PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن یوزر کنترل به فرم با سی شارپ

sadaf_
دوشنبه 12 دی 1390, 15:13 عصر
چطوری می شه با دستور user Control اضافه کرد به فرم

majidrezaei2007
دوشنبه 12 دی 1390, 18:32 عصر
سوالتون خیلی مبهمه ، بیشتر توضیح بدین

اسماعیل ابراهیمی
دوشنبه 12 دی 1390, 21:11 عصر
اگه منظورتون استفاده از یک یوزر کنترل هست که قبلا ایجاد شده باید از طریق ToolBox و گزینه Choose Items اقدام کنی . سپس از تب Com Components دکمه Browse رو بزنی ویوزر کنترل مورد نظرت رو اضافه کنی

موفق باشی

sadaf_
سه شنبه 13 دی 1390, 15:13 عصر
من userControl های زیادی دارم حالا می خوام هر کدام رو که لازم دارم از طریق کدنویسی به یک فرم اضافه کنم یا صدا بزنم

f.aslani795stu@gmail.com
شنبه 29 تیر 1398, 10:57 صبح
سلام منم سوال دارم.
الآن دارم انتیتی کار میکنم.میخوام که از طریق یوزر کنترل insert و آپدیت انجام بدم.ولی وقتی میخوام اینکارو انجام بدم چون از روی یوزر شی میسازم تا ازش استفاده کنم تکست باکس هارو خالی برمیگردونه.چه خط کدی باید بزنم تا بگم تکست باکس های یوزر فعالو برگردونه برام؟؟ دیتا گرید ویو داخل فرم اصلی هستش البته

ROSTAM2
شنبه 29 تیر 1398, 12:20 عصر
سلام منم سوال دارم.
الآن دارم انتیتی کار میکنم.میخوام که از طریق یوزر کنترل insert و آپدیت انجام بدم.ولی وقتی میخوام اینکارو انجام بدم چون از روی یوزر شی میسازم تا ازش استفاده کنم تکست باکس هارو خالی برمیگردونه.چه خط کدی باید بزنم تا بگم تکست باکس های یوزر فعالو برگردونه برام؟؟ دیتا گرید ویو داخل فرم اصلی هستش البته

سلام؛ ی سوال پیش می آد ک آیا برای تکست باکس ها خصوصیت در خود یوزرکنترل تعریف شده یا نه؟!

f.aslani795stu@gmail.com
یک شنبه 30 تیر 1398, 02:37 صبح
منظورتون از خصوصیت چیه؟من تکست باکس هارو public کردم تا بشه تو فرم هم ازشون استفاده کرد.
ولی وقتی توی فرم میخوام ازشون اطلاعات بگیرم،خالی برمیگردونه چون از یوزر باید شی بسازم و با اون تکست باکسو صدا کنم.

f.aslani795stu@gmail.com
یک شنبه 30 تیر 1398, 02:41 صبح
میدونم که برای فرم های فعال
Application.OpenForms استفاده میشه.ولی برای یوزر کنترل بلد نیستم چکار باید بکنم

mmbguide
یک شنبه 30 تیر 1398, 12:13 عصر
سلام. در واقع UserControl مثل تمام Controlهای خود VS هستش و برای اضافه کردنش باید یک نمونه از اون رو در کد ایجاد کنید و با استفاد از متد Add از کنترل مورد نظر اون رو اضافه کنید

frm.Controls.Add(UserControlName);

ROSTAM2
یک شنبه 30 تیر 1398, 13:08 عصر
منظورتون از خصوصیت چیه؟من تکست باکس هارو public کردم تا بشه تو فرم هم ازشون استفاده کرد.
ولی وقتی توی فرم میخوام ازشون اطلاعات بگیرم،خالی برمیگردونه چون از یوزر باید شی بسازم و با اون تکست باکسو صدا کنم.

سلام مجدد. در صورتی که یوزرکنترل قابلیت اضافه شدن به فرم شمارو داره اگر برای هر تکست باکس ی خصوصیت (پراپرتی) تعریف کرده باشی دیگه مشکل خالی برگرداندن مقادیر نخواهی داشت مگه اینکه خطای دیگه ای داشته باشه.

f.aslani795stu@gmail.com
یک شنبه 30 تیر 1398, 22:58 عصر
برای هر تکست باکسی چه خصوصیتی باید تعریف کنم تا بشه؟؟مشکل من کلا اینه که وقتی تو تکست باکس های یوزر فعال داده ای وارد میکنم و بعدش باتن ادد میزنم.چون تو کدش مینویسم که از یوزر یک شی بساز و از طریق اون اطلاعات تکست باک هارو برگردون.یوزر از اول اجرا میشه و تکست باکس هاش خالیه.user u=new user رو مینویسم.بجای این خط کد دیگه ای هم هست که بنویسم که بگم از همین یوزر در حال اجرا که تکست باکساش پر شده رو شی بساز برام؟؟نمیدونم منظورمو رسوندم یانه

ROSTAM2
دوشنبه 31 تیر 1398, 07:21 صبح
سلام. اگه هربار با کلیک روی کلید یوزر کنترل جدید ایجاد می شه که مقادیر باید جدید بشه بنابراین تکست باکسات مقدار خالی برمی گردونند. کدت رو ارسال کن با توضیحات تا تغییرات و بگیم.

f.aslani795stu@gmail.com
دوشنبه 31 تیر 1398, 14:18 عصر
اسم جدولم student هستش.
اسم کلاسش CL_student.

CL_student cstu=new CL_stdent
user ustu=new user
u.txtname.text,u.txtlast.text,u.txtkodmeli.text)cs tu.insert)
اینو میزنم برای رویداد کلیک باتن ادد

f.aslani795stu@gmail.com
دوشنبه 31 تیر 1398, 14:21 عصر
اسم جدولم student هستش.
اسم کلاسش CL_student.

CL_student cstu=new CL_stdent
user ustu=new user
u.txtname.text,u.txtlast.text,u.txtkodmeli.text)cs tu.insert)
اینو میزنم برای رویداد کلیک باتن ادد

ROSTAM2
سه شنبه 01 مرداد 1398, 07:42 صبح
سلام. این که مقادیر ورودی دیتابیس و با تکس باکساته در همین حالت دستور نمایش یوزرکنترلت توی فرم چیه آیا توی دیزاینر به فرم اضافه کردی یا با کد در حال اجرا به فرم اضافه می شه کدش رو بنویس. یا می تونی دستورات کوئری رو با تعریف متود توی خود یوزرکنترل بنویسی بعد توی فرم متود ها رو فراخوانی کنی