PDA

View Full Version : سوال: ایجاد کانکشن استرینگ بصورت متغیر ( اتصال برنامه به دیتابیس بواسطه فرم )

djhooman
دوشنبه 12 دی 1390, 23:36 عصر
سلام ...

دوستای گلم ....

همه ی ما برای ارتباط بین برنامه هامون با دیتابیس ، از کانکشن استرینگی استفاده می کنیم .

من خودم از این کانکشن استفاده می کنم :
Private cnnString As String = "Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True"

حالا فرض کنید برنامه ای که نوشته شده ، اصولا باید فرمی داشته باشه که تنظیمات مربوط به اتصال کانکشن ( Connection String ) در اون اعمال بشه !!!!

یعنی توی فرم مورد نظرمون به تکست باکس باشه که آدرس سرور رو توش وارد کنیم ، یه تکست باکس باشه اسم دیتابیس و یکی دیگه هم یوزرنیم و پسورد اتصال به دیتابیس ....

میخوام بدونم چجوری اطلاعات داخل تکست باکس رو ما میتونیم ذخیره کنیم ( فرقی نمیکنه تو ریجیستری یا یک فایل text باشه ) ( اطلاعاتی که مربوط به تنظیمات کانکشن استرینگه رو منظورم هست )

و اگر میشه کسی کامل توضیح بده یا یه مثال آموزشی بذاره که همه متوجه موضوع بشیم ...

ممنون

klinton
سه شنبه 13 دی 1390, 00:25 صبح
http://barnamenevis.org/showthread.php?320424-به-روز-کردن-کانکشن-استرینگ-(تغییر-آدرس-DataBase)/page2

djhooman
سه شنبه 13 دی 1390, 11:34 صبح
توضیح بیشتر میخواستم....

نمیدونم دقیقا چیکار کنم...

djhooman
پنج شنبه 15 دی 1390, 21:45 عصر
توضیح بیشتر میخواستم....

نمیدونم دقیقا چیکار کنم...

روند انجام این کارو میخواستم بدونم از استارت تا انتها چجوریه ؟

klinton
جمعه 16 دی 1390, 03:06 صبح
شما در فرم لود پروژتون اولین کاری که میکنید اینه که کانکشن استرینگتون رو میخونید که اینطور ذخیره شده:
یه ماژول به یروژه اضافه کنید ویه متغیر استرینگ توش تعریف کنید البته از نوع Public
بعد یه کانکشن تعریف کنید و کانکشن استرینگ بالایی رو به کانکشنتون تعریف کنید con.connectionstring=""
حالا یه فرم اضافه کنید و در properties پروژتون این فرم رو startup form کنید که قبل از frm_main لود بشه
حالا هر چی میخای از کاربر تو این فرم بگیر و کانکشن استرینگتو که یه استرینگه درست کن
تو این فرم هیچ دسترسی به دیتابیس ندارید و فقط برای تشکیل کانکشن استرینگه
حالا میتونی کانکشن استرینگ رو یه جایی مثل رجیستری ذخیره کنی
یه باتن به این فرم اضافه میکنی و تو کدش frm_main.show رو مینویسی
تو بfrm_main باید کانکشن استرینگ رو بخونیم حالا رسیدیم به کجا؟ همون اول که البته قبل از هر کار.
حالا که خوندید con.connectionstring="کانکشن استرینگی که خوندید اینجا میذارید"

البته لازم نیست هر دفعه تو اجرای برنامه اجزای کتنکشن استرینگ رو بدید چون دفعه قبلش تو رجیستری ذخیره شده و باتن ورود رو بزنید خودش میخونه - مقدار دهی میکنه و اجرا میشه .

کد های ذخیره و خواندن از رجیستری رو
http://barnamenevis.org/showthread.php?320424-به-روز-کردن-کانکشن-استرینگ-(تغییر-آدرس-DataBase)/page2

گذاشتم .

خودتون هم باید کمی زحمت بکشید. :بامزه:
امیدوارم مفید باشه
مشکلی بود بگید

djhooman
سه شنبه 20 دی 1390, 23:04 عصر
یه نمونه سورس یا تست کسی داره ؟؟؟؟

klinton
پنج شنبه 22 دی 1390, 02:01 صبح
:چشمک:
بس کنید اینقدر تنبل نباشید

چرا سورس آماده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟

سورس تو مغزتونه فقط کافیه یه برنامه نویس یه ایده طراحی کنه تبدیل این ایده به کد کار مشکلی نیست. من ایده خودمو بالا گفتم شما هم ایده بدین اگه تو پیاده سازیش مشکلی داشتین همه کمک میکنن.

teymoorei
پنج شنبه 22 دی 1390, 02:13 صبح
دوست گلم
کد زیر دقیقا همون چیزیه که شما می خوای کامل کامل :

نکته : برای ایجاد MyIP یا همون فایل ثابت که می خوای باید روی پروژه راست کلیک کنی و سپس Properties بگیری و در پنجره باز شده سر برگ Setting رو بزنی و یک متغییر انتخاب کنی ، البته اینجا اسمش MyIp هستش .

Imports System.Data.SqlClient
Public Class frmNameServer
Dim Connection As New SqlConnection(My.Settings.MyIP)
Dim command As SqlCommand

Private Sub ButtonX2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles ButtonX2.Click
Me.Close()
End Sub

Private Sub ButtonX1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles ButtonX1.Click
Try
Dim MyString As String = "Data Source=" + TextBox1.Text + ",1433;Network Library=DBMSSOCN;Initial Catalog=DataBase1;User ID=ali;Password=123456;"
My.Settings.MyIP = MyString
My.MySettings.Default.Save()

If My.Computer.Network.Ping(TextBox1.Text) = False Then
MessageBox.Show"اتصال بر قرار نیست لطفا دوباره سعی کنید"
Else
MessageBox.Show "اتصال برقرار شد"
End If

Catch ex As Exception
MessageBox.Show"اتصال بر قرار نیست لطفا دوباره سعی کنید"
End Try
End Sub

End Class

موفق باشی

nokhodsiah2001
جمعه 23 دی 1390, 12:47 عصر
به اينجا سر بزن
http://barnamenevis.org/showthread.php?320424-به-روز-کردن-کانکشن-استرینگ-(تغییر-آدرس-DataBase)&p=1417387&posted=1#post1417387

djhooman
شنبه 06 اسفند 1390, 00:37 صبح
دوستای عزیز یادمه چند وفت پیش یکی از دوستان یه مقالی نوشته بود اما هرچی میگردم پیداش نمیکنم !!!

فرم نسبتا بزرگی داشت که انتخاب می کردید مسیر دیتابیس و یوزر و پسورد و وارد برنامه میشدی

djhooman
شنبه 06 اسفند 1390, 22:22 عصر
دوستای عزیز یادمه چند وفت پیش یکی از دوستان یه مقالی نوشته بود اما هرچی میگردم پیداش نمیکنم !!!

فرم نسبتا بزرگی داشت که انتخاب می کردید مسیر دیتابیس و یوزر و پسورد و وارد برنامه میشدی

کسی نمیدونه ؟؟؟؟؟؟