PDA

View Full Version : سوال: طراحی سیستم ارسال ایمیل (هنوز به جواب نرسیدم)

idocsidocs
چهارشنبه 14 دی 1390, 18:08 عصر
من برای اینکه یه سیستم ارسال و دریافت ایمیل ساده طراحی کنم، قبلا یه تاپک ایجاد کرده بودم ولی به نتیجه نرسیدم. مجددا این بحث رو ادامه می دم.

برای نوشتن سیستم ثبت نام، لاگین و لاگ اوت و حتی نوشتن ارسال و ویرایش ایمیل ها هم مشکلی ندارم.

تنها مشکل من موقع دریافت ایمیل هست. لطفا بگید که چطور می تونم به محض دریافت ایمیل، یه اسکریپت پی اچ پی رو فعال کنم تا بتونم به دیتابیس وصل بشم و ببینم که آیا آدرس گیرنده توی دیتابیس موجود هست یا نه.

همچنین لطفا بگید که باید آدرسهای ایمیلها رو توی دیتابیس ذخیره کنم یا توی میل سرور؟

mbf5923
چهارشنبه 14 دی 1390, 18:21 عصر
شما این مراحل رو با SMTP و یا IMAP پیش رفتید؟
لینک های زیر میتونه کمکتون کنه:
http://code.google.com/p/php-imap
http://www.php.net/manual/en/ref.imap.php
http://www.php.net/manual/en/ref.mail.php
این هم اسکریپت آماده و رایگان میل سرویس
http://www.axigen.com/

idocsidocs
چهارشنبه 14 دی 1390, 18:39 عصر
شما این مراحل رو با SMTP و یا IMAP پیش رفتید؟وقتی کاربر لاگین می کنه، راحت می شه توابع IMAP رو اجرا کرد و ایمیلهای دریافتی رو دید. با SMTP هم می شه ایمیل ارسال کرد.

من مشکلی با این کتابخانه ها ندارم.

وقتی یه ایمیل ایجاد می کنیم، موقع دریافت ایمیل، میل سرور بدونه که این ایمیل توی دیتابیس موجود هست یا نه. این کار چطور انجام می شه؟

plague
چهارشنبه 14 دی 1390, 22:01 عصر
تنها مشکل من موقع دریافت ایمیل هست. لطفا بگید که چطور می تونم به محض دریافت ایمیل، یه اسکریپت پی اچ پی رو فعال کنم تا بتونم به دیتابیس وصل بشم و ببینم که آیا آدرس گیرنده توی دیتابیس موجود هست یا نه.

به این عمل اصطلاحا email pipeing میگن
توی سی پنل میشه از قسمت ایمیل فروواردینگ مشخص کرد که ایمیل های دریافتی برای آدرس خحاصی رو به جای اینباکس به یه اسکریپت مثلا پی اچ پی بفرسته
توی اون پیج باید ایمیل دریافتی رو تجزیه و تحلیل بکنی و قسمت های مختلفش رو جدا بکنی و خلاصه هر بلایی خاستی سرش بیاری
البته اون پیج هم نوشتنش خودش دردسرای زیادی داره برای مثال اون پیج هیچگونه خروجی نباید داشته باشه و مثلا یه کلمه توی صفحه چاپ بشه حالا اررور باش یا اشتباهی چیزی اونجا نوشته بشه جواب نمیده

idocsidocs
چهارشنبه 14 دی 1390, 23:10 عصر
توی سی پنل میشه از قسمت ایمیل فروواردینگ مشخص کرد که ایمیل های دریافتی برای آدرس خحاصی رو به جای اینباکس به یه اسکریپت مثلا پی اچ پی بفرستهاین کار برای سایتهای معمولی مناسب هست که تعداد ایمیلهای سایت محدود هستن.
فرض کنید یه سایت مثل یاهو دارید و نمی دونید آی دی مورد نظر که ایمیل براش دریافت شده توی سایت ثبت شده یا نه.

در این حالت باید چیکار کرد؟

کلا فرایند دریافت ایمیل به چه صورت هست و چطور این فرایند انجام می شه؟ آیا میل سرور حتما باید آدرس همه ایمیلهای گیرنده رو بدونه تا ایمیل رو ذخیره کنه یا نه؟

plague
پنج شنبه 15 دی 1390, 15:29 عصر
درست متوجه نشدین این ایمیلی که توی فروارد سی پنل مشخص میکنید ایمیل دریافت سایت شماست مثلا شما یه سایت دارید به اسم
site.com
و ایمیل
check_user@site.com
رو برای انجام عملیات چک کردن یوزر ها یا حالا هرچیزی دیگه که من درست متوجه نشدم در نظر میگیریداز توی سی پنل مشخص میکنید که هر ایمیلی برای سایت شما به این آدرس ارسال شد (check_user@site.com ) رو به یه اسکریپت پی اچ ی بفرسته مثلا pipe.php نه اینکه ایمیل کاربر ها رو اونجا مشخص میکنیم !

حالا من دقیقا نمیدونم میخای چیکار کنی
ولی توی این صفحه pipe.php
ایمیل رو دریافت میکنی و تکه تکش میکنی و احتمالا با رگولار اکسپرشن اون چیزایی که میخای رو در میاری از توش بعد میتونی به دیتابیست وصل بشی و چیز هایی که میخای رو چک کنی و هر کاره دیگه

idocsidocs
پنج شنبه 15 دی 1390, 18:29 عصر
رو برای انجام عملیات چک کردن یوزر ها یا حالا هرچیزی دیگه که من درست متوجه نشدم در نظر میگیریداز توی سی پنل مشخص میکنید که هر ایمیلی برای سایت شما به این آدرس ارسال شد
یعنی سایت یاهو یا کلا سایتهای ارسال و دریافت ایمیل هم همین کار رو می کنه؟

plague
جمعه 16 دی 1390, 00:06 صبح
خیربحث اونها جداست
من درست متوجه نیستم شما میخاید چیکار بکنید ولی در کل اگه میخاید با ارسال ایمیل به یکی از آدرس های شما یه اسکریپت پی اچ پی فعال بشه راهش اینه

idocsidocs
جمعه 16 دی 1390, 00:58 صبح
من درست متوجه نیستم شما میخاید چیکار بکنید ولی در کل اگه میخاید با ارسال ایمیل به یکی از آدرس های شما یه اسکریپت پی اچ پی فعال بشه راهش اینه
من می خوام یه سایت ارسال و دریافت ایمیل بسازم. دقیقا مثل یاهو. فقط نمی دونم که وقتی یه ایمیل دریافت می کنم، چطور باید چک کنم که ببینم آیا آدرس گیرنده توی دیتابیس موجود هست یا نه؟

خیربحث اونها جداستمی شه در این مورد توضیح بدید؟

در کل روشی که شما گفتید برای کارهای عادی هست و برای یه وب سایت مخصوص ارسال و دریافت ایمیل، این روش جواب نمی ده.

MostafaEs3
جمعه 16 دی 1390, 15:28 عصر
//////////