PDA

View Full Version : کار با DataView و RowFilter

majidrezaei2007
یک شنبه 11 دی 1390, 19:45 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

من برنامه ای دارم که شامل یک سری datagridview هست که همشون در زمان اجرا ایجاد میشن
به ازای هر Datagrid هم یک عدد DataView دارم که به Datasource مربوط به Datagrid خودش وصل شده و اطلاعات رو هم لود میکنه و نشون میده و هیچ مشکلی تا اینجا نیست
مشکل وقتیه که می خوام اطلاعات datagrid رو filter کنم ، میام و از خاصیت Rowfilter مربوط به Dataview استفاده می کنم مثلا به این شکل : DV[i].RowFilter="id_=0"; //vase filter
اما هیچ عمل فیلتری صورت نمیگیره و هیچ تغییری در نمایش اطلاعات هم صورت نمیگیره
قبلا با Dataview و rowfilter اون کار کرده بودم اما به چنین مشکلی نخورده بودم . همه چی هم به نظرم درست میاد و واقعا نمیدونم مشکل از کجاست

ممنون میشم کمکم کنید

majidrezaei2007
یک شنبه 11 دی 1390, 22:05 عصر
کسی نیست کمک کنه ؟
خیلی فوری نیاز دارم

Hybrid
یک شنبه 11 دی 1390, 22:11 عصر
سلام ،

دوست عزیز شما اومدین هر کدوم از Dataview ها رو تو یه آرایه گذاشتین؟؟ این قسمت dv[i مثل اینکه آرایه هست؟؟؟ یه توضیح بدین.

majidrezaei2007
یک شنبه 11 دی 1390, 22:19 عصر
نه من چند تا دیتا ویو دارم به طور آرایه ای برای هر گرید یک دیتا ویو هم دارم

Hybrid
یک شنبه 11 دی 1390, 22:22 عصر
یه لحظه این تغییرو بدین ببینم درست میشه یعنی به جای

DV[i].RowFilter="id_=0"

اینو

DV1.RowFilter = "id_=0"

قرار بدین یعنی از حالت آرایه ای درش بیارین و به جاشون اسم dataview ها رو قرار بدین ببینم درست میشه..

majidrezaei2007
یک شنبه 11 دی 1390, 22:54 عصر
نه ، بازم حل نشد . جالبه این کد تو یک فرم دیگه عینا اجرا میشه به طور صحیح ، اما تو این فرم نه واقعا خودم موندم مشکل از کجاست ، خیلی عجیبه

Hybrid
یک شنبه 11 دی 1390, 22:57 عصر
نه ، بازم حل نشد . جالبه این کد تو یک فرم دیگه عینا اجرا میشه به طور صحیح ، اما تو این فرم نه واقعا خودم موندم مشکل از کجاست ، خیلی عجیبه
اگه امکان داره پروژتون رو اینجا بزارین تا بتونیم دقیق راهنمایی کنیم..