PDA

View Full Version : کمک جهت ساختن یک مسنجر

وحید دات نت
چهارشنبه 18 آبان 1384, 07:27 صبح
سلام به همه PHP کارها .

بالا غیرتا به ما تو ساختن یک مسنجر با php کمک کنید. به ما بگید از کجا باید شروع کنیم ؟؟؟

ای ول با مرامها !!!! :ناراحت: :ناراحت:

:لبخند:
:چشمک:

tabib_m
چهارشنبه 18 آبان 1384, 12:26 عصر
اولا علیک سلام.
دوما بعید میدونم بشه با PHP یه مسنجر ساخت!!!
اکه هم بشه خیلی دردسر داره.
بی خیالش شو
برو سراغ زبونهایی که به درد این کار میخورن!

armin390
چهارشنبه 18 آبان 1384, 17:35 عصر
اولا علیک سلام.
دوما بعید میدونم بشه با PHP یه مسنجر ساخت!!!
اکه هم بشه خیلی دردسر داره.
بی خیالش شو
برو سراغ زبونهایی که به درد این کار میخورن!
سلام؛
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اصلا بعید ندون؟!
شما چقدر با php آشنایی داری که این قدر مسلط نظر می دی؟

آقا وحید شما باید:
1- بتونی با session ها کار کنی و کنترلشان کنی.
2-باید بتونی با بانک اطلاعاتی مثل Mysql کار کنی و یا اگر نمی تونی حداقل بتونی باید با نوشتن و خواندن در فایل آشنا باشی.
3-**بتونی به کارت امنیت بدی(چه کار با session چه mysql و حتی فایل)

راستی یادم رفت:*php بلد باشی.

joker
چهارشنبه 18 آبان 1384, 18:03 عصر
این که میگم یه مسنجر آنلاینه تحت وب هست ( مسنجر مستقل یه چیزی تو مایه یاهو با php نمیشه چون php سرور ساید هست )

به دیتا بیس بساز
پیغامهایی که فرستاده میشه را توش با تاریخ و ساعت و ثانیه ارسال ذخیره کن
یه صفحه هم درست کن که مثلا هر 5 ثانیه یکبار رفرش بشه و توی هر با رفرش یک کوئری از دیتابیس بگیره و پیغامها را به شخص ( یا فیلتر زمان بزرگتر از از زمان لاگین شدن کاربر ) نمایش بده ..........

این روش فکر کنم ساده ترین روش بود :)

javad_hosseiny
چهارشنبه 18 آبان 1384, 18:46 عصر
اگر جستجو می کردید می دید که قبلا در این مورد در سایت بحث شده است
و البته اگر در اینترنت هم جستجو کنید نمونه های بسیاری پیدا می کنید
مورد ساده اش همین موردی که دوستمون در تایپک بالا گفت و نمونه بهترش هم نرم افزار php open chat و نمونه های بسیاری را هم می تونید از سایت
http://www.webscriptsdirectory.com/PHP/Chat/ انتخاب کنید
(یادمه اون روزهای اول بدنبال جواب از همین سایت بودم یکی از بچه ها تو جواب گفت : و خداوند گوگل را آفرید ---- دیدم واقعا راست می گه وقتی میشه به راحتی از طریق جستجو تو اینترنت خیلی از سوالات و درخواستها را بدست آورد (در حقیقت منابع ات رو بیشتر می کنی) دیگه چرا .......؟)
و همچنین نمونه ای که قبلا من از یکی هاست ها گرفته بودم با مقداری تغییر و ... فارسی اش کرده بودم (که در لینک زیر می تونید اون رو دان لود کنید)
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=31511
(آقای حائری دوست عزیز شما دیگه چرا ؟ مگه تو اون تایپیک این مطلب بهتون ثابت نشد.)

tabib_m
چهارشنبه 18 آبان 1384, 19:00 عصر
یه صفحه هم درست کن که مثلا هر 5 ثانیه یکبار رفرش بشه
برای همین مسئله گفتم که با php نمیشه. چون نیاز به آپدیت صفحه در هر لحظه هست. و فکر نکنم هر 5 ثانیه یکبار رفرش شدن صفحه کار php باشه. اینجا از یک زبونی مثل javascript استفاده شده. (و یا اینکه php و یا html این قابلیت رو دارن و من نمیدونم). در ضمن ایشون یه برنامه ی مسنجر میخوان نه یک چت روم و به نظر من این دو ، دو چیز جدا از همن. همون طور که دوستمون joker گفتن یه مسنجر مثل یاهو و یا msn نمیشه با php ساخت. باید برای این مسئله سراغ زبونهای دیگری مثل ویژوال بیسیک و یا ... رفت.

php* بلد باشی
این چیه؟

javad_hosseiny
چهارشنبه 18 آبان 1384, 19:42 عصر
دقت داشته باشید که صحبت بنده بعد از تعیین نکته

این که میگم یه مسنجر آنلاینه تحت وب هست ( مسنجر مستقل یه چیزی تو مایه یاهو با php نمیشه چون php سرور ساید هست )
بود و در رابطه با بحث تفاوت مسنجر و یا چت روم میشه بفرمایید چه تفاوتی باهم دارند؟ (البته در نسخه ای تحت وبشان (مثل چت جاوای خود یاهو))

armin390
چهارشنبه 18 آبان 1384, 22:40 عصر
سلام؛
اول یه سوال داشتم:کلمه php مخفف چیه و اصلا چرا از php استفاده میکنیم؟
بعدش tabib_m فرمودن:

فکر نکنم هر 5 ثانیه یکبار رفرش شدن صفحه کار php باشه. اینجا از یک زبونی مثل javascript استفاده شده. (و یا اینکه php و یا html این قابلیت رو دارن و من نمیدونم).

