PDA

View Full Version : نظر در مورد اینترفیس مربوط به برنامه عکاسی

Hybrid
یک شنبه 11 دی 1390, 20:46 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز ،

دارم یه برنامه واسه یه عکاسی درست میکنم اینترفیس و کد نویسیش تقریبا تموم شده...حالا یه درخواست از شما دارم هر چی در مورد زیبایی بیشتر اینترفیس این برنامه مانند تغییر در جابه جایی اشیا و ... به نظرتون میرسه لطف کنین بهم بگین تا مشتری بیشتر رضایت داشته باشه.. با تشکر..

mgh64120
یک شنبه 11 دی 1390, 21:12 عصر
سلام دوست عزيز
اگر توجه كني شما در پروژتون كار افزودن ركورد جديد و ويرايش رو در همين صفحه انجام ميشه.
كه من به شخصه اين حالت رو پسند نمي كنم و بنظرم مياد صفحه اصلي خيلي شلوغ شده(شايد مورد پسند بقيه باشه چون هر كسي سليقه اي دارم).
من براي اين دو حالت يه صفحه ديگه طراحي ميكنم و از كاربر ميخوام كه اين دو عمل رو در اون انجام بده.
چرا در پروژه از منو استفاده نكردي؟ ميتوني با اين كار صفحه رو خلوت تر كني.
مثلا به جاي كليدهاي پشيبان گيري و بازگرداني، اونها رو در منو قرار بده.
يه عكس از قسمتي از پروژه ام رو برات ميزارم.
در صورتي كه مورد پسند قرار گرفت، مي توني با تغييراتي در اون به نتيجه دلخواه برسي.

80000

موفق باشيد...

Hybrid
یک شنبه 11 دی 1390, 21:24 عصر
سلام دوست عزيز
اگر توجه كني شما در پروژتون كار افزودن ركورد جديد و ويرايش رو در همين صفحه انجام ميشه.
كه من به شخصه اين حالت رو پسند نمي كنم و بنظرم مياد صفحه اصلي خيلي شلوغ شده(شايد مورد پسند بقيه باشه چون هر كسي سليقه اي دارم).
من براي اين دو حالت يه صفحه ديگه طراحي ميكنم و از كاربر ميخوام كه اين دو عمل رو در اون انجام بده.
چرا در پروژه از منو استفاده نكردي؟ ميتوني با اين كار صفحه رو خلوت تر كني.
مثلا به جاي كليدهاي پشيبان گيري و بازگرداني، اونها رو در منو قرار بده.
يه عكس از قسمتي از پروژه ام رو برات ميزارم.
در صورتي كه مورد پسند قرار گرفت، مي توني با تغييراتي در اون به نتيجه دلخواه برسي.

80000

موفق باشيد...

دوست عزیز ممنون از نظرت راستشو بخوای زیاد با پنجره پنجره کردن موافق نیستم چون تو این حالت که خودم طراحی کردم به نظرم کاربر خیلی میتونه سریع کارش رو راه بندازه یعنی سریع ویرایش و ثبت کنه...با گنجاندن منو تو برنامه خیلی موافقم، باشه حتما این نظرتو تو برنامه به کار میبرم...ممنون از نظرت ....دوستان دیگه اگه نظری دارن حتما بگن...با تشکر

mgh64120
یک شنبه 11 دی 1390, 21:51 عصر
سلام دوست عزيز
دو مورد ديگه به نظرم رسيد.
تو برنامه تون مي تونيد كليد ميانبر بزاريد مثلا براي افزودن ركورد جديد + يا Insert و ... . چون بعضي از كاربران كار كردن با كيبرد رو بيشتر ترجيح ميدن.
و مورد بعدي اينكه اگه يه GroupPanel يا PanelEx رو فرم بزاري و خاصيت Dock اون رو به Fill تنظيم كني و بقيه كنترل ها رو روي اون قرار بدي بهتره.
چون اون رنگ قسمت وسط كه زمينه خود فرم هست يك جورايي با بقيه فرم همخواني نداره!
اگه مورد ديگري به نظرم رسيد، برات ميگم.
موفق باشيد...

mgh64120
یک شنبه 11 دی 1390, 23:34 عصر
سلام دوست عزيز
ياد رفت بگم اگه تغييراتي در برنامه دادي، عكسش رو برامون بزار، ببينيم نتيجه چي شده!
موفق باشيد...

