PDA

View Full Version : سوال: یکی از پوشه های سایتم بدون دلیل حذف شد ! دلیل این موضوع رو چطور باید پیدا کنم؟

idocsidocs
سه شنبه 13 دی 1390, 22:55 عصر
یکی از پوشه های سایتم بدون دلیل حذف شد ! دلیل این موضوع رو چطور باید پیدا کنم؟

mbf5923
چهارشنبه 14 دی 1390, 11:28 صبح
احتمالا توسط ویروس یاب های سرورتون پاک شده دوست عزیز
یا شاید توسط مدیر سیستم

idocsidocs
چهارشنبه 14 دی 1390, 11:48 صبح
چرا ویروس یاب باید پوشه رو حذف کنه؟

همین پوشه روی سرورهای دیگه هست و پاک نشده.

mbf5923
چهارشنبه 14 دی 1390, 12:03 عصر
من قبلا سرور داشتم و از ویروس یاب های متفاوتی روی اونها استفاده میکردم بعضی هاشون از این مشکلات داشتن مثلا بعضی از اونها فایل های ایندکس تمام سایت های موجود روی سرور رو پاک میکردن!!!
راستی این پوشه ای که میگید خودتون ساخته بودید یا از پوشه های پیشفرض هاستتون بوده؟

idocsidocs
چهارشنبه 14 دی 1390, 14:16 عصر
من قبلا سرور داشتم و از ویروس یاب های متفاوتی روی اونها استفاده میکردم بعضی هاشون از این مشکلات داشتن مثلا بعضی از اونها فایل های ایندکس تمام سایت های موجود روی سرور رو پاک میکردن!!!شما مدیر سرور هستید؟

راستی این پوشه ای که میگید خودتون ساخته بودید یا از پوشه های پیشفرض هاستتون بوده؟
فایلهای سایتم توی این پوشه قرار داشتن و از سیستم خودم توی سرور آپلودش کردم.

mbf5923
چهارشنبه 14 دی 1390, 14:31 عصر
قبلا بودم دوست من
احتمال خرابکاری در این زمینه کمه اما باز برای اطمینان بیشتر میتونید از مدیر سرور بخواهید تا LOG سرور رو چک کنه و ببینه چرا پاک شده
ویروس یاب ها پوشه رو پاک نمیکردن معمولا بلوک میکردن فقط اما باز باید از مدیر سرور بپرسین

idocsidocs
چهارشنبه 14 دی 1390, 15:17 عصر
احتمال خرابکاری در این زمینه کمهیعنی یه هکر نمی تونه پوشه رو حذف کنه؟

mbf5923
چهارشنبه 14 دی 1390, 18:03 عصر
معمولا هکرها به دیتا های بانک دسترسی پیدا میکنن و اونا رو حذف یا دستکاری میکنن
حالا اگه هکری جدیدا زده باشه توی کار حذف پوشه ها من نمیدونم دیگه:قهقهه:

idocsidocs
چهارشنبه 14 دی 1390, 18:34 عصر
حالا اگه هکری جدیدا زده باشه توی کار حذف پوشه ها من نمیدونم دیگه:قهقهه: تقریبا تمام فایلهای سایتم توی این پوشه ای بود که حذف شد.

mbf5923
چهارشنبه 14 دی 1390, 18:57 عصر
من حدس میزنم از اشتباهات مدیر سرور بوده یا مشکلی برای سرور پیش اومده باشه چون هکری که بتونه نفوذ کنه کاری میکنه همه بفهمن تونسته نفوذ کنه نه این که فایل ها رو پاک کنه این به دردش نمیخوره

parsidev
چهارشنبه 14 دی 1390, 19:22 عصر
سلام
موارد زیادی میتونه داشته باشه
یکی از موارد می تونه رعایت نکردن قوانین وارز باشه که در این صورت بعضا بدون اطلاع قبلی پاک میشه

idocsidocs
چهارشنبه 14 دی 1390, 19:30 عصر
یکی از موارد می تونه رعایت نکردن قوانین وارز باشه که در این صورت بعضا بدون اطلاع قبلی پاک میشه همه کدها رو خودم نشوتم.

mbf5923
چهارشنبه 14 دی 1390, 21:18 عصر
با رعایت نکردن قوانین وارز کلا سایت به حالت معلق میره (suspend) که به پاک شدن یک پوشه ربطی نداره