PDA

View Full Version : سوال: مشکل در سیستم اتک کردن اتوماتیک دیتابیس در اجرای اول

amir-aa
دوشنبه 12 دی 1390, 09:53 صبح
سلام
من کاری کردم که وقتی برنامه برای اولین بار باز میشه اتوماتیک دیتابیس رو attach کنه
اینم کدش

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
string connectionstring = "Data Source=.;User Id=sa;Password=1";
SqlConnection conn = new SqlConnection(connectionstring);
SqlCommand cmd = new SqlCommand("", conn);
SqlDataReader rdr;

cmd.CommandText = "SELECT [name] FROM sys.sysdatabases where [name]='anbardar'";

conn.Open();

rdr = cmd.ExecuteReader();
if (rdr.Read())
{

}
else
{
rdr.Dispose();
cmd.Dispose();
SqlCommand cmd1 = new SqlCommand("", conn);
cmd1.CommandText = "USE master CREATE DATABASE anbardar ON PRIMARY (FILENAME = '" + Application.StartupPath + "\\anbardar.mdf') LOG ON (FILENAME = '" + Application.StartupPath + "\\anbardar_log.ldf') FOR ATTACH go";
cmd1.ExecuteNonQuery();
}
conn.Close();
}

حالا مشکل اینجاست که وقتی این دیتابیس attach میشه و یکسری اطلاعات توش ذخیره میشه بعد از یکبار detach کردن تمام اطلاعاتش پاک میشه....
لطفا کمک کنید

amir-aa
دوشنبه 12 دی 1390, 15:24 عصر
خواهش میکنم یه نظری بدید

az.heidarzadeh
سه شنبه 13 دی 1390, 13:06 عصر
سلام
منکه نمیبینم شما دیتابیس رو attach کنید کدی که نوشتید کد create هست اگه help sql رو نگاه کنید دقیقا کدی برای attach کردن دیتابیس هست شما میتونید تو فرم main یک داخل try یه select به دیتابیس داشته باشد اگه دیتابیس وجود داشته باشه که انجام میشه وگرنه catch میشه و اونجا کد attach database رو بنویسید...

amir-aa
یک شنبه 18 دی 1390, 10:03 صبح
http://barnamenevis.org/showthread.php?317413-%D8%AE%D8%B7%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87
من توی این پست متن خطا رو شرح دادم
چیکار کنم
خواهشا کمک کنید

zarrinnegar
سه شنبه 20 دی 1390, 13:28 عصر
دوباره که تاپیک زدی ؟
مگه مشکلت حل نشد
اون بخاطر اینه که هی دیتابیست رو (که اصلیه و دیتا نداره ) روی قبلی کپی میکنی بعد اتچ میکنی

نمیدونم شاید مشکلت حل شده باشه ولی چون دوباره رو اومده بود گفتم جواب بدم