mgh64120
دوشنبه 12 دی 1390, 00:26 صبح
سلام دوست عزيز
من امروز چقدر نظر دادم. خودم خجالت مي كشم.
- شما از پنجره پنجره كردن برنامه خوشتون نمياد(نميخوام نظرم رو تحميل كنم ولي استفاده از پنجره دوم خيلي بهتره و تعداد پنجره ها فقط 2 تا ميشه نه بيشتر!نظر بقيه رو هم بپرسيد بهتره!)
ولي اين باعث شده كه فرم ،خيلي ارتفاع(Height) زيادي پيدا كنه و به نظر من، از كيفيت UserInterface برنامه كم ميكنه. اگر توجه كنيد در همه برنامه ها، پهناي فرم از ارتفاع بيشتره!
راه حل هاي اين مشكل به نظر من :
1. قرار دادن كليدهاي عملياتي(جديد، ويرايش و ...) در يك راستا، بصورت عمودي و در سمت راست يا چپ فرم
2. قرار دادن كنترلهاي جستجو در يك راستا بصورت افقي
- مورد بعدي مقدار فضاي نمايش DataGridView كم هست و تعداد كمي ركورد رو نمايش ميده، كه با اِعمال موارد فوق، فضاي بيشتري براي اون باقي مي مونه.
باز هم شرمنده. خيلي نظرهام رو تحميل كردم. اميدورام منو ببخشي.
لطفا نتيجه رو برامون حتما بگذار.
موفق باشيد...

mgh64120
سه شنبه 13 دی 1390, 00:11 صبح
سلام دوستان
لطفا اگر كسي نظري راجع به UserInterface دوستمون The Life داره، ذكر كنه؟
ممنون ميشم!

Hybrid
سه شنبه 13 دی 1390, 09:37 صبح
سلام دوستان
لطفا اگر كسي نظري راجع به UserInterface دوستمون The Life داره، ذكر كنه؟
ممنون ميشم!
mgh عزیز ممنون از کمکت ، نظرت چیه بیام به جای GroupPanel عملیات ، بیام یه Sidebar بسازم و دکمه ها رو اونجا قرار بدم،؟؟؟

دوستان اگه نظر بهتری دارن حتما لطف کنن بگن...

با تشکر./

mgh64120
سه شنبه 13 دی 1390, 16:55 عصر
mgh عزیز ممنون از کمکت ، نظرت چیه بیام به جای GroupPanel عملیات ، بیام یه Sidebar بسازم و دکمه ها رو اونجا قرار بدم،؟؟؟

سلام دوست عزيز
فكر خوبيه!هر چقدر بتوني توي پروژه از كنترل هاي جديدتر، پيشرفته تر استفاده كني سطح برنامه تون بالا تر ميره!
اگر خواستيد پروژه نمونه كار با SideBar براتون بزارم.
موفق باشيد...

sh2007
سه شنبه 13 دی 1390, 18:14 عصر
سلام و خسته نباشید
از چه کنترلی دارید استفاده می کنید
طراحی تون خوبه

Hybrid
سه شنبه 13 دی 1390, 18:24 عصر
سلام دوست عزيز
فكر خوبيه!هر چقدر بتوني توي پروژه از كنترل هاي جديدتر، پيشرفته تر استفاده كني سطح برنامه تون بالا تر ميره!
اگر خواستيد پروژه نمونه كار با SideBar براتون بزارم.
موفق باشيد...

من هر دو تا اینترفیس رو به مشتریم نشون دادم ولی جالب اینجاست که مشتری همین اینترفیس رو که در پست اول قرار داده بودم پسندید!!! گفت زیاد با این اینترفیس ( با SideBar) راحت نیستم!!

sh2007 ممنون از نظرت اینا رو با Dev component طراحی کردم ... تازه زیاد به نظرم خوب نیست واسه همین بود این پست رو گزاشتم تا دوستان راهنمایی کنند ، ولی مشتری گیر داده که این اینترفیس رو قرار بدم ...

biotechsoft
چهارشنبه 14 دی 1390, 09:44 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز ،

دارم یه برنامه واسه یه عکاسی درست میکنم اینترفیس و کد نویسیش تقریبا تموم شده...حالا یه درخواست از شما دارم هر چی در مورد زیبایی بیشتر اینترفیس این برنامه مانند تغییر در جابه جایی اشیا و ... به نظرتون میرسه لطف کنین بهم بگین تا مشتری بیشتر رضایت داشته باشه.. با تشکر..

جستجو رو حتما دینامیک بذار همزمان برای همه فیلد های دیتاگرید اگه نه به مشکل میخوره بنده خدا
فرض کن یه فامیل مثل حسینی یا احمدی که زیاده 5000 تا داشته باشه شمارشم نداشته باشه حالا چطوری نام رو وارد کنه؟؟؟ 1 قطعه از آدرس رو بزنه و ...؟

Hybrid
چهارشنبه 14 دی 1390, 10:17 صبح
جستجو رو حتما دینامیک بذار همزمان برای همه فیلد های دیتاگرید اگه نه به مشکل میخوره بنده خدا
فرض کن یه فامیل مثل حسینی یا احمدی که زیاده 5000 تا داشته باشه شمارشم نداشته باشه حالا چطوری نام رو وارد کنه؟؟؟ 1 قطعه از آدرس رو بزنه و ...؟
سلام دوست عزیز ، آره جستجو رو براش داینامیک گذاشتم ، بر اساس 5 فیلد هم میتونه جستجو رو انجام بده ( 1)نام 2) نام خانوادگی 3) شماره تلفن 4) آدرس 5 )شماره عکس)...

