PDA

View Full Version : قرار دادن TAG برای سایت

boysilent
جمعه 16 دی 1390, 12:57 عصر
با سلام حتما میدونید که مهمترین نکته در جذب کاربران در اینترنت تگ ها هستند ؟
در ASP چجوری میشه اعمال کرد ؟؟؟؟؟

smm2006sh
جمعه 16 دی 1390, 14:07 عصر
سلام
منظورت تگ هایی هست که موتور گوگل به اونا گیر میکنه ؟؟؟؟؟
شما باید کلمات کلیدی خودتون را توی این تگ های معروف قرار بدهید

<head>
<meta name="description" content="Free Web tutorials" />
<meta name="keywords" content="HTML,CSS,XML,JavaScript" />
<meta name="author" content="Hege Refsnes" />
<meta http-equiv="content-type" content="text/html;charset=UTF-8" />
</head>

boysilent
جمعه 16 دی 1390, 14:31 عصر
مرسی ولی منظورم اینان

برچسب: الناز, الناز شاکردوست, جدیدترین عکس بازیگران زن, عکس, عکس بازیگر, ع

smm2006sh
جمعه 16 دی 1390, 14:40 عصر
سلام
دوست من اون که چیز خواصی نیست . ببین موتور گوگل روی محتوای وب سایت ها فیلتر میشه و وقتی این تگ ها توی وب به کار بره باعث میشه حساس به سرچ کاربران گوگل بشه و توی رنکینگ اولیه قرار بگیره . واما درباره چجوری قرار دادن اون که مقادیری هست که توی بانک ذخیره شده و اینجا داره نمایش داده میشه .

یا علی

boysilent
جمعه 16 دی 1390, 18:50 عصر
نه نشد؟
ی چیزی باید باشه برادر

sara_aryanfar
جمعه 16 دی 1390, 19:36 عصر
موتور های جستجو الگوریتم خاصی برای ارزش گذاری دارن که بسیار محرمانه هست و هرازگاهی اون رو تغییر میدن برچسب ها برای افزایش سئو مهم هستن و موتور جستجو به تراکم کلمات محل قرارگیری تکرار و سایر موارد کلمات بسیار توجه می کنند در بسیار از cms ها آماده برچسب هر مطلب زیر اون هم درج میشه اما من کمتر دیدم در پرتال هایی که دوستان دیگر طراحی می کنن این مورد رعایت بشه البته باید به نکته هم توجه داشت سایت یک سازمان یا اداره نباید مثل یک سایت دانلود باشه

fakhravari
جمعه 16 دی 1390, 20:39 عصر
اگر ممکن ساختار جداول tag را توضیح دهید چند جدول لازمه ؟

FirstLine
شنبه 17 دی 1390, 21:24 عصر
با سلام
من یه نمونه برای خبر بصورت زیر استفاده کردم
در این پروژه:
1- جدول لیست خبر ( شامل کلید اصلی news_id و...)
2- جدول لیست کلمات کلیدی (tag_id, tag_name)
3- جدول واسط بین خبر و کلمات کلیدی که شامل سه تا فیلد است (id,news_id , tag_id)

با یه کوئری ساده لیست تگهای مرتبط با هر خبر را در زیر آن لیست میکنم

اگه نیاز هست بفرمایید تا بیشتر توضیح بدهم.

با تشکر

fakhravari
شنبه 17 دی 1390, 22:48 عصر
خوب برای شناسایی در
meta چیکار باید کرد؟

یعنی قابل شناسایی باشن برای گوگل

programer-ir
شنبه 17 دی 1390, 23:24 عصر
گوگل خودش صفحات رو بازدید می کنه و کلمات و جملات رو برمی داره و ذخیره می کنه و تو نتایجش نشون می ده

sarapepors
چهارشنبه 21 دی 1390, 08:29 صبح
با سلام
من یه نمونه برای خبر بصورت زیر استفاده کردم
در این پروژه:
1- جدول لیست خبر ( شامل کلید اصلی news_id و...)
2- جدول لیست کلمات کلیدی (tag_id, tag_name)
3- جدول واسط بین خبر و کلمات کلیدی که شامل سه تا فیلد است (id,news_id , tag_id)

با یه کوئری ساده لیست تگهای مرتبط با هر خبر را در زیر آن لیست میکنم

اگه نیاز هست بفرمایید تا بیشتر توضیح بدهم.

با تشکر
با سلام.
منظور شما اینه که به عنوان مثال : مدیر سایت وقتی داره یک محتوایی رو وارد میکنه کلمات کلیدی اون رو هم وارد میکنه؟
میشه راجع به این که چطور اون مقادیر از پایگاه داده خوانده می شوند در این تگ ها قرار میگیرند توضیح بدید با نوشتن کوئری و طراحی جداول مشکل ندارم اما این که چطور باید مقادیر خوانده شده به تگ منتسب بشه برام جای سوال داره؟
البته حدسم اینه که این تگ ها در یک کنترل داده ای قرار داده میشن و اون کنترل داده ای بایند میشه به دیتابیس درسته ؟

