PDA

View Full Version : برنامه نویسی برای ویندوز موبایل با vb.net

teymoorei
دوشنبه 12 دی 1390, 18:20 عصر
سلام
چطور میشه برنامه نویسی برای ویندوز موبایل با vb.net انجام داد ؟
چون فکر می کنم میشه با C# نوشت .
با vb چطور اگه میشه برنامه هاش چیه ؟

bzdesign
دوشنبه 12 دی 1390, 18:59 عصر
سلام دوست عزیز ببین فرقی بین vb و #c وجود نداره. بارها تو جاهای مختلف به این نکنه اشاره شده.
اما اگه میخوای برای ویندوز موبایل برنامه بنویسی مثل خیلی از شرکت ها باید یه سری ملزومات رو از خود سایت مایکروسافت دانلود کنی. البته اول باید مشخص کنی که میخوای واسه کدوم نسخه از ویندوز موبایل برنامه بنویسی. چون تا نسخه 6.5 رو میشه در خود محیط ویژوال استودیو 2008 نوشت ولی واسه ویندوز فون 7 فقط باید از ویزوال استودیو 2010 اکسپرس فور ویندوز فون 7 که در سایت مایکروسافت وجود داره استفاده کنی. یعنی باید دانلود کنی و بعد نصب کنی ،که برای نصب وصل میشه به سرور مایکروسافت و یه حجم بالایی از اطلاعات رو دانلود میکنه. دقیق یادم نیست 500 مگ هست یا 800.
ضمنا برای برنامه سازی واسه ویندوز فون 7 حتما باید با برنامه نویسی Silverlight آشنا باشی. بخصوص زبان XAML
ولی واسه ویندوز موبایل 6.5 به پایین نیازی به سیلور لایت نیست. و برنامه نویسیش شبیه همون برنامه نویسی فرم بیس عادیه خودمونه که تجربشو داریم.
هر سوالی داشتی در خدمتم.
امیدوارم جوابتو گرفته باشی.

teymoorei
دوشنبه 12 دی 1390, 19:52 عصر
ممنونم دوست عزیز
من ویژوال استودیو 2010 دارم حالا باید چی رو باید دقیقا دانلود کنم ؟

Mehdi Naderi
دوشنبه 12 دی 1390, 20:49 عصر
من ویژوال استودیو 2010 دارم حالا باید چی رو باید دقیقا دانلود کنم ؟

ابتدا باید سرویس پک 1 رو از سایت مایکروسافت دانلود و نصب کنی
اگر قصد دارین برای ویندوز فون 7 برنامه بنویسید باید windows Phone SDK رو هم دانلود و نصب کنید
اگر قصد شما ویندوز موبایل است باید SDK مربوطه و همچنین Active Sync رو هم نصب کنید
هر SDK شامل کتابخانه و یک امیولاتور است که برای تست برنامه مورد استفاده قرار میگیرد
زبات توسعه در ویندوز مویایل VB.Net - #C و تا نسخه 3.5 دات نت پشتیبانی میشه
برای ویندوز فون باید علاوه بر یکی از دو زبان فوق باید XAML رو هم فرا بگیرید

teymoorei
دوشنبه 12 دی 1390, 22:53 عصر
میشه لینکا شو برام بزارید ؟
چون من چیزی پیدا نکردم

bzdesign
سه شنبه 13 دی 1390, 15:02 عصر
دوست گرامی برو به لینکی که گذاشتم و ادامه ی فیض رو از اونجا ببر
میخوام برم به... (http://www.microsoft.com/visualstudio/en-us/products/2010-editions/windows-phone-developer-tools)

teymoorei
سه شنبه 13 دی 1390, 18:46 عصر
سلام
ممنونم
دانلودش کردم اما این Error کزایی رو میده :
80116
باید چیکار کنم ؟

CsT
سه شنبه 13 دی 1390, 19:53 عصر
شما اگه فقط یه نگاه به تیتر خطا ها هم مینداختی متوجه میشدی که داره میگه ویژوال استودیو دو هزار و ده بازه بعد به این نتیجه میرسیدی که ببندیش و پایینش هم نوشته که سرویس پکِ یکِ ویژوال استدیو نصب نیست و به این نتیجه میرسیدی که نصبش کنی !!!!!

teymoorei
سه شنبه 13 دی 1390, 21:04 عصر
نخیر دوست گلم همچین چیزی نیست .
مشکل من این نیست .

teymoorei
چهارشنبه 14 دی 1390, 18:21 عصر
یکی نیست راهنمایی کنه ؟

teymoorei
یک شنبه 18 دی 1390, 18:48 عصر
کسی نیست راهنمایی کنه ؟

teymoorei
دوشنبه 19 دی 1390, 16:50 عصر
کسی نمی خواد جواب بده ؟

bzdesign
جمعه 20 مرداد 1391, 12:35 عصر
دوست عزیز خب معلومه. نوشته ویژوال 2010 رو قبل از دانلود این افزونه باید رو سیستمت نصب میکردی !!!!
اگه شما معنیه دیگه ای از اون ارور تفسیر کردی بگو تا ما هم یاد بگیریم.