PDA

View Full Version : بررسی زمان برای اعمال فیلتر

F.zeinali
سه شنبه 13 دی 1390, 17:44 عصر
سلام دوستان

من دارم یه برنامه می نویسم که می خوام یه فیلتر زمانی داشته باشه که مثلا اگر تاریخی که کاربر در حال حاضر در حال استفاده از برنامه هست بزرگتر یا مساوی از تاریخی شد که قبلا خودم تعیین کردم Main form باز نشه
یه روشش اینه که با dateTime زمان کامپیوتر کاربر رو بگیرم و مقایسش بکنم که این روش زیاد جالب نیست
چون اگر کاربر زمان سیستم رو تغییر بده ، می تونه هر چقدر خواست از برنامه استفاده کنه
حالا شما دوستان چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟
با تشکر

sobaisobai
سه شنبه 13 دی 1390, 17:50 عصر
سلام
شما میتونید تاریخ نصب برنامه رو ی جا ذخیره کنید و بر اساس اون اعمال فیلتر کنید

NasimBamdad
سه شنبه 13 دی 1390, 17:59 عصر
سلام
شما میتونید تاریخ نصب برنامه رو ی جا ذخیره کنید و بر اساس اون اعمال فیلتر کنید

1- تاریخ نصب رو از کجا بدست بیارم ؟
2- بازم با دستکاری ساعت ویندوز میشه این روش رو دور زد

مثلا تاریخ نصب 1390/01/01 است و قرار هست که بعد از 20 روز برنامه غیر فعال شود یعنی 1390/01/20
حالا اگر تاریخ فعلی 1390/02/01 باشد ، می توان تاریخ را بین اون بازه زمانی بالا قرار داد و همه کار ها خراب میشه و این قفل از کار می افتد .

چه کار باید کرد ؟

F.zeinali
سه شنبه 13 دی 1390, 19:52 عصر
دوستان دیگه هم لطف کنن جواب بدن

gilas1368
سه شنبه 13 دی 1390, 20:17 عصر
با استفاده از یکی از توابعی که متن رو بهم میریزه (منظور توابع HASH) تاریخ مورد نظرتون رو بهم ریخته و رمز کنین ( البته چون تعداد کاراکترهای تاریخ کمه از تعدادی کاراکتر اضافی برای افزونگی و جلوگیری از لو رفتن استفاده کنین) و اونو یه جا مثلا یه فایل یا دیتابیس ذخیره کنین
در مرحله بعدی تاریخ سیستم رو بگیرین و روی اون همون تابعی که رو تاریخ خودتون اجرا کردین اعمال کنین و اون های رو با هم مقایسه کنین
در صورت تغییر تاریخ این خروجی ها با هم مساوی نخواهند بود و شما می تونید پیغام مورد نظرتون رو نمایش بدین

F.zeinali
چهارشنبه 14 دی 1390, 17:22 عصر
ممنون از جوابتون
ولی فکر نمی کنم این جواب بده
چون با این روش کاربر دوباره می تونه تاریخ سیستم رو تغییر بده
دوستان دیگه راه حلی ندارن؟؟