PDA

View Full Version : معادل دستور زیر برای Bindings در linq؟؟؟؟

sajadcg
سه شنبه 13 دی 1390, 10:10 صبح
سلام.
معادل دستور زیر برای Bindings کردن اطلاعات در linq چیست؟؟؟

t

xt_model.DataBindings.Add("Text", ds, "t1.model");

sajadcg
سه شنبه 13 دی 1390, 18:03 عصر
چرا هیچکس به پست های من جواب نمی ده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:متعجب::عصبان ::عصبانی:

sajadcg
چهارشنبه 14 دی 1390, 12:07 عصر
واقعا متعجب هستم .با اینکه این بخش از انجمن 3 مدیر داره چرا هیچکدومشون به پست های من که فکر می کنم واسه یه مدیر یک بخش باید راحت باشه جواب نمیدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

charkhkar
چهارشنبه 14 دی 1390, 13:00 عصر
سلام
دوست عزیز اگر تازه شروع کردی به یادگیری LinQ بهتره بری سراغ EF!
در جواب سوالت ابتدا یک Query از فیلدی که می خوای Bind کنی بنویس فقط باید خروجی کوئریت Single باشه بعد
nameControl.DataBindings.Add("text",nameQuery,"nameColumn")

sajadcg
چهارشنبه 14 دی 1390, 13:45 عصر
سلام
دوست عزیز اگر تازه شروع کردی به یادگیری LinQ بهتره بری سراغ EF!
در جواب سوالت ابتدا یک Query از فیلدی که می خوای Bind کنی بنویس فقط باید خروجی کوئریت Single باشه بعد
nameControl.DataBindings.Add("text",nameQuery,"nameColumn")

منظورتون از EF چیه؟؟؟؟؟
کتاب خوب و جامع در این زمینه سراغ دارید؟

اگه میشه معادل این دو دستور را هم بگید:

ds2.Clear();
da2.SelectCommand.CommandText = "Select * From t_anbar where group1='" + combo_type.Text + "' and f_name='" + txt_name.Text + "' and model='" + txt_model.Text + "'";

Kia_MLS
جمعه 16 دی 1390, 11:39 صبح
منظورتون از EF چیه؟؟؟؟؟
کتاب خوب و جامع در این زمینه سراغ دارید؟

EF = Entity Framework
آموزش EF به صورت ویدیویی (http://barnamenevis.org/showthread.php?321545-%D9%88%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-ENTITY-FRAMEWORK)

sajadcg
جمعه 16 دی 1390, 12:50 عصر
EF = Entity Framework
آموزش EF به صورت ویدیویی (http://barnamenevis.org/showthread.php?321545-%D9%88%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-ENTITY-FRAMEWORK)

من اینترنت نفتی دارم.
من فقط به تبدیل شده دو سوال زیر نیاز دارم و بس:

1.اگه امکانش هست معادل دسوتر bind را در Linq برام بزارید.چون اون دستوراتی که charkhkar جان گذاشتن فقط 1 از فیلد ها را bind میکنه در صورتی که من می خوام هرچیزی را که کاربر از توی gridview انتخاب میکنه توی textbox بایند بشه.
مانند عکس زیر:

2.در این پوست Gilas جان هم لطف کردند و برای جلوگیری از درج تکراری یک سری دستور دادن که اگه واستون امکانش هست اونها را هم به Linq تبدیل کنید و یا اگه روش بهتری بلد هستید بگید فوق العاده ممنون میشم.:قلب::قلب::قلب::قلب::قلب:: قلب:
اینم لینکش:
http://barnamenevis.org/showthread.php?321672-%D9%86%D8%AD%D9%88%DB%8C-%D8%AC%D9%84%D9%88-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%9F

charkhkar
جمعه 16 دی 1390, 22:06 عصر
سلام
دوست عزیز لطفاً منظورتون رو از بایند کردن هر چیزی که کاربر انتخاب می کنه را یکمی واضح تر بگید چون ما می توانیم با انتخاب یک ردیف از کاربر کلیه فیلدها را در کنترل های مختلف بایند کنیم اما ما یک فیلد رو بایند می کنیم برای اینکه مستقیم با دیتابیس ارتباط داشته داشته باشه و تغییرات اعمال بشه و با روشی که شما گفتید چطوری میشه داده ها را کنترل کرد که داده ها درست در دیتابیس بایند بشه؟
با تشکر.:گیج:

