PDA

View Full Version : سوال: تعریف متغیر سراسری

shahabbasic
سه شنبه 13 دی 1390, 14:17 عصر
چجوری میتونم مثلا متغیر b1 رو سراسری تعریف کنم طوری که فقط در یک رخداد قابل استفاده نباشه بلکه در تمام برنامه بشه ازش استفاده کرد؟

ho3ein.3ven
سه شنبه 13 دی 1390, 15:54 عصر
چجوری میتونم مثلا متغیر b1 رو سراسری تعریف کنم طوری که فقط در یک رخداد قابل استفاده نباشه بلکه در تمام برنامه بشه ازش استفاده کرد؟

داخل یک ماژول تعریفش کن.

SlowCode
چهارشنبه 14 دی 1390, 18:44 عصر
اگه بخوای توی کل برنامه(همه فرم ها) قابل استفاده باشه توی ماژول تعریفش کن. ولی اگه بخوای توی کل رویداد های فرم جاری استفاده کنی تو قسمت General(بالاتر از همه کدها) تعریفش کن.

ASedJavad
پنج شنبه 15 دی 1390, 01:03 صبح
ببین عزیز
ما برای تعیین محدوده اثر یک متغیر سه جور میتونیم اونو تعریف کنیم:
1- که از همه معمول تره با استفاده از Dim
این دستور از همه محدودتره مثلا اگه ما داخل یک تابع (فانکشن) یا زیر روال(سابروتین) اونو بکار ببریم، فقط تو همین زیر روال یا تابع کاربرد داره
و اگه در بالای یک فرم یا کلاس یا یوزرکنترل یا مدول یا ... بکار ببریم، در تمام اون فرم یا کلاس یا ... قابل دسترسیه (فقط در همون فرم یا ...)

2- دستور public:
این دستور معمولا برای تعریف متغیر در یک فرم بکار میره و باعث میشه فرمها و مدول های دیگه هم به اون دسترسی داشته باشن
مثلا فرض کن شما در فرم 1 مینویسی Public x as Integer بعد در فرم دو میتونی بنویسی Form1.x=10

3- دستور Global که عمومی ترین نوع تعریف متغیره
شما این دستور رو باید در یک مدول بنویسی و اونوقت این متغیر در تمام برنامه قابل دسترسیه!

SlowCode
پنج شنبه 15 دی 1390, 22:19 عصر
شما این دستور رو باید در یک مدول بنویسی و اونوقت این متغیر در تمام برنامه قابل دسترسیه!

البته این که شما فرمودین دستور نیست ،مکان هست.:لبخندساده:

javady_joon
شنبه 26 مهر 1393, 22:01 عصر
ببین عزیز
ما برای تعیین محدوده اثر یک متغیر سه جور میتونیم اونو تعریف کنیم:
1- که از همه معمول تره با استفاده از Dim
این دستور از همه محدودتره مثلا اگه ما داخل یک تابع (فانکشن) یا زیر روال(سابروتین) اونو بکار ببریم، فقط تو همین زیر روال یا تابع کاربرد داره
و اگه در بالای یک فرم یا کلاس یا یوزرکنترل یا مدول یا ... بکار ببریم، در تمام اون فرم یا کلاس یا ... قابل دسترسیه (فقط در همون فرم یا ...)

2- دستور public:
این دستور معمولا برای تعریف متغیر در یک فرم بکار میره و باعث میشه فرمها و مدول های دیگه هم به اون دسترسی داشته باشن
مثلا فرض کن شما در فرم 1 مینویسی Public x as Integer بعد در فرم دو میتونی بنویسی Form1.x=10

Pulic زو من ه زجا تعریف میکنم خطا میگیره
واسه من اینجوریه؟ یا کلا اینجوریه؟

ایلیا آخوندزاده
شنبه 26 مهر 1393, 23:57 عصر
Pulic زو من ه زجا تعریف میکنم خطا میگیره
واسه من اینجوریه؟ یا کلا اینجوریه؟

باسلام
جدول ضرب اشتباه نیست بلکه ما در محاسبه اشتباه میکنیم. پس Public هم مشکلی نداره قطعا اشتباهی میکنید که خطا میده ضمنا برای درک موضوع بهتره حداقل متن ارور رو بذارید اینم نمونه که بدون مشکل عمل میکنه و در ماژول نوشته میشه:
Public User_Name As Boolean

javady_joon
یک شنبه 27 مهر 1393, 01:45 صبح
باسلام
جدول ضرب اشتباه نیست بلکه ما در محاسبه اشتباه میکنیم. پس Public هم مشکلی نداره قطعا اشتباهی میکنید که خطا میده ضمنا برای درک موضوع بهتره حداقل متن ارور رو بذارید اینم نمونه که بدون مشکل عمل میکنه و در ماژول نوشته میشه:
Public User_Name As Boolean

البته بیشتر منظورم کجا تعریف کردنش بود

ایلیا آخوندزاده
یک شنبه 27 مهر 1393, 19:04 عصر
البته بیشتر منظورم کجا تعریف کردنش بود

باسلام و درود
دقت کرده باشین نوشتم که در ماژول تعریف کنید.
موفق باشید