پس بدون:
درphp ؛
header("Refresh: 5; http://localhost");
:html
<META HTTP-EQUIV=Refresh CONTENT="5; URL=/go.php">
tabib_m فرمودن:

در ضمن ایشون یه برنامه ی مسنجر میخوان نه یک چت روم و به نظر من این دو ، دو چیز جدا از همن.

اصلا معنی messenger رو شما می دونی:(خلاصه ای از babylon)
نرم افزاری برای چت و ارتباط مستقیم
پیغام‌ اور، پیک‌، فرستاده‌، رسول‌

بعد از این حرفا تو اوم زبونهای دیگه که شما فرمودی شما می خوای از چی استفاده کنی که مسنجر درست کنی که php نداره؟؟

وحید دات نت
پنج شنبه 19 آبان 1384, 07:59 صبح
از تمام عزیزانی که نظراتشان را در مورد ساخت یک مسنجر اراعه دادند ممنون.
راستش من خودم هم هنوز مطمئن نیستم که این کار رو میشه انجام داد یا نه ولی به هر حال امید دارم که این کار بشه .

در ضمن از همه عزیزان تقاضا می کنم که نظراتشان را جهت حل این مسئله اراعه بدن .

:تشویق: :تشویق: :تشویق:

oxygenws
پنج شنبه 19 آبان 1384, 08:08 صبح
جمع بندی صحبت تمامی دوستان بالا....
بسته به شرایط و نیاز های شما، جواب شما می تونه "آره" یا "نه" باشه، پس تا مشخص شدن تعریف کامل شما از "مسنجر"، شاید کسی نتونه نظر بیشتری بده.

موفق باشید.
پ.ن: بنویسید "ارائه"، -تقریبا- بخوانید "اراعه"!

وحید دات نت
پنج شنبه 19 آبان 1384, 09:31 صبح
شاید اگر تعریف یک مسنجر رو از یک فردی که با یک مسنجر موجود کار کرده باشه بپرسم بدونه .
در یک کلام برنامه ای که توانایی رد و بدل کردن پیام بین دو ID رو داشته باشه .

البته منظور من از مسنجر ، یک مسنجر خیلی قوی نیست . هدف فهمیدن ساختار کار یک مسنجر و همچنین ایجاد یک نمونه کوچک از آن بوسیله PHP است .

با تشکر وحید

tabib_m
پنج شنبه 19 آبان 1384, 12:19 عصر
فکر میکردم تعریف مسنجر باید جامع تر از این حرفا باشه. به نظر من نمیشه برای یاهو مسنجر و یا ام اس ان مسنجر و یا حتی paltalk و ... یه همجین تعریف مختصری کفت.
در ضمن من معذرت میخوام جون حواسم به تحت وب بودن مسنجر نبود. ولی کنجکاو شدم که یک نمونه مسنجر تحت وب رو ببینم اکه میشه لینکش رو برام بذارید.
طبیعتا هر کس که اسم مسنجر رو میشنوه یاد یه جیزی مثل یاهو مسنجر میفته دیکه (به علت استفاده ی زیاد از اون)! بنده هم کفتم که مسنجر (اکر بخوایم مثل یاهو مسنجر تعریفش کنیم) رو بعید میدونم بشه با php نوشت و اکر بشه دردسر داره. واقعا شما فکر نمیکنید با یک زبون دیکه بشه خیلی راحتتر یک مسنجر ساخت؟ که جی باید خودمون رو توی دردسر بندازیم؟

Mohammad Minaei
پنج شنبه 19 آبان 1384, 14:54 عصر
دوست عزیز!
فقط چند تا تغییر تو phpBB بدی می شه یه مسنجر ساده و جمع و جور
(البته لایسنس یادت نره!)

cybercoder
جمعه 20 آبان 1384, 17:32 عصر
PHP MYCHAT که هست
OPENCHAT هم هست

چی میخواید دیگه؟

Milad
شنبه 28 آبان 1384, 23:36 عصر
اهم ...
خب می شه یک جور های هم با PHP یک مسنجر کامل نوشت !
اگر بتونید یک وب سرویس بنویسید و بعد با http://gtk.php.net یک برنامه کاربردی بنویسید که با وب سرویستون تعامل(ارتباط) داشته باشه !
البته من این رو در حد یک ایده گفتم !
از نظر منطقی انجام پذیر است ;)