PDA

View Full Version : سوال: چطور جلوی نمایش خطی مطالبی که از دیتابیس خونده می شن رو بگیریم؟

idocsidocs
جمعه 16 دی 1390, 11:30 صبح
وقتی سورس یه صفحه رو نگاه می کنم، اگر توی این صفحه مطالبی از دیتابیس گرفته شده باشه، همه این مطالب توی یک خط نمایش داده می شن.

مثلا اگر 100 تا مقاله وجود داشته باشه، همه این 100 مقاله توی یه خط نمایش داده می شن.

لطفا بگیدچطور می تونم هر مقاله رو توی یک خط نمایش بدم و بعد از اتمام مقاله، به خط بعدی برم و مقاله بعدی رو از اونجا نمایش بدم؟

امیـرحسین
جمعه 16 دی 1390, 13:35 عصر
ربطی به دیتابیس نداره. شما موقع چاپ کردن بخشها (مثلا DIVهای هر قسمت) هیچ کاراکتری قرار نمیدید. کافیه قبل یا بعد از هر قسمت یک n\ قرار بدید.

while($row = mysql_fetch_assoc($select))
echo "\n" . '<div class="post" ........>....</div>';

idocsidocs
جمعه 16 دی 1390, 17:27 عصر
ربطی به دیتابیس نداره. شما موقع چاپ کردن بخشها (مثلا DIVهای هر قسمت) هیچ کاراکتری قرار نمیدید. کافیه قبل یا بعد از هر قسمت یک n\ قرار بدید.این کار از نظر اصول استاندارد طراحی، پیشنهاد می شه یا نه؟

امیـرحسین
شنبه 17 دی 1390, 10:40 صبح
یا من منظور شما رو نگرفتم یا شما چون من متوجه نشدم این کار چه ارتباطی با اصول طراحی میتونه داشته باشه.
این کار اصلا اهمیتی نداره که بخواد به جایی ربط داشته باشه یعنی تو هیچ جا تاثیر نداره چون این خروجی شماست. این با اون بالایی یکیه:

while($row = mysql_fetch_assoc($select))
echo '
<div class="post" ........>....</div>';

com.mohsen
شنبه 17 دی 1390, 12:58 عصر
فکر کنم از تگ <br> استفاده کنید بهتر باشه

idocsidocs
شنبه 17 دی 1390, 17:05 عصر
فکر کنم از تگ <br> استفاده کنید بهتر باشه

من می خوام روی ظاهر سورس صفحه تغییر ایجاد کنم در صورتیکه تگ <br> روی محتویات اصلی اثر می کنه.

این کار اصلا اهمیتی نداره که بخواد به جایی ربط داشته باشه یعنی تو هیچ جا تاثیر نداره چون این خروجی شماست. این با اون بالایی یکیه:
به هر حال سورس صفحه هم باید زیبا باشه !

MMSHFE
شنبه 17 دی 1390, 17:44 عصر
این کار فقط بخاطر زیبایی نیست. وقتی سورس کد خوانایی تولید کنید، درصورت بروز مشکل، راحتتر میتونید توی View Source خطای مربوطه رو پیدا و برطرف کنید. البته منظورم خطاهای طراحی یا کدهای JS و... هست.

idocsidocs
یک شنبه 18 دی 1390, 01:35 صبح
این کار فقط بخاطر زیبایی نیست. وقتی سورس کد خوانایی تولید کنید، درصورت بروز مشکل، راحتتر میتونید توی View Source خطای مربوطه رو پیدا و برطرف کنید. البته منظورم خطاهای طراحی یا کدهای JS و... هست.

شما چنین کاری رو توصیه می کنید یا انجام این کار رو ضروری نمی دونید؟

MMSHFE
یک شنبه 18 دی 1390, 09:23 صبح
راستش من خودم همیشه اینکار رو انجام میدم.