FirstLine
چهارشنبه 21 دی 1390, 09:11 صبح
با سلام
1- در مورد ورود تگ ها: وقتی مدیر داره خبر وارد میکنه اون تگها را نیز برای خبر اختصاص میده (میتونی یه sp با دو آرگومان بنویسی که لیست تگها را در قالب یه رشته و id خبر را هم بصورت عددی بگیره و تگهای که وجود نداره در لیست تگها اضافه بشه و همه id تگها بهمراه id خبر در لیست جدول واسط اضافه بشوند در دیتابیس ذخیره کنه)
2- واسه نمایش هم یه sp بنویس که کد خبر رو بگیره و بر اساس اون لیست تگهای مرتبط رو برگردونه و نتیجه را با یک دیتالیست یا ریپیتر هر جور که دوست داری بنویسی (من خودم بصورت دستی کد html ای واسش مینویسم)
با تشکر

FirstLine
چهارشنبه 21 دی 1390, 09:23 صبح
گوگل خودش صفحات رو بازدید می کنه و کلمات و جملات رو برمی داره و ذخیره می کنه و تو نتایجش نشون می ده

با سلام
توی وبلاگم که با ورد پرس هست، وقتی برای یک نوشته تگ میذاره، زیر 20 دقیقه تو ایندکس گوگل قابل جستجو هست ولی مواردی که تگ نمیذارم با تاخیره و بدرستی هم ایندکس نمیشه
با تشکر

sarapepors
چهارشنبه 21 دی 1390, 10:01 صبح
سلام . من دارم یک تایپیک می خونم راجع به seo یک سوال برام به وجود امده که از قضا مرتبط با موضوع این تایپیک هست و اون قرار دادن متا تگ های مختلف برای صفحات هست . ما باید مت تگ هار در قسمت head صفحات قرار بدیم خوب وقتی ما از مستر پیج در صفحاتمون استفاده میکنیم که در همه صفحه ها head نداریم که بخوایم به ;keyword یا به describtion مقدار دهی کنیم یا مقادیرشون رو از دیتا بیس بخونیم در صفحه استفاده کنیم. اصلا چطور میتونیم با برنامه نویسی برای یک صفحه خاص متا تگ های مختلف قرار بدیم مثلا describtion. لطفا راهنمایی کنید. متشکرم.

FirstLine
یک شنبه 25 دی 1390, 01:02 صبح
سلام . من دارم یک تایپیک می خونم راجع به seo یک سوال برام به وجود امده که از قضا مرتبط با موضوع این تایپیک هست و اون قرار دادن متا تگ های مختلف برای صفحات هست . ما باید مت تگ هار در قسمت head صفحات قرار بدیم خوب وقتی ما از مستر پیج در صفحاتمون استفاده میکنیم که در همه صفحه ها head نداریم که بخوایم به ;keyword یا به describtion مقدار دهی کنیم یا مقادیرشون رو از دیتا بیس بخونیم در صفحه استفاده کنیم. اصلا چطور میتونیم با برنامه نویسی برای یک صفحه خاص متا تگ های مختلف قرار بدیم مثلا describtion. لطفا راهنمایی کنید. متشکرم.

با سلام
یه راهنما و مثال در آدرس زیر هست که میتونه بهتون کمک کنه

مدیریت کلمات کلیدی ، عنوان و توضیحات در Asp.NET به صورت داینامیک http://www.eghlid.com/?p=834

با تشکر

sara_aryanfar
یک شنبه 25 دی 1390, 01:31 صبح
اگر در قسمت کد هر صفحه به متا تگ ها مقدار بدین برای اون صفحه لحاظ میشه برای کلمات کلیدی هم فکر کنم وجود یک جدول کافی باشه که شما کلمه کلیدی و id خبری هست که مربوط به اونه البته یه راه دیگه هم هست که تو همون جدول خبر یه فیلد هم برا کلمات کلیدی لحاظ بشه البته باید کلمات توسط , از هم جدا بشن

FirstLine
یک شنبه 25 دی 1390, 02:08 صبح
با سلام
من برای خبر یا صفحات سه فیلد (Title,Description,Keyword) قرار دادم و زمان لوود صفحه یا خبر این فیلدها را به تابع ست کردن متا تگها پاس میدم
البته باید توجه داشته باشید که عنوان صفحه بجز در این تابع در هیچ جای صفحات نباید با کد بیهایند تایتل صفحه را مقداردهی کنید.
با تشکر

mehdi-ghafari
یک شنبه 25 دی 1390, 13:00 عصر
برای کلمات کلیدی هم فکر کنم وجود یک جدول کافی باشه که شما کلمه کلیدی و id خبری هست که مربوط به اونه البته یه راه دیگه هم هست که تو همون جدول خبر یه فیلد هم برا کلمات کلیدی لحاظ بشه البته باید کلمات توسط , از هم جدا بشن
این موضوع بستگی به برنامه نویس داره که چطور بخواد کار کنه. ممکنه تعدادی برنامه نویس از این روش استفاده کنن و تعدادی دیگه با روش های خودشون. مهم خروجی کار هست

alonemm
یک شنبه 25 دی 1390, 13:14 عصر
باسلام:
در کل برای یک راهنمایی:
صفحه دارای پیج رنک بالایی هست که نسبت به کلمه جستجو شده در موتور جستجو دارای:
متاتگ های keyword و describtion و Title صفحه و در آخر در متن صفحه بین تگ Body قرار داشته باشه.
شما میتونید قسمت تگ صفحه رو اینجوری پیاده سازی کنید و بقیه متاها هم از طریق کد نویسی.

موفق باشید.