PDA

View Full Version : اصلاح اطلاعات درون فایل

M.kavyani
سه شنبه 17 آبان 1384, 19:26 عصر
با سلام خدمت دوستان
من درون یک فایل اطلاعات اعضای کتابخانه رو ذخیره کردم. می خوام اصلاعاتی رو که اشتباه وارد شده اند تصحیح کنم. من اشاره گرداخلی فایل را توسط fseek به مکان مورد نظر میبرم و اطلاعات جدید رو ذخیره میکنم ولی اطلاعات قبلی سر جای خود هستند و اطلاعت جدید به انتهای فایل اضافه میشوند. لطفا" کمکم کنید که چگونه میتوانم روی اطلاعت قبلی اطلاعت جدید را بنویسم. رد ضمن فایل را از نوع "ab" باز میکنم. البته سویچ های دیگر هم امتحان کرده ام مثل "wb" ولی کل فایل پک شد و همه اطلاعات بکل از دست رفت. ایا باید از شیوه دیگه ای استفاده کنم؟ :ناراحت:
در پناه حق موفق باشید.

M.kavyani
چهارشنبه 18 آبان 1384, 05:11 صبح
با سلام مجدد
البته یه روش دیگه به ذهنم رسیده که زیاد معقول نمی باشد ولی اگر همچنان دوستان پاسخی ندهند من مجبورم از آن استفاده کنم. اونم اینکه کل فایل رو تو لیست پیوندی بریزم و بعد گزینه مورد نظرم رو درون لیست ویرایش کنم و بعد مجددا" اونو تو فایل ذخیره کنم. البته این یه جورای لقمه رو دور گردن چرخوندنه. لطفا" دوستان کمک کنند.
در پناه حق موفق باشید

mzjahromi
چهارشنبه 18 آبان 1384, 08:24 صبح
به مد باز کردن فایلت بستگی داره من 6 ساله که با سی ++ کار نکردم ولی فکر کنم باید با rb+ بازش کنی

M.kavyani
چهارشنبه 18 آبان 1384, 21:27 عصر
بابا حسابی دمت گرم دیگه کلافه شده بودم و ذهنم کار نمی کرد باورت میشه همه رقمشو امتحان کردم الا این!!
دستت درد نکنه

mzjahromi
پنج شنبه 19 آبان 1384, 08:17 صبح
قابلی نداشت