ممنون از نظرت...موفق باشید./

salam333
چهارشنبه 14 دی 1390, 19:14 عصر
من يه نظر ديگر روي جستجو دارم كه خودم همينطوري انجام ميدم
بهتره كه جستجو در يه صفحه ديگه باشد بعد تمام حالتها ديناميك باشه مثل من در جستجو هاي تاريخ محدوده ابتدا وانتها تاريخ در دسترس كاربر قرار ميدم واگر همان تاريخ رو انتخاب كنه تاريخ روز هست در غير اينصور محدوده تاريخ داره بعد ميتونه با انتخاب چك باكسهاي مختلف روش جستجو براساس آن محدودها انتخاب كنه ديگه نميام مثلا براي تاريخ جدا وبراي فلان چيز ديگه جدا جستجو كنم همش در يك صفحه وبا استفاده از گريد خلاصه جستجو مشاهده ميكند وبا چاپ كل جستجوها پيدا شده بچاپ ميرسه يا ميتوني يه كمپو باكس ايجاد كني وتمام حالتها مثلا جستجو بر اساس... نام؛نام خانوادگي، شماره تماس وغيره در كمبو باكس بذاري وبراساس آن و تكس باكس مقابلش يه جستجو بدي
موفق باشي

Hybrid
پنج شنبه 29 دی 1390, 02:03 صبح
سلام دوستان ممنون از نظراتتون بالاخره ظاهرش رو تغییر و تحویل مشتری دادم از همه ی شما متشکرم ...نظرات خودتون رو نسبت به تغییرات لطفا کنین بیان کنین...موفق باشید./

mosyhey
پنج شنبه 29 دی 1390, 06:35 صبح
خیلی خوب است.

آیکون ویرایش بیشتر شبیه به ریفرش است. آیکون اضافه و حذف هم اگر مثل بقیه در کادر نباشد بهتر است. آیکون های سربرگ پشتیبان گیری و مدیریت کلمه عبور هم ارتفاع خیلی کمتری نسبت به بقیه دارند. تغییر کلمه عبور هم آیکون ندارد. آیکون خود فرم و برنامه هم نامفهوم است.

از خود برنامه و ورژن آن و طراح آن و نشانی ایمیل و شماره موبایل خودتان هم یک جایی در برنامه بنویسید. اگر اصلاً منو نمی گذارید، در پایین slidebar بنویسید. یا حتی یک آیکون بگذارید و در تولتیپ آن بنویسید یا با کلیک بر آن کادری باز شود و این ها را نمایش دهد.

شاید در پس زمینه ها هم عکس هایی یا آیکون هایی به صورت خیلی کم رنگ باشد کار زیباتر بشود.

کلاً بهتر است همه آیکون ها را تا آنجا که می شود از یک آیکون ست انتخاب کنید. دو سایت خوب آیکون:

http://www.iconarchive.com
http://findicons.com

ali_habibi1384
جمعه 07 بهمن 1390, 18:22 عصر
اگر كلا برنامت يك فرم داره طراحيت خوبه. از اون اوليه بهتره.
كليدهاي ميانبر هم بذاري بهتر ميشه.البته كليدهات رو از F1,F2 , ... اينا استفاده كن نه عملياتي مثل Insert,Delete ,... چون استفاده اين موارد هنگام سرچ برات دردسر درست ميكنه
من با نظر mgh موافقم براي طراحي برنامه(پست شماره2).

mgh64120
شنبه 08 بهمن 1390, 23:56 عصر
كليدهاي ميانبر هم بذاري بهتر ميشه.البته كليدهات رو از F1,F2 , ... اينا استفاده كن نه عملياتي مثل Insert,Delete ,... چون استفاده اين موارد هنگام سرچ برات دردسر درست ميكنه
من با نظر mgh موافقم براي طراحي برنامه(پست شماره2).

سلام دوست عزيز ali_habibi1384 (همشهري عزيز)
با تشكر از نظرات شما،
در مورد دردسر كليدهاي Insert, Delete عرض كنم كه من در مورد كليد Insert كه مشكلي نديدم
ولي براي جلوگيري از حذف متن داخل تكست باكس جستجو توسط كليد Delete، مي تونيد از كد زير در رويداد KeyDown اون تكست باكس استفاده كنيد.

If e.KeyCode = Keys.Delete Then e.Handled = True

موفق باشيد...