریافت JVCL مربوط به Delphi XE و احتمالاً نسخ قدیمی تر:متفکر: در آدرس زیر توضیح داده شده است:
http://stackoverflow.com/questions/3609866/jedi-library-and-delphi-xe

توجه داشته باشید که قبل از نصب JVCL باید JCL رو نصب کنید که لینک دریافت JCL هم در لینک بالا وجود داره.

والا این لینکی که دادید .فقط میگه باید لاگین کنید.
زیرو رو کردم سایتو.جایی واسه ثبت نام نیست.
میشه خودتون یه نیگا بکنید.

Felony
دوشنبه 12 دی 1390, 19:27 عصر
در مورد اون SDK مسخره هیچ کاری بیشتر از اون نمیشه کرد , آخرین نسخه SDK رو من خودم برای دلفی های یونکد توسعه دادم ( دلفی ۲۰۰۹ ) به بعد و تو همین سایت هم تو یکی از تاپیک ها قرارش دادم , دیگه بیشتر از اون نمیشه روی اون SDK مانور داد .

BORHAN TEC
دوشنبه 12 دی 1390, 20:30 عصر
در مورد اون SDK مسخره هیچ کاری بیشتر از اون نمیشه کرد , آخرین نسخه SDK رو من خودم برای دلفی های یونکد توسعه دادم ( دلفی ۲۰۰۹ ) به بعد و تو همین سایت هم تو یکی از تاپیک ها قرارش دادم , دیگه بیشتر از اون نمیشه روی اون SDK مانور داد .
یعنی چی؟ من خودم شخصاً نسخه مربوط به XE را بدون کوچکترین دردسری نصب کرده بودم. توجه داشته باشید که سرهم کردن فایل های JVCL از SourceForge کار سختیه که برای همین خود Embarcadero اون رو سر هم میکنه و در سایت خودش قرار میده. اشتباه از شما بوده، توجه داشته باشید که پروژه JVCL بسیار آپدیت هستش و سریعاً برای نسخ جدید دلفی آپدیتش میاد.

loo30fer
دوشنبه 12 دی 1390, 20:59 عصر
یعنی چی؟ من خودم شخصاً نسخه مربوط به XE را بدون کوچکترین دردسری نصب کرده بودم. توجه داشته باشید که سرهم کردن فایل های JVCL از SourceForge کار سختیه که برای همین خود Embarcadero اون رو سر هم میکنه و در سایت خودش قرار میده. اشتباه از شما بوده، توجه داشته باشید که پروژه JVCL بسیار آپدیت هستش و سریعاً برای نسخ جدید دلفی آپدیتش میاد. جناب عشایری شما بد متوجه شدین منظور جناب تاجیک SDK که MediaChance برای پلاگین نویسی MMB عرضه کرد.

javad p
دوشنبه 12 دی 1390, 22:52 عصر
ممنون جناب عشایری
من اون مورد رو به دست آوردم و مشکلم حل شد.
دیگر دوستان هم ممنون که وقت گذاشتید.
با تشکر

Felony
دوشنبه 12 دی 1390, 23:01 عصر
یعنی چی؟ من خودم شخصاً نسخه مربوط به XE را بدون کوچکترین دردسری نصب کرده بودم. توجه داشته باشید که سرهم کردن فایل های JVCL از SourceForge کار سختیه که برای همین خود Embarcadero اون رو سر هم میکنه و در سایت خودش قرار میده. اشتباه از شما بوده، توجه داشته باشید که پروژه JVCL بسیار آپدیت هستش و سریعاً برای نسخ جدید دلفی آپدیتش میاد.
عزیز جان , SDK که من گفتم چه ربطی به JVCL داره ؟

BORHAN TEC
سه شنبه 13 دی 1390, 00:09 صبح
عزیز جان , SDK که من گفتم چه ربطی به JVCL داره ؟
شرمنده، خوب عزیز جان بگو طرف حسابت کیه دیگه! :لبخند: