PDA

View Full Version : سوال: مشکل با انتخاب رنگ و گرافیک مناسب یک سایت

sara_aryanfar
سه شنبه 13 دی 1390, 00:09 صبح
با سلام دوستان قدر مسلم برای شما هم پیش آمده که نتوانید رنگ و ساختار خوبی برای سایت از لحاظ گرافیک ایجاد کنید در واقع من چون از گرافیک اطلاع چندانی ندارم به این مشکل خوردم هر چند در طراحی وب در اکثر شرکتها این کار بر عهده گرافیست می باشد و برنامه نویس مجبور نیست کار گرافیکی را خود انجام دهد به نظر شما از چه راه هایی می توان این نقطه ضعف را برطرف کرد البته شاید نتوان گفت نقطه ضعف چون این کار اصولا کار گرافیست می باشد نظر دوستان چی هست؟

ravand
سه شنبه 13 دی 1390, 07:21 صبح
ميگن طراح سايت تنها نميگن برنامه نويس.
اگه آدم طراح سايت باشه ولي گرافيكش خوب نباشه . خيلي براش ضرره. به كوچكترين كار رو بايد از ديگران كمك بگيره . از ساخت هدر براي سايتش ، ساخت منوهاي گرافيكي . لوگو. تصاوير وكتوري كه نياز داره خودش بسازه . طراحي با فلش و ...
اينه كه ميگم يه طراح سايت فقط برنامه نويس نيست. اي كاش اين انجمن يه بخشي رو هم براي گرافيك در نظر ميگرفت كه بتونيم مشكلاتمون رو در اون انجمن مطرح كنيم.

hamid_shrk
سه شنبه 13 دی 1390, 09:05 صبح
این مشکل رو اکثر برنامه نویس ها دارن و نمیشه کاریش کرد جز اینکه گرافیکتون رو قوی کنید.
واینکار با انجام پروژه ها یکی بعد از دیگری بهتر میشه.
هرچی باشه سخت تر از کد نویسی نیست.

maryamm_20
سه شنبه 13 دی 1390, 10:15 صبح
معمولا این مشکل و اینجوری حل می کنیم که template های مختلف رو می بینیم ،بعد از هرکدوم یک ایده ای می گیریم میشه طرح واسه سایته :D
حالا از طرفی وقتی می دیم به گرافیست اون خیلی نمی تونه تصور کنه که می خواد html بشه و خاصیت پویایی داشته باشه ....

Saber Mogaddas
سه شنبه 13 دی 1390, 11:14 صبح
سلام
شما چرا از سایت های دیگه الگو نمی گیرید ..به نظرم اینجوری هم ضعف شما رفع میشه و می تونید ایده های خوبی بگیرید..و به مرور می تونید خودتون رو بین طراح های حرفه ایی و بالاتر ببینید..
موفق باشید..

sara_aryanfar
سه شنبه 13 دی 1390, 11:17 صبح
بله منم به این نکته رسیدم که بعد از انجام پروژه ها ایده های جدید در ذهن پدیدار میشه ولی خب بازم به پایه کار یه گرافیست نمی رسه ولی در کل دیدن psd های مختلف تو اینترنت خیلی تو انتخاب رنگ ها و نحوه چیدمان کمک می کنه

Sirwan Afifi
سه شنبه 13 دی 1390, 12:18 عصر
سلام
شما چرا از سایت های دیگه الگو نمی گیرید ..به نظرم اینجوری هم ضعف شما رفع میشه و می تونید ایده های خوبی بگیرید..و به مرور می تونید خودتون رو بین طراح های حرفه ایی و بالاتر ببینید..
موفق باشید..

سلام صابر جان

میشه چند نمونه سایت برای گرفتن الگو معرفی کنید.
البته من خودم از TemplateMonster استفاده می کنم ولی بیشتر طرح هاش نا منظم هستن و به بدرد سایت های ایرانی نمی خوره.

Saber Mogaddas
سه شنبه 13 دی 1390, 12:28 عصر
سلام
دوست من ، من نگفتم از template استفاده کنید من گفتم الگو بگیرید چون راه درست همینه..
من سایت های زیر رو از گوگل پیدا کردم الان شما چرا نمیگردین گوگل منبع خوبیه!
http://www.freewebsitetemplates.com/templates/3
http://www.buywebtemplates.net/category/communications.php

تو هر سایتی که زیاد وقت بزارید به نتایج خوبی میرسید و حتی نیاز به الگو نیست..من سایت شرکت (http://www.pars-click.com) رو طی 40روز طراحی کردم ..و همونی شد که خودم می خواستم استفاده از الگوهای آماده کار شما نخواهد بود کار دیگران که شما هم از آن استفاده می کنید خواهد بود الگو بگیرید بهتره..
موفق باشی..