PDA

View Full Version : مبتدی: چجوری داخل برنامه connection string واسه هر سیستم رو بگیرم؟؟

magic69
پنج شنبه 15 دی 1390, 14:12 عصر
سلام دوستان.

من میخوام وقتی برناممو روی یه سیستم دیگه غیز از ماله خودم اجرا میکنم مجبور نباشم برم و connection string مطابق با sql server اون رو وارد کنم.مثلا server name یا user id,pass.

چجوری داخل خود برنامه این کارو میشه انجام داد؟؟(اگه سوالم تکراری هست لطفا منو به موضوع مربوطه راهنمایی کنید)

خیلی ممنون

mohammad272005
پنج شنبه 15 دی 1390, 14:18 عصر
در NET. کلاسی وجود داره به نام
SqlConnectionStringBuilder که زحمت ایم کار رو برات میکشه. میتونی پارامترهای در UI از کاربر بگیری، تحویل این کلاس بدی و ConnectionStrin تحویل بگیری

magic69
پنج شنبه 15 دی 1390, 21:59 عصر
در NET. کلاسی وجود داره به نام
SqlConnectionStringBuilder که زحمت ایم کار رو برات میکشه. میتونی پارامترهای در UI از کاربر بگیری، تحویل این کلاس بدی و ConnectionStrin تحویل بگیری

خیلی ممنون کارم راه افتاد ولی راهی نیست که اصن نیاز نباشه که مشخصاتو وارد کنه؟؟شاید کاربر با این چیزا آشنایی نداشته باشه

majidrezaei2007
جمعه 16 دی 1390, 01:25 صبح
چرا ، میشه . میتونی از طریق این خاصیت Application.startuppath استفاده کنی . این خاصیت یک رشته بر میگردونه که مسیر فایلی که الان برنامه از اونجا اجرا شده رو نشون میده . اگه بانک شما همیشه کنار فایل اجرایی باشه یا درون یک پوشه کنار فایل اجرایی باشه ، از این طریق می تونی آدرس فایل mdf رو بدست بیاری و connectionstring رو بسازی . البته این واسه وقتیه که بانک فایل باشه اما اگر رو Sqlserver بود اونوقت باید فایلت رو attach کنی

ali reza mansoori 2
جمعه 16 دی 1390, 12:08 عصر
چرا ، میشه . میتونی از طریق این خاصیت Application.startuppath استفاده کنی . این خاصیت یک رشته بر میگردونه که مسیر فایلی که الان برنامه از اونجا اجرا شده رو نشون میده . اگه بانک شما همیشه کنار فایل اجرایی باشه یا درون یک پوشه کنار فایل اجرایی باشه ، از این طریق می تونی آدرس فایل mdf رو بدست بیاری و connectionstring رو بسازی . البته این واسه وقتیه که بانک فایل باشه اما اگر رو Sqlserver بود اونوقت باید فایلت رو attach کنی
دوست عزیر میشه یه نمونه از این که گفتی بزاری
بانک من داخل مسیر نصب برنامه هستش ، یوزر و پس براش تعریف کردم و اونو داخل SQL اتچ نکردم
اگه همچین کاری شدنیه یه نمونه از کانکشن استرینگ رو اینجا قرار بدید