PDA

View Full Version : جواب نهايي در دلفي و دات نت

mahtab119
پنج شنبه 15 دی 1390, 09:20 صبح
سلام من يك برنامه با دلفي نوشتم حالا مي خوام يك نسخه هم از ان براي سايت بسازم منتهي چون هاستم intraweb را ساپورت نمي كند مجبورم با Asp.net بنويسم
حالا مشكل اينكه يك فرمول داخل اين برنامه هست(يك سري جمع و ضرب) كه جواب آخر در دلفي و دات نت يكسان در نمي آيد نظر خودم اينكه overflow مي شود..اما آيا راهي هست كه اين دو جواب يكسان شوند بدون دستكاري فرمول؟

متغيرها در دلفي از نوع int64
و در دات نت از نوع long‌مي باشند

Mahmood_M
پنج شنبه 15 دی 1390, 12:20 عصر
بدون دیدن فرمول نمیشه جواب درستی داد ، باید مشخص کنید که از چه عملگرهایی ( یا روشهایی ) در فرمول استفاده شده تا بشه نظر درستی داد ، اگر مشکلی نیست ، کد مربوط به فرمول رو در اینجا قرار بدید

joker
پنج شنبه 15 دی 1390, 14:17 عصر
الگوريتم را در دلفي يك تابع كن يه dll بساز و توي دات نت استفاده كن

mrm0101
پنج شنبه 15 دی 1390, 23:14 عصر
سلام
اینتراوب را دست کم نگیرید فوق العاده فدرتمند و انعاطف پذیر است . با همون یک وب سایت طراحی کنید که نیاز به تغییر فرمول ها نداشته باشید

ب- تات
جمعه 23 دی 1390, 19:02 عصر
سلام من يك برنامه با دلفي نوشتم حالا مي خوام يك نسخه هم از ان براي سايت بسازم منتهي چون هاستم intraweb را ساپورت نمي كند مجبورم با Asp.net بنويسم

قرار نیست هاست شما اینتراوب ساپرت کنه . هاست شما اگر ISAPI رو که اون رو هم رحت تو IIS میشه پیاده کرد رو ساپرت کنه حله.
خوراک اینتراوب همین چیزاست. خودت رو درگیر برنامه های متفرقه نکن.

mahtab119
یک شنبه 16 بهمن 1390, 08:48 صبح
قرار نیست هاست شما اینتراوب ساپرت کنه . هاست شما اگر ISAPI رو که اون رو هم رحت تو IIS میشه پیاده کرد رو ساپرت کنه حله.
خوراک اینتراوب همین چیزاست. خودت رو درگیر برنامه های متفرقه نکن.

خوب برنامه من اجرا نميشه روي هاست مدير هاست هم ميگه نمي تونم به برنامه من كه dll هست اجازه اجرا بدم

BORHAN TEC
یک شنبه 16 بهمن 1390, 09:59 صبح
خوب برنامه من اجرا نميشه روي هاست مدير هاست هم ميگه نمي تونم به برنامه من كه dll هست اجازه اجرا بدم
میشه بدونم که از چه شرکتی هاست خریدین؟

mahtab119
دوشنبه 17 بهمن 1390, 12:31 عصر
میشه بدونم که از چه شرکتی هاست خریدین؟

اصفهان هاست-اصفهان

mahtab119
دوشنبه 17 بهمن 1390, 12:34 عصر
اصلا من ميام يه فرمول ساده را تو دلفي و دات نت مي نويسم جوابها يكي نميشه

مثلا X3=X1*X2
كه X1 يك عدد مثلا 8 رقمي و X2 يك عدد مثلا 9 رقمي هست
در دات نت متغير ها را LONG‌و در دلفي INT64‌تعريف ميكنم جواب ماشين حساب با جواب دلفي يكي هست اما جواب دات نت فرق داره
ميشه چي كار كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

BORHAN TEC
دوشنبه 17 بهمن 1390, 12:57 عصر
در دات نت متغير ها را LONG‌وفکر کنم اگر از System.UInt64 استفاده کنید مشکل حل بشه. ولی به هر حال اگه کدتون رو در اینجا قرار ندهید نمی شود به درستی مشکل را متوجه شد. آیا جواب این ضرب برای اعداد کوچک(مثلاً دو رقمی) درست در میاد؟ اگر اینطور نباشد حتماً کد نوشته شده توسط شما مشکل دارد!

الگوريتم را در دلفي يك تابع كن يه dll بساز و توي دات نت استفاده كن
تا زمانی که هاست مورد نظر از ISAPI پشتیبانی نکند انجام این کار غیر ممکن است.

mahtab119
سه شنبه 18 بهمن 1390, 13:39 عصر
فکر کنم اگر از System.UInt64 استفاده کنید مشکل حل بشه. ولی به هر حال اگه کدتون رو در اینجا قرار ندهید نمی شود به درستی مشکل را متوجه شد. آیا جواب این ضرب برای اعداد کوچک(مثلاً دو رقمی) درست در میاد؟ اگر اینطور نباشد حتماً کد نوشته شده توسط شما مشکل دارد!

.
براي مقادير كوچك موردي ندارد اما وقتي فرمول پيچيده ميشه ديگه جواب يكي نيست
اگه من متغير ها را INT64 در دات نت بگيرم واسه تبديل از رشته به اين نوع وبرعكس ايراد ميگيره وبايد حتما LONG‌ باشند

BORHAN TEC
سه شنبه 18 بهمن 1390, 17:13 عصر
براي مقادير كوچك موردي ندارد اما وقتي فرمول پيچيده ميشه ديگه جواب يكي نيست
اگه من متغير ها را INT64 در دات نت بگيرم واسه تبديل از رشته به اين نوع وبرعكس ايراد ميگيره وبايد حتما LONG‌ باشند
احتمالاً شما در نوشتن فرمول و در اولویت عملگرها اشتباه می کنید. لطفاً کد مورد نظر را برای بررسی بیشتر قرار دهید.