sajadcg
جمعه 16 دی 1390, 22:17 عصر
سلام
دوست عزیز لطفاً منظورتون رو از بایند کردن هر چیزی که کاربر انتخاب می کنه را یکمی واضح تر بگید چون ما می توانیم با انتخاب یک ردیف از کاربر کلیه فیلدها را در کنترل های مختلف بایند کنیم اما ما یک فیلد رو بایند می کنیم برای اینکه مستقیم با دیتابیس ارتباط داشته داشته باشه و تغییرات اعمال بشه و با روشی که شما گفتید چطوری میشه داده ها را کنترل کرد که داده ها درست در دیتابیس بایند بشه؟
با تشکر.:گیج:

همون طور که در عکس ضمیمه معلوم هست وقتی یک سطر را در gridview انتخاب کردم column های از قبیل: نام کالا - تعداد - مدل و... در textbox های که در بالای grid قرار داره bind شدند.
دستورات که مربوط به عکس بالا :

str = "SELECT group1,f_name,model,some1,price,buy_price from t_anbar ";
da.SelectCommand.CommandText = str;
da.Fill(ds, "t1");
d_GridView_anbar.DataSource = ds;
d_GridView_anbar.DataMember = "t1";

//binding code
txt_name.DataBindings.Add("Text", ds, "t1.f_name");
txt_model.DataBindings.Add("Text", ds, "t1.model");
txt_some.DataBindings.Add("Text", ds, "t1.some1");
txt_price.DataBindings.Add("Text", ds, "t1.price");
textBox1.DataBindings.Add("Text", ds, "t1.group1");
txt_mony.DataBindings.Add("Text", ds, "t1.price");
در واقع من می خوام این کد ها را به linq تبدیل کنید.
بازم ممنونم.:قلب:

charkhkar
شنبه 17 دی 1390, 12:13 عصر
سلام
دوست عزیز شما با دستور زیر می توانید ردیف انتخاب شده در gridView را انتخاب کنید
dataGridView1.CurrentRow.Cells["nameColumn"].Value
سپس با استفاده از یک کوئری linQ ردیف های ان جدول را انتخاب کرده و بعد با استفاده از دستور بایندی که گفتم بریزی تو textBox هات.
با تشکر.

sajadcg
شنبه 17 دی 1390, 16:49 عصر
سلام
دوست عزیز شما با دستور زیر می توانید ردیف انتخاب شده در gridView را انتخاب کنید
dataGridView1.CurrentRow.Cells["nameColumn"].Value
سپس با استفاده از یک کوئری linQ ردیف های ان جدول را انتخاب کرده و بعد با استفاده از دستور بایندی که گفتم بریزی تو textBox هات.
با تشکر.

من هرکار کردم نشد.:گریه::گریه::گریه:
اگه لطف کنید و تمام کدها را برام برارید بی نهایت ممنون میشم.:قلب::قلب::قلب:

charkhkar
یک شنبه 18 دی 1390, 19:57 عصر
سلام
int nn = dataGridView1.CurrentRow.Cells["nameColumn"].Value;
var query = dataContext.nameTable.Single(nameVariable => nameVariable.nameColumn == nn);
nameControl.databindings.add("text",query,"nameColumn");
.
.
.
.

sajadcg
پنج شنبه 22 دی 1390, 11:41 صبح
سلام
int nn = dataGridView1.CurrentRow.Cells["nameColumn"].Value;
var query = dataContext.nameTable.Single(nameVariable => nameVariable.nameColumn == nn);
nameControl.databindings.add("text",query,"nameColumn");
.
.
.
.
دوست عزیز منظورتون از NameVariable چیه؟؟؟

charkhkar
پنج شنبه 22 دی 1390, 18:08 عصر
سلام
یک نام اختیاری برای متغیرتون.